Powrot do Polski a zasilek dla bezrobotnych...?

N 19 paź, 2008 19:15

Na wstepie przepraszam jesli powielam watek ale nie znalazlem odpowiedzi na forum. No wiec pytanie moje jest odnosnie zasilku dla bezrobotnych, a mianowicie zamierzam wrocic do Polski i teraz pytanie czy ubiegac sie o zasilek w UK (jobseeker allowance czy jakos tak) na podstawie P45 czy w Polsce, jesli tak to na podstawie jakiego dokumentu? Jesli ktos z was ma jakies informacje na ten temat z gory dziekuje za podpowiedzi.
pozdro

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

N 19 paź, 2008 19:24

jaco napisał(a):Na wstepie przepraszam jesli powielam watek ale nie znalazlem odpowiedzi na forum. No wiec pytanie moje jest odnosnie zasilku dla bezrobotnych, a mianowicie zamierzam wrocic do Polski i teraz pytanie czy ubiegac sie o zasilek w UK (jobseeker allowance czy jakos tak) na podstawie P45 czy w Polsce, jesli tak to na podstawie jakiego dokumentu? Jesli ktos z was ma jakies informacje na ten temat z gory dziekuje za podpowiedzi.
pozdro



Wg przepisow panujacych w Polsce osoba uzyskujaca dochody w innym kraju nie moze ubiegac sie o zasilek dla bezrobotnych w Polsce. Wyjatkiem sa jedynie osoby ktore byly zatrudnione w Polse i byly na tzw. "kontrakcie" albo delegacji.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 20 paź, 2008 00:53

Nie do konca jest to prawda. Zasilek dostaje sie w kraju, w ktorym ostatnio sie pracowalo a do stazu pracy wlicza sie caly okres pracy (oczywiscie jezeli praca odbywala sie w kraju lub krajach UE). Na przyklad po przepracowaniu dwoch lat w Wielkiej Brytanii podejmujemy prace w Polsce, po tygodniu ja tracimy i idziemy do Urzedu Pracy gdzie do tego tygodnia doliczaja nam 2 letni staz pracy w W.Brytanii. Oczywiscie w polskim UP musimy udokumentowc swoj staz do tego aby otrzymac zasilek. Nie wiem ja jest teraz ale pare lat temu odmawiano "kuroniowki" zwolnionym dyscyplinarnie lub tym co porzucili prace.
Tutaj troche wiecej szczegolow: http://wiadomosci.onet.pl/1843916,403,item.html

Avatar użytkownika
Marcinio
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 18:40
  • Lokalizacja: North East

Pn 20 paź, 2008 20:54

witam a ja podziele sie moim doswiadczeniem i moze nie wszyscy wiedza ale bedac w UK mozna pobierac tzw, polska kuroniowke jest to transfer pieniedzy z Polski DO UK Wyjezdzajac z Polski pobieramy formularz E-303 i rejestrujemy sie w job center i tak samo jest z Polska tzn idz do job center niech ci wystawia zaswiadczenie ile ci sie nalezy zasilku i za jaki okres i ta kase przetransferuja Ci do Polski ALE PO POWROCIE DO pOLSKI MUSISZ SIE ZGLOSIC DO U P

ducze
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Cz 20 wrz, 2007 17:08
  • Lokalizacja: kolbrzeg

Wt 21 paź, 2008 18:39

o no cos juz sie rozjasnia, dzieki :)

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES