Ubezpieczenie auta... opinie

Pn 30 mar, 2009 21:30

Jaka firme polecacie i dlaczego?

Czy ktos z Was ma ubezpieczenie w Direct Choice? Co o nich sadzicie?

I na co warto zwrocic uwage przy ubezpieczeniu?

Wiem tylko, ze na pewno chcemy miec Comprehensive, ale nie wiem, co najlepiej wziasc dodatkowo?

Personal Accident cover?
Breakdown cover?
EU cover / green card?
Windscreen excess?
Personal effect limit ?
Excess breakdown?
Legal cover?
Courtesy car?
No Claim Bonus?

Jestem calkowicie zielona :roll: :roll: :roll: :roll:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 30 mar, 2009 22:08

sprawdzcie jeszcze direct line - duza firma - cos jak pzu w pl.

Breakdown cover - warto - przydalo sie ;)
EU cover / green card - nie warto brac na caly rok, ja kupuje tylko jak jade - np na 10 dni lub 2 tyg za ok 40 funtow na ten okres
Windscreen excess - chyba teraz wszedzie robia to w polisie i nie mozna nie miec
Legal cover - warto
Courtesy car - jesli kupujecie nowe auto lub uzywane do 3 lat - nie warto placic - male ryzyko ze bedzie Wam potrzebne zastepcze
No Claim Bonus - to dopiero sie wam uzbiera przy bezszkodowej jezdzie - pierwsze znizki za rok.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 30 mar, 2009 22:18

euro cover oplaca sie brac jesli macie zamiar podrozowac chocby raz za granice, ja place za niego doslownie kilka funtow wiecej miesiecznie i w skali roku jest to duzo mniej niz 40 funtow jednorazowo, a tak naprawde nigdy nie wiesz ile razy wyjedziesz z kraju...
Powiem szczerze ze wszystkie ubezpieczalnie maja przerozny wahlarz cen, ja korzystam z Norwich Union, jest tani, sprawdzony i akceptuje znizki z polski.Duzy roczny discount za no claims

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Wt 31 mar, 2009 06:06

Ja polecam 'Admiral' można targować się co do ceny... - zeszli mi 100 na ostatniej rocznej składce :mrgreen: Polecam również 'tesco' - gdy wymówiłem umowę zaproponowali ubezp. w cenie najniższego z 'confused.com' do tego przysłali bonik na zakupy na 60funi :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 31 mar, 2009 10:34

Dzieki wielkie.

Musimy to zalatwic dzis, bo tylko do jutra mamy free insurance z salonu. Sprawdzalam ceny na confused.com, moneysupermarket.com, gocompare.com i jeszcze kilku i zawsze ten direct Choice wychodzil nam najtaniej. Okolo L530. Norwich Union zaproponowal nam najtansze ubezpieczenie za L960. My nie mamy niestety znizek z Polski :? :?

Scofield, czyli rozumiem, ze NCB mam wpisac 0?

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 31 mar, 2009 15:37

Wlasnie przed chwila dzwoniłam do Churchila żeby wypowiedziec umowe, bo znalazlam w Tesco tansza oferte. Zaproponowali mi ze jesli odnowie u nich na kolejny rok obniza mi :) i faktycznie po szybkich kalkulacjach zaoferowali mi o ponad 60F mniej niz w tesco:].
Radze podzwonic i posprawdzac:]
Pozdrawiam

edziakub
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Pt 02 lis, 2007 20:49

Wt 31 mar, 2009 18:05

Wlasnie rozmawialam z direct choice. I powiedzieli mi, ze moje ubezpieczenie bedzie L200 wyzsze, bo mamy full UK driving licence od 2 tygodni... ale obydwoje mamy juz po 10 lat :roll: :roll: :roll: I podobno licza od wydania w UK a nie od daty wydania :roll: :roll: :roll: :roll:

Czy to mozliwe, czy babka sie pomylila???

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 31 mar, 2009 20:36

Aniolek napisał(a):Wlasnie rozmawialam z direct choice. I powiedzieli mi, ze moje ubezpieczenie bedzie L200 wyzsze, bo mamy full UK driving licence od 2 tygodni... ale obydwoje mamy juz po 10 lat :roll: :roll: :roll: I podobno licza od wydania w UK a nie od daty wydania :roll: :roll: :roll: :roll:

Czy to mozliwe, czy babka sie pomylila???

Angel



Ja wpisalem online w direct line jak zamawialem prawo jazdy, ze posiadam je od 17stego roku zycia, drugie pytanie bylo czy posiadam uk driving licence. nie bylo pytania konkretnego - jak dlugo mam uk driving licence. Ale rozne firmy inaczej zapatruja sie na to.
co do NCB wpisac musisz - 0, chyba, ze macie jakies polskie znizki.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 01 kwi, 2009 00:03

Troche to dziwne ze nie biora pod uwage faktu ze macie prawko ponad 10 lat...hmmm, zadzwon jeszcze raz odbierze inny konsultant i zobacz co powie, bo moglas trafic na jakiegos desperata praktykanta ktory nie ma pojecia o czym mowi...osobiscie nie sadze aby nie wzieli pod uwage faktu ze prawko masz od 10 lat, wszystko jest w dvla do sprawdzenia w razie czego

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Śr 01 kwi, 2009 09:28

No tak, dla mnie to tez bez sensu. Dzwonilam i rozmawialam z inna babka i podobno liczy sie od momentu posiadania w UK :roll: :roll: :roll:

Okazalo sie tez, ze poniewaz nie mielismy w Uk jeszcze auta, to automatycznie mamy wyzsze ubezpieczenie.

Ja juz nic nie rozumiem.... chyba jednak zdecydujemy sie na to za prawie L700, ale bedzie swiety spokoj.

Czy jak zmienie zdanie, to mam 30 dni na wypowiedzenie umowy??

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 01 kwi, 2009 12:44

a probowalas z churchilla.my mamy wlasnie z tej firmy i nie jest zle zwlaszcza ze jedno z nas mialo punkty. z doswiadczenia wiem ze najlepiej sprawdzac bezposrednio na stronach ubezpieczycieli. pozatym dostalam rade ze jak znajde cos atrakcyjnego mam brac od razu bo ceny moga ulec zmianie.
nie wiem jaki macie samochod ale 700 na rok nie wydaje sie duzo to ok 60 na miesiac. jesli za 2 osoby.

111111
Rozkręca się

  • Posty: 57
  • Dołączył(a): Cz 06 kwi, 2006 23:39

Śr 01 kwi, 2009 14:01

Ja tez radze sprawdzic na stronie churchill. Oni chyba nawet nie pytaja o to, czy jakie jest to prawo jazdy, polskie czy inne, tylko czy full czy provisional. O ile dobrze pamietam. My placimy za 2 osoby niecale 400 funtow na rok za auto 1.6.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Śr 01 kwi, 2009 23:54

mozesz zmienic zdanie i masz pelne prawo aby zrezygnowac z ubezpieczenia, a czas w jakim mozesz to zrobic zalezy od firmy ubezpieczeniowej
Szczerze mowiac naprawde nie ciezko mi zrozumiec dlaczego nie chca zaakceptowac tych 10 lat, na twoim miejscu obdzwonilabym kilka innych ubezpieczalni, jest ich tyle do wyboru
Sprobuj norwich union, daja swietne znizki za no claims

Avatar użytkownika
T.K.L
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Pt 15 cze, 2007 12:43
  • Lokalizacja: Śląsk-Stockton on Tees

Cz 02 kwi, 2009 10:00

Zdecydowalam sie na direct line, bo jednak wyszlo nam o wiele taniej. Niecale L600 :D :D :D

Dzieki wielkie za pomoc. Churchill tez jest dosc tani na nasze auto, ale juz wykupilam w DL. Mam w razie czego 14 dni na zmiane decyzji.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 02 kwi, 2009 10:10

Mi tez konsultant mowil ze liczy sie data wydania angielskiego prawa jazdy ( ubezp. w Halifax ). Jako ze po wymianie dokumentu zaproponowal mi drozsze ubezpieczenie niz przed rokiem, poprosilem go o rozmowe z managerem. Wrocil za ok 5 minut i stwierdzil, ze jednak liczy sie od kiedy posiadam prawo jazdy ( polskie ). Cena nagle okazala sie tez znaczaco nizsza.
Poza tym, jesli juz zdecydujesz sie na EU cover, radze zapytac, bo w wiekszosci firm okazuje sie, ze poza granicami UK obejmuje cie tylko "third part cover". :-(

comment
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 07 mar, 2009 16:33

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK