[Ubezpieczenie] No claim protected

Pn 21 lip, 2008 16:31

Mam mały problem. Mianowicie jestem posiadaczem Provisional Driving License. Planuję teraz kupić jakieś auto typu punto, albo peugeot 206 o pojemności do 1.2 l, ale jak się zorientowałem ile kosztuje ubezpieczenie w takiej sytuacji, to mi ręce opadły. Zaczynają się od 1200f na rok. Na przykład za passata 2.0 cena wynosiłaby dwukrotnie więcej. Jak by nie patrzeć, to jest druga cena auta. I stąd moje pytania(nadzieje);

-Słyszałem, że w takiej sytuacji można ubezpieczyć inną osobę(z kilkuletnim stażem bezszkodowej jazdy i zniżkami) jako głównego kierowcę, a mnie jako dodatkowego.
a) czy w takiej sytuacji mi również będzie rósł staż bezszkodowej jazdy?
b) czy w razie gdybym był uczesnikiem/spowodował stłuczkę główny kierowca ryzykuje utratę no claim bonus? (jeśli by go nawet w aucie nie było)
c) sytuacja taka jak w punkcie b, ale z wykupioną polisą no claim protected insurance(ubezpieczenie przed utratą zniżki za bezszkodową jazdę.

- a może istnieje jakiś inny sposób na obniżenie kosztu ubezpieczenia???

Szczególnie proszę o odpowiedzi potwierdzone linkami do stron dvla, albo firm ubezpieczeniowych.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

FunWorld
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): So 29 wrz, 2007 21:28
  • Lokalizacja: Gateshead

Pn 21 lip, 2008 21:23

Odpowiadając na twoje pytanie:
-jeśli kupisz opcję ubezpieczenia zniżek to w momencie wypadku nie tracisz ich
-jako drugi kierowca staż ci się liczy do zniżek tzn.normalnie rosną ci zniżki
-a po trzecie mogę ci podać numer telefonu do firmy z polską obsługą,którzy wyszukają ci najtańsze ubezpieczenie
Pozdrawiam(koszt utrzymania auta w Uk wcale nie jest taki tani) :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Pn 21 lip, 2008 22:12

Ubezpieczyc znizki mozna majac 4 lata NCB,czyli 4 lata bezszkodowej jazdy,co w Twoim wypadku raczej nie wchodzi w rachube.chyba,ze sa firmy ubezpieczeniowe z innymi zasadami.
Znizki licza sie nawet jesli ubezpieczysz na siebie przyczepke samochodowa lub jestes doubezpieczony do takowej.
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 22 lip, 2008 04:07

-a po trzecie mogę ci podać numer telefonu do firmy z polską obsługą,którzy wyszukają ci najtańsze ubezpieczenie
Pozdrawiam(koszt utrzymania auta w Uk wcale nie jest taki tani)

Bardzo chętnie skorzystam z takiego kontaktu, więc proszę o namiary.


Ubezpieczyc znizki mozna majac 4 lata NCB,czyli 4 lata bezszkodowej jazdy,co w Twoim wypadku raczej nie wchodzi w rachube.


No właśnie główny kierowca ma i to o sporo więcej niż 4 lata NCB. Zgadza się, aby uwzględnić go w ubezpieczeniu, ale jak będzie miał pewność, że w razie czego nie straci ich przeze mnie.


Znizki licza sie nawet jesli ubezpieczysz na siebie przyczepke samochodowa lub jestes doubezpieczony do takowej.

Od półtorej roku jestem doubezpieczony na auto w polsce, ale :
1) jestem jako dodatkowy kierowca.
2)ubezpieczenie nie jest zamknięte, a to podobnież wyklucza przepisanie zniżek z polski.

FunWorld
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): So 29 wrz, 2007 21:28
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 22 lip, 2008 11:00

Tu podaję numer do ubezpieczalni z polską obsługą 07812586646
Przeważnie rozmawia się z Honoratą lub jej kolegą.Polecam miła obsługa,szybka i mi znaleźli naprawdę tanie ubezpieczenie.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 23 lip, 2008 19:43

NIe wiem ale mi wydaje sie, że tylko głownemu ubezpieczycielowi liczą się znizki, jak rowniez auto musi byc na niego. Do tego nie moze posiadac auta, inaczej nie zaakceptuja znizek. Przynajmniej mi Pani powiedziala tak w Direcline.

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 20:47 ]
I nie korzystaj z uslug polskiej, angielksiej czy rumunskiej firmy, ktora ci wyszuka ubezpieczenie. Płacisz za ubezpieczenie np.10F miesiecznie wiecej, niz bys sam sobie kupil. Proponuje Swinton, Direct, Churchill,

Lub wyszukiwarki ubezpieczen jak moneysupermarket.com

Slyszalem, że jak masz konto w Lloyds to CI daja znizki.

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 20:48 ]
Elf, bodajze od roku juz nie ma znizek za motorynke, przyczepke czy jakies inne

Vodun


Śr 23 lip, 2008 19:53

Vodum:O tym,ze juz nieaktualne,niestety nie wiedzialem,chociaz slyszalem o tym od kogos,kto korzystal.
Natomiast jesli chodzi o ubezpieczenie to radze(ze swojej strony)pobuszowac w internecie,gdyz jest wiele opcji,a kazda inna.
Mi najlepsza opcje wyszukal confused.com. i jak sie okazalo tansza o bagatelka £230 od najtanszej.Nie zgodze sie z twierdzeniem,zeby nie dowiadywac sie u posrednikow,gdyz warto wysluchac propozycji,co nie musi sie wjazac za wykupowaniem polisy.Zawsze mozna powiedziec,ze przemysli sie.
Najciekawsze jest to,ze kiedy ostatnio zaczalem obliczac na stronie ewentualne ubezpieczenie samoch.i podalem nr.tel.odrazu do mnie dzwoniono z dwu miejsc namawiajac na lepsza propozycje.Nalezy byc ostroznym,gdyz potrafia wcisnac byle co.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 23 lip, 2008 20:06

Ja za swoje ubezp.zapłaciłam tyle samo ,ile wyszło mi na stronie internetowej mimo,iż korzystałam później z usług agencji.Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 23 lip, 2008 20:53

Elf, zgadzam sie, żeby wysłuchać. Zawsze powiedza Nam gdzie mamy najtaniej i mozemy sobie sami tam kupic. Tak jak mowisz trzeba posiwiecic chwilke czasu i posiedziec, poszukac. Efekty same na pewno nie przyjda.

[ Dodano: Sro 23 Lip, 2008 21:54 ]
FunWorld jak chcesz kupic punto, mozemy pogadac, bo mysle nad sprzedaza. Jak cos pisz na meila

Vodun


Cz 24 lip, 2008 07:12

...3 tygodnie temu kupiłem ubezpieczenie na drugi samochód z moją żoną jako drugim kierowcą, (DirektLine i oczywiście przez internet). Na dokumentach które do mnie dotarły po tygodniu widniała informacja że drugiemu kierowcy liczą sie zniżki tak samo jak temu pierwszemu. Warte sprawdzenia Vodun :).

W ramach sprostownia- jestem właścicielem na oba pojazdy i do nich jest dopisana żona ale chyba tylko DirectLine nalicza zniżki (drugi to Sainsburys Bank).
Warto sprawdzać oferty różnych firm, niestety silniki porównawcze nieco się zepsuły w ciągu ostatniego roku, działały dużo lepiej i dokładniej (jest mniej firm porównywanych i w kilku z nich natchnąłem się na naprawdę ciekawą ofertę a ostatecznie wyrzuciło mnie na inną stronę z nowymi porównaniami i niezbyt atrakcyjnymi cenami).
Dla porównania moje "główne" auto, które jest w grupie ins. 14 o wartości ok 3500, po roku bezszkodowej jazdy kosztowało mnie ok 1000 funi (Direktline), przeprowadziłem się następnie i mając 2 lata bez szkodowej jazdy chcieli mi doliczyć dodatkowe 200 funi (czyli w sumie 1200)- no to zmieniłem ubezpieczyciela gdzie płacę 560 (sainsburys bank). potem kupiłem drugie auto (a raczej wózek na zakupy -wartość 250 funi grupa chyba 3) i pomyślałem że warto pewnie mieć ubezpieczenia w tej samej firmie.
Otóż w moim przypadku nic bardziej mylnego - wycenili mnie na 900 funi za ubezpieczenie :-( . Słycząc to ogarnął mnie wszędobylski śmiech i ostatecznie z drugim autem skończyłem w Direk Line - kwota poniżej 360 funi.
Pozdrawiam i życze wytrwałości.

Gotwin
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): Cz 29 mar, 2007 11:40
  • Lokalizacja: Kamienna Góra, Consett

Cz 24 lip, 2008 08:17

W Direct Line drugiemu kierowcy liczą sie zniżki tak samo jak temu pierwszemu pod warunkiem że drugi kierowca będzie kontynuował ubezpieczanie w Direct Line. Tak było z moją córką. Wybrałyśmy tą firmę dla zniżek(2lata żeby uzyskać pierwszą zniżkę). Niestety kiedy córka chciała ubezpieczyć auto na siebie i znalazła tańszą ofertę w innej firmie dowiedziała się że nie wystawią jej potwierdzenia.

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 24 lip, 2008 21:51

Wystarczy poprzednia polisa albo propozycja od poprzedniego ubezpieczyciela.
Mogla poprosic o propozycje ubezpieczenia u nich i uzyc jej jako potwierdzenia u innego ubezpieczyciela,gdyz jest to traktowane,jako potwierdzenie.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

So 26 lip, 2008 10:38

Elf napisał(a):Ubezpieczyc znizki mozna majac 4 lata NCB,czyli 4 lata bezszkodowej jazdy,co w Twoim wypadku raczej nie wchodzi w rachube.chyba,ze sa firmy ubezpieczeniowe z innymi zasadami.
Znizki licza sie nawet jesli ubezpieczysz na siebie przyczepke samochodowa lub jestes doubezpieczony do takowej.
::wales


A jaka firma akceptuje takowe ubezpieczenie na przyczepke :?: Znajomy probowal w churchillu i nie akceptuja.

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

So 26 lip, 2008 17:12

Dokladnie,juz to ktos napisal i jak pisalem,ja tego nie praktykowalem,jest to zaslyszany sposob na uzyskanie w mlodym wieku,ktory byl stosowany(jak widac kiedys)tak w Polsce,jak i tutaj.
Przepraszam za zamieszanie :oops: .

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK

cron