barclays

Pn 11 cze, 2007 18:23

hej,
kumpela prosila o zamieszczenie info-pytania:
czy ktos z was mial w ostatnim czasie problemy z bankiem barclays? chodzi o debety i pobieranie przez bank oplat.

jesli tak, prosze napiszcie pare slow na ten temat.
dzieki

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Wt 12 cze, 2007 14:18

proponuje zamknac konto w tym banku, chociaz to tez nie jest latwe ,bo zrobilem to 4 miesiace temu ,a oni dalej wysylaja mi wyciagi na ktorych rosnie oplata za prowadzenie konta. Barclays to w kazdym bankomacie inny stan konta i duze kary za debet. Polecam lloydsTSB wystraczy paszport i dostaniesz debet do 700 funtow.
pozdrawiam

Avatar użytkownika
MaciekGEO
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Śr 15 mar, 2006 14:27
  • Lokalizacja: Wałbrzych, Washington

Wt 12 cze, 2007 15:22

jestem w barclays ponad 3 lata bez problemu,poprzednio bylem w hsbc nie polecam,znajoma w loyds przekroczyla limit o 8 funciakow i dostala 35 kary

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Wt 12 cze, 2007 18:04

Zgadzam sie z wypowiedzia mika gdyz podobne mam zdanie i uwazam,ze Lloyds TSB oraz HSBC to marne banki,a z naliczaniem kar za przekroczenie debetu;jest podobnie we wszystkich bankach.
Znam osobe,ktora przekroczyla 9 pensow i zaplacila kare £30,ale kare ta anulowano,gdyz naliczyl ja system,a nie czlowiek,Nalezy sie udac w tej sprawie do swojego banku i porozmawiac.Anulowano juz wiele takich naliczen mi oraz znajomym ;)
Jednakze majac wysoki debet nie ma takiej obawy i o to nalezy dbac.
W tym miejscu chcialbym wielu oswiecic,ze oplaty za prowadzenie kont bankowych to nie tylko obciazenie waszego budzetu,ale rowniez i przywileje,gdyz w ramach oplaty za tzw.prowadzenie rozszezonego rachunku nalezy sie klientowi banku ubezpieczenie 2 telefonow komorkowych nie starszych niz 2 letnie oraz wielu innych gadzetow w zaleznosci od banku oraz zawartej umowy.Nalezy wiedziec co sie podpisuje,a nastepnie sie wypowiadac ;)
Reasumujac nie ma najlepszego banku,gdyz wiele zalezy od obslugujacej was osoby oraz interpretacji przepisow.Ja wybralem Barclays'a i jestem zadowolony,czego i innym zycze. :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 13 cze, 2007 10:12

dzieki za komentarze

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Śr 13 cze, 2007 18:05

Niestety wszystkie banki w UK pobieraja sobie oplaty i dopoki tego nie dopilnyjemy dopoty beda mieli z nasz duza korzysc, a co do bankow....hm jedni nie lubia HSBC drudzy Barclays a te same dziwne historie zapewne zdarzaja sie w roznych bankach.

Pozdrawiam,

Ania

www.grosik.co.uk

GROSIK
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Śr 14 mar, 2007 15:10
  • Lokalizacja: Wielka Brytania

Śr 13 cze, 2007 18:37

GROSIK napisał(a):Niestety wszystkie banki w UK pobieraja sobie oplaty


mogłabyś rozwinąc tą mysl bo nie bardzo rozumiem jakie to opłaty pobierają miejscowe banki

Avatar użytkownika
jacca
Bywalec

  • Posty: 177
  • Dołączył(a): Pn 03 kwi, 2006 10:29

Śr 13 cze, 2007 19:02

witaj.

konkretnie chodzi mi o tzw charges np za ujemne saldo (przekroczenie overdraft), "pomylki" ktore sie czasami zdarzaja, kiedys na BBC byl program o pracy dziewczyny w HSBC banku z ukryta kamera - gdzie byly pokazane prawdziwe przypadki gdzie np dziewczyna zauwazyla pobrana kare 35 GBP (nieslusznie zreszta) na co manager powiedzial: ja zauwazy (wlasciciel konta) to mu oddamy a jak nie zauwazy to nasz.

Ania

www.grosik.co.uk

GROSIK
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 20
  • Dołączył(a): Śr 14 mar, 2007 15:10
  • Lokalizacja: Wielka Brytania

Śr 13 cze, 2007 19:17

A ja mam w Lloyds TSB i bardzo jestem zadowolony. Konto jest prowadzone bez żadnych opłat (słownie "zero") kartę mam debetową- nigdy nie udało mi się przekroczyć limitu, chociaż z reguły wiem ile mam pieniążków, bo po prostu nie udało się- nie obciążono mnie zatem żadną karą- dostęp przez net (ale to chyba jest w ofercie wszystkich banków) dla mnie super. A co do kar, to czytałem kilka dni temu w prasie artykuł, że banki pobierają te kary łamiąc prawo i będą prawdopodobnie musiały zwracać pobrane pieniążki, ale tylko tym, którzy się upomną :).
To tyle- pozdrawiam Forumowiczów

Avatar użytkownika
ciufek
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 08:58
  • Lokalizacja: Consett

Cz 14 cze, 2007 15:33

GROSIK napisał(a):Niestety wszystkie banki w UK pobieraja sobie oplaty


Mam konto w HSBC bez opłat za prowadzenie rachunku, używanie karty etc.

Avatar użytkownika
ramona
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): Pn 16 paź, 2006 19:52

Cz 14 cze, 2007 18:27

Czytałem dzisiaj w gazecie o Angielskich bankach- przeprowadzono badanie kompetencji pracowników zatrudnionych w tut. bankach i okazuje się, że pracują najmniej kompetentni pracownicy z całej EU :( Złe banki, beznadziejne szkolnictwo, brak kultury, brak szacunku do innych, ..... Co my tutaj robimy?

Avatar użytkownika
ciufek
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 08:58
  • Lokalizacja: Consett

Pt 15 cze, 2007 20:24

Jak na razie nie mam żadnych złych doświadczeń związanych z prowadzeniem mojego rachunku tutaj. Za to brak profesjonalizmu ze strony pracowników BPH w Polsce kosztował mnie dużo kłopotów i pieniędzy - jeśli komuś chce się czytać . . Dodam tylko do tej historii, że nie było mnie w tym czasie w UK, tylko znacznie dalej i do kraju się przez najbliższy rok nie wybierałam.

Avatar użytkownika
ramona
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): Pn 16 paź, 2006 19:52

Pt 15 cze, 2007 20:54

Witam
zgadzam sie z przedmowcami - wszystkiego trzeba pilnowac , zglaszac i wyjasniac.
kiedys nieswiadomie weszlam na debet az minus 7 pi w Lloyds banku. Za te pare groszy zabrali mi 30f .poniewaz poszlam to wyjasnic ,mily pan powiedzial,ze mi oddadza te 30 f gdyz byl to moj pierwszy raz i nieswiadomy...
no,nie wiem czy potraktowano by mnie tak w polskim banku,pewnie musialabym zaplacic kare z odsetkami :D

Atom
Bywalec

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Cz 25 maja, 2006 16:16
  • Lokalizacja: northumberlandia

So 23 cze, 2007 22:53

Barclays - koszt miesieczny konta 15 Ł, a w tym ubezpieczeni telefonu, pomoc dorgowa, ubezpieczenie w podrozy dla mnie i rodziny po calym swiecie plus jakies tam pierdolki mniej znaczace.
Doswiadczenia: wyslalem kase do PL jak co miesiac, niestety nie doszla w terminie, wiec wk...... ony ide do oddzialu i pytam ich o co kaman z ta moja kasa ? Babka do mnie ze bardzo sory i ze zaraz cos z tym zrobi - spedzilem tam okolo 1 godz. a po 2 dniach kasa na polskim koncie list z przeprosinami do domu i calkowity zwrot kosztow zwiazanych z przelewem.
Barclays jak dla mnie OK !

Avatar użytkownika
frugo2
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 12 maja, 2007 12:58
  • Lokalizacja: SILESIA / NE34

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES