Bezrobocie w Detroit 21%, cena domu 18 000$

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 07 sty, 2009 16:38

Czytałem sobie taki artykuł: Depression Hits Detroit: Average home price $18,513 - Unemployment rate 21% (całość tutaj...) i aż mi się nie chiało wierzyć że można kupic dom w Detroit za równowartość ok. 10-12 tys. funtów. Ale zajrzałem na strony agencji i...

http://www.trulia.com/property/10698197 ... t-MI-48224
http://www.realestateone.com/content/Pr ... =e28197096

Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 07 sty, 2009 16:41

tylko to pewnie jakies ruiny. POdane obok domy już sięgają ponad 200tys$. Ale aż się nie chce wierzyć, że jednak tak wszystko upadło.

Vodun


Śr 07 sty, 2009 16:46

Vodun napisał(a):tylko to pewnie jakies ruiny. POdane obok domy już sięgają ponad 200tys$. Ale aż się nie chce wierzyć, że jednak tak wszystko upadło.


Te obok to przedziały cenowe, powyżej podałem tabelke z cenami średnimi. Wpisz w wyszukiwarke agencji wg ostatnio dodanych (last 7 days), jest niewiele ponad 250 tys, reszta poniżej 50 000$ - w Newcastle nie kupisz za to domu nawet na Benwelu...

Np. to - świeżo po remoncie 52 000$ (jakieś 29 000 funtów) na ulicy swojsko brzmiącej sobieski Street

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 07 sty, 2009 16:50

Kurde, ale to dziwne - w USA domy są bardzo duże i tanie - tutaj na odwrót. Dziś wyczytałem, że i tak ceny w UK spadają.
Ceny domów i mieszkań w Wielkiej Brytanii spadły w 2008 roku o blisko 16 procent. Raport o stanie rynku nieruchomości opublikowało największe na świecie towarzystwo budowlane Nationwide

Vodun


Cz 08 sty, 2009 06:51

Właśnie czytałem dzisiejsze metro i tam na pierwszej stronie - NEWS Poles pack up in credit crunch. Nearly half of Britain's 500.000 army of polish workers are packing up and going home as the credit crunch bites. Itd.... To chyba po te domy w Ditroit :)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Cz 08 sty, 2009 09:05

Od 18k sie zacznie aukcja ....

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 09:05 ]
hursamir napisał(a):Właśnie czytałem dzisiejsze metro i tam na pierwszej stronie - NEWS Poles pack up in credit crunch. Nearly half of Britain's 500.000 army of polish workers are packing up and going home as the credit crunch bites. Itd.... To chyba po te domy w Ditroit :)


Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Cz 08 sty, 2009 10:03

matthew napisał(a):Od 18k sie zacznie aukcja ....

[ Dodano: Czw 08 Sty, 2009 09:05 ]
hursamir napisał(a):Właśnie czytałem dzisiejsze metro i tam na pierwszej stronie - NEWS Poles pack up in credit crunch. Nearly half of Britain's 500.000 army of polish workers are packing up and going home as the credit crunch bites. Itd.... To chyba po te domy w Ditroit :)


Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)


racja!! widzialem u Matthew za szyba daily star'a - to chyba to jest trendy teraz :):)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 08 sty, 2009 10:05

Scofield napisał(a):racja!! widzialem u Matthew za szyba daily star'a - to chyba to jest trendy teraz :):)


nie czytam daily star bo nie ma wkladek po polsku ;/ a po angielsku to ja tylko obrazki czytam

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Cz 08 sty, 2009 13:32

matthew napisał(a):
Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)


Nie rozumiem, jakim prawem komentujesz HURSAMIRa i jego gust czytelniczy. Sugerujesz, ze HURSAMIR jest upośledzony umysłowo?

Już starożytni Rzymianie mówili, że o gustach się nie dyskutuje (De gustibus non disputandum est)...

Szanuj ludzi, MATTHEW, a oni będą szanować Ciebie.

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Cz 08 sty, 2009 13:42

Gryzipiórek napisał(a):
matthew napisał(a):
Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)


Nie rozumiem, jakim prawem komentujesz HURSAMIRa i jego gust czytelniczy. Sugerujesz, ze HURSAMIR jest upośledzony umysłowo?

Już starożytni Rzymianie mówili, że o gustach się nie dyskutuje (De gustibus non disputandum est)...

Szanuj ludzi, MATTHEW, a oni będą szanować Ciebie.


W podstawówce uczą o Rzymianach? Nie wiedziałem ;-)

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Cz 08 sty, 2009 14:47

Szanowny Matthew,

rozumiem, że według Ciebie atak jest najlepszą formą obrony, ale chyba już przesadzasz.

A te Twoje żarty nie są śmieszne. Zupełnie nie łapię Twojego poczucia humoru. Albo nadajemy na innych falach, albo - na zupełnie innych poziomach.

Gryzipiórek

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

N 11 sty, 2009 16:32

Gryzipiórek napisał(a):
matthew napisał(a):
Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)


Nie rozumiem, jakim prawem komentujesz HURSAMIRa i jego gust czytelniczy. Sugerujesz, ze HURSAMIR jest upośledzony umysłowo?

Już starożytni Rzymianie mówili, że o gustach się nie dyskutuje (De gustibus non disputandum est)...

Szanuj ludzi, MATTHEW, a oni będą szanować Ciebie.
\


BRAWO, ::aplauz GRYZIPIÓREK. ::aplauz

[ Dodano: Nie 11 Sty, 2009 16:39 ]
matthew napisał(a):
Gryzipiórek napisał(a):
matthew napisał(a):
Metro i Daily Mail czytaja tylko uposledzeni umyslowo :)


Nie rozumiem, jakim prawem komentujesz HURSAMIRa i jego gust czytelniczy. Sugerujesz, ze HURSAMIR jest upośledzony umysłowo?

Już starożytni Rzymianie mówili, że o gustach się nie dyskutuje (De gustibus non disputandum est)...

Szanuj ludzi, MATTHEW, a oni będą szanować Ciebie.


W podstawówce uczą o Rzymianach? Nie wiedziałem ;-)


Chłopcze do jakiej szkoły Ty chodziłeś :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Avatar użytkownika
MOLKA
Weteran

  • Posty: 287
  • Dołączył(a): Śr 26 mar, 2008 14:51
  • Lokalizacja: Sunderland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Powrót do POGADUCHY

cron