Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 30 sty, 2014 10:00

Ja wysłałam wniosek o paszport 18 grudnia i nadal czekam. Dostałam list od nich 27 stycznia z zapytaniem czy pobieramy jakieś zasiłki. Odesłałam na drugi dzień. I znów czekanie....nie wiadomo ile. Nie wiem czy jeszcze coś będą potrzebować. To czekanie najgorsze.

kassska
Cześć, jestem tutaj nowy

Cz 27 mar, 2014 13:39

Czesc. Czy jest mi ktos w stanie odpowiedziec na pytanie:

Jestesmy w Angli wraz z zona od grudnia 2005.

Dzieci urodzily nam sie 3.2008 i 10.2009 czyli przed uplywem 5 lat pobytu w Anglii. Oczywiscie nadal tu jestesmy. Czy teraz moge aplikowac o paszporty?

Pozdrawiam

kalius
Cześć, jestem tutaj nowy

Cz 27 mar, 2014 16:11

tak jesli najpierw jedno z was wyrobi sobie obywatelstwo brytyjskie ale wtedy obywatelstwo dzieci bedzie kosztowac okolo 900£ od osoby

daniel uk
Rozkręca się

So 29 mar, 2014 17:21

kalius napisał(a):Czesc. Czy jest mi ktos w stanie odpowiedziec na pytanie:

Jestesmy w Angli wraz z zona od grudnia 2005.

Dzieci urodzily nam sie 3.2008 i 10.2009 czyli przed uplywem 5 lat pobytu w Anglii. Oczywiscie nadal tu jestesmy. Czy teraz moge aplikowac o paszporty?

Pozdrawiam

niestety nie, musisz być w UK pełne 5 lat przed urodzeniem dziecka

josie
Bywalec

Wt 01 kwi, 2014 18:33

josie napisał(a):

A nie przypadkiem 3 lata?

andypolo
Weteran

Wt 01 kwi, 2014 18:54

kassska napisał(a):Ja wysłałam wniosek o paszport 18 grudnia i nadal czekam. Dostałam list od nich 27 stycznia z zapytaniem czy pobieramy jakieś zasiłki. Odesłałam na drugi dzień. I znów czekanie....nie wiadomo ile. Nie wiem czy jeszcze coś będą potrzebować. To czekanie najgorsze.

Nie rozumiem czemu ludzie ryzykują (w przypadku odrzucenia ich aplikacji) pieniądze i wysyłają aplikacje pocztą, a nie aplikują przez NCS.
Dla tych co nie wiedzą o czym mówię.
W urzędzie miejskim bookujemy spotkanie w NCS (to ok 70 funtów). Urzędnik sprawdza naszą aplikację, skanuje dokumenty, kasuje (nie musimy wysyłać aplikacji, naszych dokumentów i czeku pocztą) Nie ryzykujemy utracenia wysłanych pieniędzy przez np źle wypełnioną aplikację, gdyż urzędnik odpowiada za sprawdzenie.

andypolo
Weteran

Wt 01 kwi, 2014 19:31

andypolo napisał(a):
josie napisał(a):

A nie przypadkiem 3 lata?

zdecydowanie nie 3 lata TYLKO 5 LAT!!!!! xxx

josie
Bywalec

Wt 29 kwi, 2014 21:01

Witam, ja z mezem wyslalismy 6.03.2014 wniski o brytyjskie paszporty dla naszych dwoch pociech i nadal czekamy. Pare tygodni temu dzwonila do mnie pani z biura paszportowego i poinformowala nas ze teraz czas oczekiwania jest 10 tygodni, po czym tydzien pozniej mialam nastepny telefon ze okres ten wydluzyl sie do 12 tygodni. Wiec czekamy dalej, no i mam nadzieje ze wogole je dostaniemy :)

monkiaw
Cześć, jestem tutaj nowy

Pn 12 maja, 2014 13:30

Witam ja czekam od 28marca, dzisiaj mija 6tygodni od złożenia wniosku, na innym forum wyczytałam ze ludzie czekają po 3 miesiące na paszporty, nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, znajomi czekali max 3 tygodnie. O co w tym chodzi jakaś masakra nikt nic nie chce powiedzieć w passport office
Pu :gaah:

Iwonaa
Cześć, jestem tutaj nowy

Wt 27 maja, 2014 19:11

Cześć super wiadomość po 8 tygodniach oczekiwania paszport dzisiaj przyszedł

Iwonaa
Cześć, jestem tutaj nowy

Wt 27 maja, 2014 19:18

Cześć my po 8 tygodniach nareszcie dostlismy paszport hurrrs

Iwonaa
Cześć, jestem tutaj nowy

So 31 maja, 2014 22:25

Witam ponownie. Chce sie podzielic moim doswiadczeniem co do wyrabiania paszportow. Wyrabialismy paszporty dla dwojki naszych dzieci - wyslalismy wnoski 6.03.2014 wraz z potrzebnymi dokumentami. I po 12 tygodniach (pare dni temu) przyszedl paszport tylko dla corki i dokumenty meza oraz list ze jezeli chcemy by nasz syn mial brytyjski paszport to musimy wyslac zarobki z przed pieciu lat, paszport meza... A wlasnie nam to odeslali! Prawdopodobnie rozdzielili wnioski i dokumenty poszly z wnioskiem corki... Masakra - tym bardziej ze wysylajac wnioski dalismy adnotacje ze do tych wnioskow sa wspolne dokumenty - bo jeszcze rozliczenia podatkowe mozna by bylo miec podwojnie ale paszport ma moj maz tylko jeden. Wiec musimy jeszce raz wyslac im cos co mieli - trudno poczekamy jeszcze chwile na paszport synka. Fajnie ze corka juz ma i ze wogole go ma :) Pozdrawiam i zycze tylko bezproblemowych i pozytywnych rozpatrzen wnioskow.

monkiaw
Cześć, jestem tutaj nowy

Cz 12 cze, 2014 18:42

proffoto napisał(a):Dla polskiego dziecka oczywiście polski paszport. Nie róbmy z dzieci na sile Anglików.

was ludziska nawiedzilo, jak dzieciak urodzony w uk to niby zaraz lapiecie sie za brytolski paszport, i tak nigdy nie bedzie brytyjczykiem. One nic nie maja wspolnego z Anglia i jej przodkami. Kazdy narod ma charakterystyczny wyglad. uwazam ze nie powinno byc cos takiego jak prawo ziemi itd. To wieki temu kazdy z narodow sie uksztaltowal. To tak samo jakby powiedziec o owczarku niemieckim, skoru urodzony w Peru to jest brazylijczykiem, a tak nie jest bo ma rodowod ze jest owczarkiem niemieckim. Ktos dobrze tutaj dodal z tym co jesli oboje rodzice dziecka polskiego z brytyjskim paszportem (tylko) gina w wypadku? wtedy wasi rodzice i rodzina na zawsze musza sie z nim pozegnac. Bo brytole nie wydadza, dziecko pojdzie do adopcji zamiast zostac w rodzinie. Ja sram na tych brytolow, spelniam warunki ale wole polski paszport. Kiedy podrosnie sama zadecyduje czy chce miec drugie obywatelstwo.

100procentpolka
Cześć, jestem tutaj nowy

Cz 12 cze, 2014 19:44

Jak podrosie zawsze sie moze rzec brytyjskiego obywatelstwa jak Radek Sikorski lub napisac list do Prezydenta RP i poprosic o to samo w druga strone. O co tyle halasu?

RysiekUK
Weteran

Cz 12 cze, 2014 21:57

Ja młodej zrobie - ale najpierw sobie. Bo wlasnie tu Anglia jest.
A czemu zrobię? Bo nie mam zamiaru być traktowana jako człowiek drugiej kategorii. Dość wiecznego udowadniania ze mimo, że jestem polakiem to jestem cos warta. Chrzanie to .
Wg zasady jak daja to bierz jak biją to uciekaj. jak dotrwam do ilości latek i nic sie nie zmieni to bede brac. i dla siebie i dla młodej,

pemkad
Weteran

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg