Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

So 14 cze, 2014 18:28

pemkad napisał(a):Ja młodej zrobie - ale najpierw sobie. Bo wlasnie tu Anglia jest.
A czemu zrobię? Bo nie mam zamiaru być traktowana jako człowiek drugiej kategorii. Dość wiecznego udowadniania ze mimo, że jestem polakiem to jestem cos warta. Chrzanie to .
Wg zasady jak daja to bierz jak biją to uciekaj. jak dotrwam do ilości latek i nic sie nie zmieni to bede brac. i dla siebie i dla młodej,


Ale naiwna jestes, myslisz ze cos bedziesz warta bo masz obywatelstwo? buahahaha
Znam Turka ktory ma obywatelstwo brytyjskie, mieszkal od 11 lat w Szkocji, ma corke z brytyjka. I ma dosc wyjechal do swojego raju. Nieraz zetknal sie z dyskryminacja i paszport brytyjski niewiele mu dal. Dodal ze w turcji jest powiedzenie cokolwiek na osla nie wlozysz juz zawsze bedzie oslem. Chodzi o obcy paszport czy obywatelstwo. Nikt nagle nie stanie sie anglikiem, ruskiem, niemcem itd. To tylko papier.

100procentpolka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 12 cze, 2014 18:27
  • Lokalizacja: United Kingdom

So 14 cze, 2014 20:40

Tylko papier a i owszem. Ale ten papier sprawia ze otwiera sie ciutke wiecej drzwi i wieksze bezpieczenstwo stabilizacji jest. porownaj sobie prawo dla imigrantow a prawo dla obywateli. Jak juz mam tu osiasc to tak naprawde.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 17 cze, 2014 12:51

Hm.. sądzę że nikt tu nie jest naiwny, nikt nie chce stać się "brytolem", ani nikt nie włazi nikomu w d... dla obcego paszportu, ale niektórzy przyjechali tutaj żyć zamiast w Polsce i nie zamierzają do polski wracać więc właśnie po to robią brytyjskie obywatelstwo. 100procentpolka, ty tego i tak nigdy nie zrozumiesz, bo twój nik sam mówi za siebie. Nie wiem tylko po co tutaj siedzisz, przecież lepiej jest w Polsce. Więc sie nie wypowiadaj w ten sposób do ludzi którzy już tu trochę przeżyli bo nic o nas nie wiesz sądząc po ilości postów.
Pozdro

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

N 20 lip, 2014 21:01

jasontha, witam ja mam do pani pytanie odnośnie tych dokumentów co sie wydyls dokładając wniosek na angielski paszport dla dziecka czy te dokumenty czyli p60 to musza byś oryginały ?? I czy oni pozniej odsyłają te papiery z powrotem ??

kasia1984r
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 30 gru, 2011 15:30

Śr 23 lip, 2014 16:10

100procentpolka, Moze ja nie bede brytolem, ale moja corka juz tak. bedzie mowila tak pieknym angielskim o ktorym ty mozesz tylko pomazyc. sraj pod siebie tymi klamstwami o odbieraniu dzieci, nie mieszaj ludziom w glowach. I NIE TWOJ ZAJ....Y interes kto jaki paszport wyrabia

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Cz 24 lip, 2014 10:29

jasontha napisał(a):sraj pod siebie

Więcej kultury.... proszę....

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

N 31 sie, 2014 10:46

Witam wszystkich.
Jestem w trakcie wypełniania tego formularza.
W sekcji 4 formularza "Parent's details" jest napisane że jeśli oboje rodziców urodziło się po 31 grudnia 1982 lub zagranicą to są wymagane również dane dane dziadków (Imię, Nazwisko, data i miejsce urodzenia, data ślubu)
Czy wy również podawaliście dane dziadków ?? Nie znam ich daty ślubu i urodzin :)
Proszę o szybką odpowiedź
Pozdrawiam.

Tomek Wakefield
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 31 sie, 2014 10:16

Pn 01 wrz, 2014 09:47

Ja podawałem dane swoich dziadków i rodziców.

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Pn 01 wrz, 2014 09:55

annpiorr napisał(a):Ja podawałem dane swoich dziadków i rodziców.

.. i dostałeś bez problemu ? długo czekałeś i kiedy to było ? bo słyszałem że teraz to min. 3 miesiące.

Tomek Wakefield
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 31 sie, 2014 10:16

Pn 01 wrz, 2014 16:31

Z tego co pamiętam musiałem jeszcze oprócz tego potwierdzić ostanie min. 5 lat że byłem w stanie utrzymać. A paszport dla dziecka dostałem bardzo szybko. Po moim ostatnim liście, który wysłałem do nich, odpowiedź dostałem natychmiast na 3 dzień, a paszport przyszedł po paru dniach. Powiem Ci że b. sprawnie to poszło.
A ha
Temat załatwiałem jakieś 2 miesiące temu

Avatar użytkownika
annpiorr
Bywalec

  • Posty: 226
  • Dołączył(a): So 14 kwi, 2007 12:35
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 04 wrz, 2014 13:54

Witam, niewiem czy takie pytanie juz padlo, ale jak wyglada sytuacja jesli przpracowalam w uk 7 lat ale od roku nie pracuje. Paszport dla starszej corki otrzymalam bez problemu(jeszcze pracowalam) ale zastanwia mnie czy teraz- z mlodsza corka, nie bedzie problemu, zwlaszcza ze coraz czesciej urzad paszortowy utrudnia otrzymanie dokumentu dla obcokrajowcow. Nie chce dzwonic na infolinie bo juz przekonalam sie ze w zaleznosci na kogo trafimy otrzymamy rozne informacje. Czesto doradcy na infolinii robia wszystko zeby przekonac nas ze paszport dla dziecka sie nie nalezy, zreszta to samo ma miejsce na poczcie gdy wybieramy opcje check&send, ale to nie istotne, nadmienilam tylko o tym poniewaz czytajac forum widze ze wiele osob polega na pomocy w/w instytucji.

AnIa24
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 04 wrz, 2014 13:39

Cz 04 wrz, 2014 22:07

Myślę że jeśli będziesz w stanie udowodnić że potrafiłaś się utrzymać przez ostatni rok kiedy nie pracowałaś to nie powinno być problemu (payslipy męża itp).
Czy dostaniesz ? sama sobie odpowiedziałaś wszystko zależy na jakiego urzędnika trafisz, ale warto spróbować bo masz 50% szans że się uda :)

Tomek Wakefield
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 31 sie, 2014 10:16

N 02 lis, 2014 22:25

Pomimo moich obaw paszport otrzymałam po 6 tygodniach, oczywiście nie obyło sie bez komplikacji. Po 5 tygodniach otrzymałam list zeby doslac home office jak potwierdzenie ze przebywam w Anglii 5 lat, byłam zaskoczona ponieważ wysłałam wszystkie p60, wiec wykonałam telefon do biura paszportowego. Po krótkiej rozmowie okazało sie ze zmieniły sie reguły wydawania paszportów i nieważne ze starsza córka dostała paszport a co za tym idzie juz dawno minęło 5 lat od przyjazdu do anglii, młodsza wcale moze nie uzyskać tego dokumentu. Moja rada jesli chcecie z jakiś powodów robic paszport brytyjski- zgaduje ze większość osob wyrabia ten dokument bo jest łatwiej niż umawiać sie do konsulatu- to wysyłajcie aplikacje dużo wcześniej niż planujecie podróż, w razie komplikacji zawsze będziecie mieli czas zeby zrobic dokument tymczasowy w konsulacie.

AnIa24
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 04 wrz, 2014 13:39

N 15 lut, 2015 20:04

Witam potrzebuje pomocy badz rady wiec dziecko urodzone w uk 3,5mca rodzice w uk od 2007 zlozylam aplikacje o paszport uk ale sie okazalo ze nie bylam zarejestrowana w home office przez pierwsze 12mcy pracy w uk, jak zaczelam prace zaremestrowalam sie i otrzymalam list ktory wyslalam do paszportuale okazalo sie ze za kazdym razem kiedy sie zmienia prace ja 1 raz to trzeba bylo sie rejestrowac w h o wiec ap.ikacja odrzucona pani mowi ze dziecko musi przejsc naturalizacje ktora kosztuje 600 f ,dzwonie do h o i mowia ze jesli nie bylam rejestrowana do 30 kwietnia 2011 to data miedy zniesli rejestracje to usze czekac do 30 lipca 2016 wtedy min7e 5 lat zrobic naturalizacje i dopiero paszport czy ja cos tu nie rozumiem czy oni cos kreca czyram na forach ludzue bez problemu dostaja paszpotry uk dla dzieci powiedzcie czy oprocz p60 z ostatnich 5 lat musieliscie wyslac wszystkie listy z home office pomocy

kacper10
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 15 lut, 2015 19:55

N 15 lut, 2015 23:52

Teraz jest inaczej i trzeba udokomentowac HO ( jpierwsze 12 miesiecy ja wyslalem wszystkie payslipy , ho od pracodawcow u ktorych pracowalem i karte rezydenta ) Bez tego teraz sie nie obejdzie

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do Forum ogólne

cron