Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 12 paź, 2011 17:52

trzeba bylo czytac uwazniej, chociaz by nawet 3 posty wyzej odpowiedz dla ninki2. lub kazdy moze wykonac 2 minutowy telefon do passport advise i sie upewnic czy sie kawlifikuje. jest latwo i prosto oczym swiadcza przyznawane bezproblemu paszporty innym.

jak ci smierdzi to zainwestuj w tic taki.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Cz 13 paź, 2011 12:40

tylko ze przy tym ich smrodzie benefitowym tic taki nie pomoga

Avatar użytkownika
mirek0770
Rozkręca się

  • Posty: 89
  • Dołączył(a): Wt 24 kwi, 2007 17:33
  • Lokalizacja: newcastle/Dabrowa Gornicza

Pn 17 paź, 2011 16:13

ja mam takie pytanie.mój partner pracuje od początku września 2006 roku.6 tygodni pracował w fabryce,po 6 tygodniach od razu poszedł do innej firmy, w której pracuje do dnia dzisiejszego.4 września 2011 urodził się nasz szyn.czyli mój partner pracował dokładnie 5 lat do narodzin naszego dziecka.Nie przerywał pracy,ale mimo to pracował dla dwóch innych firm,a z tego co wiem to warunek jest,żeby pracować bez przerwy przez 5 lat.czy więc moje dziecko kwalifikuje się, by dostać brytyjski paszport?dodam,że nie możemy znaleźć p60 z 2006 roku ale mamy rozliczenie podatkowe,z którego wynika ,że w pierwszym roku zarobił 6000f.a to dlatego,że pracował od września.No więc teraz kolejne pytanie,czy musielibyśmy czekać na kolejne p60 do marca,czy można wysłać payslipy do od kwietnia do wrzesnia2011,bo p60 z 2011 jest właśnie chyba do kwietnia.z góry dzięki za odp.Pozdrawiam

beqa27
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 17 paź, 2011 16:05

Wt 18 paź, 2011 17:14

P60 z marca nic nie zmieni. okres 5 lat musi bc przepracowany PRZED narodzeniem dziecka. w takiej sytuacji gdy brakuje dokumentow mozna jechac osobiscie i wyjasnic wszytko. polecam rozmowe z kims z passportadvise line aby sie upewnic ze sie kwalifikujecie i umowic spotkanie. W sytuacji kiedy jedziemy osobiscie oplata za paszport wynosi 96 funtow. jest to tzw 1 week fast track. ogolnie jest to spotknie aby uzyskac paszport w 1 tydzien ale innych nieumawiaja a jest okazjia wyjasnic wszystko.
pozdrawiam

DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

PONIEWAZ SA WATPLIWOSCI NA TEMAT "PRZEPRACOWANYCH 5 LAT" CHCIALBYM OSTATECZNIE WYJASNIC ZE MUSZA TO BYC LATA PRZEPRACOWANE PRZED URODZENIEM SIE DZIECKA.

dziekuje

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Wt 01 lis, 2011 00:40

Witajcie.
Odnosnie brytyjskiego paszportu dla dziecka polskiego urodzonego w UK. Na polskich forach wielu ludzi wprowadza celowe, moim zdaniem, zamieszanie.
Wielu pisze zupelnie zmyslone rzeczy lub zupelnie nie rozumie przepisów na stronach rzádowych, choc muszé przyznac ze czasami ich interpretacja moze byc dosc skomplikowana.
Moja córka urodzila sie w marcu 2011 roku. Ja na stale mieszkam w UK od czerwca 2006 roku. Przepisy mówiá ze o paszport dla dziecka urodzonego w UK mozna sie starac jesli jedno z rodziców ma paszport brytyjski lub nieustannie pracuje i placi podatki przez 6 lat.
Jeszcze do niedawna bylo to 5 lat.
Konieczne jest przedstawienie dowodu ze przez ostatnie 6 lat jedno z rodzicow pracowalo w UK i bylo na swoim wylácznym utrzymaniu. Zmienione przepisy mówiá wyraznie ze obywatele Unii Europejskiej starajác sié o paszport UK dla siebie lub swoich dzieci nie powinni polegac na finansach publicznych wliczajác WTC chyba ze pracowali na caly etat i pomimo tego mogli orzymywac WTC ( working tax credit).
Dzwoniác na infolinie 03002220000 czésto otrzymamy nie do konca wlasciwe odpowiedzi. Nie pytajcie mnie dlaczego bo nie wiem.
Przed wyslaniem aplikacji o paszport dla córki zadzowniem tam i dowiedzialem sie ze jesli pobieralem jakákolwiek pomoc od panstwa wliczajác WTC, CTC !!! to moja córka nie otrzyma paszporty brytyjskiego.
Przez wiékszosc czasu przebywajác w UK pobieralem WTC ( working tax credit) i pomimo uzyskanych informacji aplikowalem o paszport dla córki.
Wyslalem aplikacje o paszport, 2 zdjécia w tym jedno podpisane przez brytyjczyka ( musi byc to osoba która zna wac co najmniej 3 lata, nie jest z wami spokrewniona i nie zatrudnia was, ma odpowiedni status spoleczny, np lekarz, inzynier, prawnik itp)
P -60 z ostanich 5 ciu lat bo tyle mialem, akt urodzenia dziecka w UK i polski paszport bo jest to wymagane jesli dziecko ma paszport wystawiony przez inny kraj.
Skorzystalem z servisu pocztowego, za wszystko zaplacilem chyba 62 funty i wyslalem. Niedlugo potem otrzymalem list z dodatkowymi zapytaniami a jakies 2 tygodnie potem urzédnik z Identity & Passport Service zadzwonila do mnie z zapytaniem o imié córki gdyz zrobilem literówke a przy okazji zapytala mnie dlaczego aplikowalem o paszport brytyjski dla córki bo wg przepisów nie spelniam wymogów.
Bylem tak zaskoczony ze nie wiedzialem co odpowiedziec wiec spytalem jakich warunków nie spelniam. Okazalo sié ze pelne 5 lat interpretowane jest jako poczátek szósteto roku od momentu zamieszkania w UK (placenia podatków) a mi braklo 4 miesiecy pomiédzy okresem kiedy zaczálem placic podatki a urodzeniem sié córki. Skomplikowane? O tak, szczególnie po angielsku a nawet po polsku mogá byc problemy.
Tydzien temu mialem znów telefon z IPS. Ta sama urzédniczka co poprzednio spytala mnie dlaczego aplikowalem o paszport dla dziecka. ( tutaj sié wysilcie ). Naprawdé straralem sié przekonac já ze córka powinna dosatac ten paszport i nawet nie musialem klamac a przy okazji nie powiedzialem nic przeciwko naszej kochanej Ojczyznie choc chyba do patriotów nie naleze.
2 dni temu przyszedl paszport, calkowicie nas to zaskoczylo.
Wg stron brytyjskich decyzja zalezy w duzej mierze od urzednika i prawdopodobnie dlatego córka ma paszport brytyjski. Nie ukrywam równiez ze duze znaczenie mialo to, ze mówie po angielsku choc nie jest to najlepszy angielski ale na pewno zroumialy.
Urzédnicy którzy decydujá sá ludzmi takimi jak my i jesli mamy odpowiednie podstawy nawet jesli nie do konca spelniamy warunki ( zapewne w odpowiednim zakresie) to od nich zalezy czy nasze dzieci otrzymaja paszport brytyjski lub nie.
Nie sluchajcie tych którzy twierdzá ze rodzice polacy to dziecko ma polkski paszport, sa inne przepisy które to okreslajna i tych sie trzymajcie.
Pozdrawiam.

Leszek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 31 paź, 2011 22:59

Wt 03 sty, 2012 23:01

Witam
Wyrobienie paszportu w UK nie wydaje się trudne dla osób które pracowały co najmniej w UK 5 lat i nie pobierały zasiłków Ale mnie nurtuje jednak co jeśli już dostaniemy paszport Brytyjski i chcemy wyrobić dowód osobisty dla naszego malucha w Polsce?. Jak czytałem na forum będąc w Polsce porostu idzie się do urzędu z przetłumaczonym aktem urodzenia i wyrabia się Polski dowód osobisty. Reasumując jedno drugiemu nie szkodzi. - chyba? Zwracam się do użytkowników forum czy można wyrobić dowód osobisty dla malucha jeśli posiada paszport UK i czy można starać się dla niego o podwójne obywatelstwo jeśli oboje rodzice są obywatelami Polski.
Dziękuje i Pozdrawiam

njaro
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 30 lip, 2006 16:23

Śr 04 sty, 2012 18:59

Hmmm.... ::aplauz dobre....wiadomsoci nie do konca sprawdzone.Szkoda slow....

kasiaxx
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): N 30 sty, 2011 10:40

Śr 25 sty, 2012 18:54

Witam! Mam maly dylemat odnosnie paszportu dla mojej coreczki.
Jestesmy z mezem w Anglii od lipca 2006 wiec juz ponad 5 lat (rowniez oboje przez ten okres pracowalismy i nadal pracujemy).
Nasza coreczka urodziila sie w lipcu 2009 roku wiec tylko 3 lat po naszym przyjezdzie do Anglii. Czy jej rowniez nalezy sie paszport i obywatelstwo brytyjskie?
Sadzac po Panstwa wpisach nalezy sie ono tylko tym, ktorzy pracowali 5 lat przed narodzeniem dziecka a nie 5 lat przed zlozeniem wniosku o paszport dla dziecka. Czy tak? Prosze o pomoc!

annaanula
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 25 sty, 2012 18:42

Śr 25 sty, 2012 22:19

nie. nie kwalifikujecie sie

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pn 30 sty, 2012 16:10

Bardzo cenne informacje:)Dzis wysłałam swoje dokumenty na paszport dla dziecka mam nadzieje ze niebawem otrzymamy paszport!!!

małami26
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 30 sty, 2012 16:07

Śr 29 lut, 2012 12:10

witam. mam pytanie odnośnie formularza ktory pobiera sie z poczty, jak on sie mianowicie nazywa
jak dlugo trzeba mieszkac i pracowac w uk, 5 czy 6 lat?

satrina82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 29 lut, 2012 12:06

Śr 29 lut, 2012 22:24

trzeba pracowac i mieszkac conajmniej 5 lat przed urodzeniem dziecka. formularz nazywa sie poprostu formularzem/aplikacja o paszport. passport form albo passport application form

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Cz 01 mar, 2012 18:42

wielkie dzieki za odpowiedz

satrina82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 29 lut, 2012 12:06

Cz 29 mar, 2012 15:05

jak najbardziej mozna otrzymac brytyjski paszport dla polskiego dziecka . dzisiaj po niecałych dwóch tygodniach otrzymalam nowiutki paszport dla mojego syna :)

Dorotka1986
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pt 24 lut, 2012 15:53

Pt 30 mar, 2012 06:55

tanio, prosto i szybko:) wczoraj po niespełna dwóch tygodniach otrzymałam nowiutki brytyjski paszport dla mojego synka. Było troszke problemów z Paniami z poczty bo twierdziły że nie można tak więc pojechałam na inna pocztę i wysłałam bez sprawdzania no i udało się. Po prostu wiele osób jest niedoinformowanych i nie warto od razu rezygnować czy sie zrażać bo jak widać da się to zrobić :)

Dorotka1986
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pt 24 lut, 2012 15:53

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do Forum ogólne

cron