Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pt 30 mar, 2012 13:21

Witam wszystkich serdecznie :) Bardzo sie ciesze ze pojawila sie informacja na temat paszportu angielskiego dla polskich dzieci urodzonych w UK
Nasz synus mial pierwszy paszport polski na okres 1 roku i kolejny wniosek zlozylismy na angielski Pojechalismy do durham passport office i tam zlozylismy wszystkie dokumenty P60 z pieciu lat przed urodzeniem dziecka akt urodzenia odpis 2 zdjecia jedno podpisane przez osobe z angielskim paszportem ktora zna nas wiecej niz dwa lata aplikacja i paszport lub dowod osobisty osoby skladajacej dokumenty Po 2 tygodniach otrzymalismy angielski paszport dla naszego synusia
Aby zlozyc dokumenty w biurze paszportowym trzeba tam wczesniej zadzwonic i umowic sie na spotkanie cena paszportu 49.00 fun jesli chcemy miec paszport zrobiony w tydzien czasu placi sie wtedy ok 110 fun
Wszystko przebiega bardzo szybko i sprawnie:) Paszport jest wazny na 5 lat

madziula2233
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 15:35

N 01 kwi, 2012 09:16

witam

mam jedno pytanie.
bylem swiadkiem sytuacji w ktorej moj kolega, ktory ma obywatelstwa polskie i niemieckie wyjechal z polski(na niemieckim paszporcie), ale kiedy po kilku dniach wracal do RP (w ktorej mieszkal) to zostal poinformowany ze wjechac moze tylko okazujac paszport polski.
wiecie moze czy te przepisy nadal sa aktualne?

pytam bo zastanawiam sie czy wyrobienie angielskiego paszportu dla dziecka cokolwiek zmieni.
wiem ze nie bedzie klopotu z wyjazdem z uk na wakacje do hiszpani, ale na swieta w polsce nie ma co liczyc

Avatar użytkownika
suleck
Weteran

  • Posty: 421
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 23:01
  • Lokalizacja: gateshead

Pn 02 kwi, 2012 16:23

Dzis na poczcie powiedziaqno mi ze 3 lata pracy wystarczy udokumentowac.

Gdzie w ogole jest to napisane o tych 6 czy 5 latach udokumentiowanej pracy. Dodam ze w instrukcji do formularza jets napisane tylko o Home Office certificate i nigdzie nie ma wzmianki o udokumentowaniu lat pracy.

joa78
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): Wt 08 sie, 2006 12:12

Pn 02 kwi, 2012 19:32

Musi byc udokumentowane 5 lat, jesli brakuje nawet 1 dnia to paszport nie zostanie wydany. Wiem z autopsji bo mojej corce zabraklo 1 miesiaca i 10 dni.
Jesli jednak przebywasz tu ponad 5 lat a dziecko urodzilo sie wczesniej (w UK lub za granica) jest tez mozliwosc otrzymania brytyjskiego paszportu - dziecko trzeba wczesniej zarejestrowac w Home Office (formularz MN1), ale to niestety kosztuje wiecej bo na ta chwile 540 funtow. Po orzymaniu rejestracji mozna sie starac o paszport i tu juz normalna oplata 49 funtow.

Florka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 22:35

Pn 02 kwi, 2012 19:35

Dodam jeszcze ze wszystkie informacje mozna znalezc na stronie Home Office w dziale citizenship.

Florka
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 22:35

Pn 02 kwi, 2012 21:13

Home office odsyla do tej strony http://www.direct.gov.uk/en/TravelAndTr ... /index.htm
a tu nie znalazlam informacji o udokumentowanych latach pracy.

joa78
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): Wt 08 sie, 2006 12:12

Pn 02 kwi, 2012 21:59

Joa78 nie wiem skad twoje informacje ale nie mieszaj ludziom bo powysylaja aplikacje i NIE dostana tego paszportu. i sie zaczna pretensje. fakt faktem ze te 5 lat trzeba udokumentowac. na tej stronie to masz informacje dotyczaca brytyjskich dzieci a my jestesmy w innej sytuacji. sam formularz tez duzo nie mowi jak ma go wypelnic obcokrajowiec dla dziecka urodzonego w uk. ani ulotka do formularza tego tez nie mowi ani panie z poczty sie na tym nie znaja. to wlasnie dlatego jest ten temat zalozony aby ludzie dowiedzieli sie dokladnie co maja zrobic aby dostac ten paszport. i wierz mi ze pisali do mnie ludzie ktorzy mieli problemy z paniami z poczty i z podpisami na zdjeciach i z p60 i inne i jakos wszyscy dostali te paszporty ale wymagania te musieli spelniac. A wogole te panie z poczty to wiedza najmniej na ten temat i kaza ludziom wypelniac dane o przodkach ktorych od nas polakow sie nie wymaga.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pn 02 kwi, 2012 22:02

suleck napisał(a):witam

mam jedno pytanie.
bylem swiadkiem sytuacji w ktorej moj kolega, ktory ma obywatelstwa polskie i niemieckie wyjechal z polski(na niemieckim paszporcie), ale kiedy po kilku dniach wracal do RP (w ktorej mieszkal) to zostal poinformowany ze wjechac moze tylko okazujac paszport polski.
wiecie moze czy te przepisy nadal sa aktualne?

pytam bo zastanawiam sie czy wyrobienie angielskiego paszportu dla dziecka cokolwiek zmieni.
wiem ze nie bedzie klopotu z wyjazdem z uk na wakacje do hiszpani, ale na swieta w polsce nie ma co liczyc


ja jezdze z dzieckiem do polski i nie ma zadnego problemu. ale moje dziecko niegdy nie bylo zarejestrowane w polsce ani w konsulacie i brytyjski to jego jedyny paszport.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pn 09 kwi, 2012 22:54

Prosze bardzo,tu jest stronka z opisanym po co te 5 lat itd. Co prawda to wiki ale wszystko brzmi wiarygodnie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Indefinite_leave_to_remain

Anika
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 09 kwi, 2012 22:50

Cz 12 kwi, 2012 15:46

a czy moge wyslac niewazny juz tymczasowy paszport.

satrina82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 29 lut, 2012 12:06

Cz 12 kwi, 2012 15:48

a czy moge wyslac nie wazny juz tymczasowy paszport.
moze ktos wie jaki jest nr tel pod ktorym moge sie tego dowiedziec

satrina82
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 29 lut, 2012 12:06

Pt 13 kwi, 2012 14:43

0 300 222 0000 infolinia passport advice,. jest rowniez na pierwszej stronie tego topiku

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pt 20 kwi, 2012 18:19

Witam,
Mam pytanie bo w instrukcji do wniosku paszportowego pisze o tym ze trzeba podac date urodzenia dziadkow dziecka oraz date ich slubu a tutaj nic o tym nie wspominacie...Czy to dotyczy nas Polakow bo juz sama nie wiem. Ta instrukcja jest malo czytelna i potwierdzil to nawet szef mojego meza ktory potwierdzal nam na wniosku ze zna nas kilka lat.
Acha, i tam tez pisze ze trzeba wyslac paszporty obojga rodzicow plus akt slubu - czy to prawda?
Z gory dzieki za odp.

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Pt 20 kwi, 2012 19:37

wysylamy tylko paszport osoby ktora wypelnia wniosek i na ktora sa p60. zadnych danych o dziadkach, babciach i bez aktu slubu.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pt 20 kwi, 2012 20:53

Wysylajac wniosek o paszport podalam dane dziadkow, tez nie bylam pewna czy trzeba, wychodze z zalozenia, ze jesli nie sa potrzebne to nie zaszkodzi wyslac. Po tygodniu od wyslania podania dostalam od nich prosbe, o przeslanie im paszportu na ktorym wjechalam do Wlk. Bryt. za pierwszym razem (mam nowy od jakiegos czasu). Zadzwonilam wiec do nich i stwierdzili, ze jednak go nie potrzebuja, wiec wydaje mi sie, ze wiele zalezy od urzednika rozpatrujacego sprawe. Paszport dostalam po niecalym tyg od rozmowy z nimi.

wiola2233
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 04 paź, 2011 17:06

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Powrót do Forum ogólne

cron