Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

So 21 kwi, 2012 08:38

Ja powiem jak bylo w moim prypadku zadnego aktu slubu i naszych paszportow czy dowodow nie wysylalam a dane podalam naszych rodzicow czyli dziadkow maluszka i wiem ze to raczej wymagaja bo moim znajomym wyslali informacje zeby zalaczyli te informacje aha moich dziadkow czyli pradziadkow dziecka nie znalam i napisalam ze nie znam dat bo w sumie to prawda bo juz nie yzja a odkopywac te informacje to chyba z tydzien by zajelo rodzinie w Polsce
oglnie nic nam nie odeslali i paszport mielismy w przeciagu 3-4 tyg bo akurat wysylalismy w grudniu...najpierw poczta dostalam zwrot dokumentow paszport polski maluszka bo mial a trzeba zalaczyc jak takowy posiada i p60 a na drugi dzien ku mojemu zdziwieniu dostalam paszporcik

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

So 21 kwi, 2012 15:09

NIE WYMAGAJA ZANDYCH INFORMACJI O DZIADKACH DZIECKA. co ma piernik do wiatraka. mozna te dane zalaczyc jak ktos chce a i tak nie ma to zandego znaczenia. wazne jest czy osoba starajaca sie jest zakwalifikowana jako osiedlona. juz kilkadziesiat osob dostalo paszporty i nie wysylalo tych danych nie mieszajcie ludziom w glowach jak nie wiecie. Byly osoby ktorym panie z poczty kazaly uzupelnic te dane, ja im poradzilem zeby wyslali bez i wszyscy dostali paszporty.
prawo jest prawem i my jako obywatele UE nie musimy tego wypelniac.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

So 21 kwi, 2012 19:53

"If both parents were born after 31 December 1982, or were born outside the UK, write the full name, town, country, date of birth and date of marriage of the grandparents" (to jest z ksiazeczki dolaczonej do formularza)

Jednak czasem trzeba to podac. Tez mi sie wydaje, ze to troche bez sensu, ale co szkodzi dodac pare informacji.

wiola2233
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Wt 04 paź, 2011 17:06

So 21 kwi, 2012 20:52

jak chcesz to podawaj, ja ci mowie ze nie trzeba, a ksiazeczka wogole nie mowi np o p60 i o tym ze polacy moga dostac poaszport dla dziecka jesli beda zyli i pracowali przed narodzinami jego 5 lat i o innych szczegolach tez nie mowi. BO ta ksiazeczka nie jest dla nas tylko dla brytoli lub tych z poza UE co staraja sie o naturalizacje. JAK WSZYSTKO TAKIE JASNE W TEJ KSIAZECZCE TO CZEMU NIKT WCZESNIEJ NIE MOWIL O TYM ZE MOZEMY SIE STARAC O TE PASZPORTY.

urodzilem sie w Polsce i nie podawalem tego tak jak i kilkadziesiat osob ktorym pomagalem wypelniac ten formularz. Duzo osob panikowalo ze jednak trzeba a nie maja skad to wziasc. wyslali bez tych danych i wszyscy dostali ten paszport.

Dobra wiecej nie bede sie rozpisywal na temat dziadkow, aktow slubu i ze moze wystarczy byc w UK tylko 3 lata i ze wystarczy wyslac sam formularz. moje zdanie jest ze nie trzeba tego podawac i na dzis trzeba przebywac w UK 5lat i trzeba wyslac komplet dokumentow . wiem to z autopsji. jesli chcecie to wypelniajcie i namawiajecie innych do robienia tego tez.

jasontha
Rozkręca się

  • Posty: 60
  • Dołączył(a): Cz 28 lip, 2011 20:21

Pn 23 kwi, 2012 16:43

Do Jasonthy byc moze zle napisalam za co przepraszam
opisalam jak to bylo w przypadku moich znajomych od jednych chca od drugich nie zalezy od widzimisie urzednika
ja napisalam ze nie znam dat moich dziadkow a naszych rodzicow wpislaam nie zaszkodzi jesli komus zalezy na czasie bo pozniej trzeba im dosylac to co chca a lepiej napisac to co niby wymagaja
skoro jest to napisane to po cos to chca...no nic widze ze nic nie mozna napisac bo od razu jakies klotnie niektorzy chca wywolac

pozdrawiam

ninka2
Bywalec

  • Posty: 174
  • Dołączył(a): Pn 21 kwi, 2008 13:30

Wt 01 maja, 2012 09:08

Witajcie, a czy orientujecie sie (jak juz dostaniemy ten paszport) co trzeba zrobic po przylocie pierwszy raz do Polski z dzieckiem? Chodzi mi o rejestracje w USC (tu chyba trzeba przetlumaczyc ang.certyfikat urodzenia u tlumacza przysieglego, tak mi sie obilo gdzies o uszy ale nie wiem czy to prawda) i wyrobic pesel??? Gdzies jeszcze slyszalam ze mozna wyrobic w Polsce dziecku dowod osobisty na 5 lat i tez ma sie spokoj przy podrozowaniu tak jak z ang.paszportem (ale chyba ten dowod to nie jest obowiazek) Prosze podzielcie sie informacjami co trzeba zrobic, z gory dziekuje!

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Wt 01 maja, 2012 13:57

Ja wlasnie bede robic dziecku polski DO. Do USC trzeba zlozyc wnisek o nadanie numeru PESEL. Potrzebujesz do tego przetlumaczony angielski akt urodzenia. Oryginal i tlumaczenie zabiora i nie oddadza. Potem wraz z numerem PESEL dziecko otrzyma polski akt urodzenia.
A potem to juz prosta sprawa zlozyc wniosek o DO dla dziecka ktory jest na 5 lat.

Avatar użytkownika
JustynaP.
Bywalec

  • Posty: 188
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 17:27
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 01 maja, 2012 14:36

Zeby wyrobic PESEL trzeba umiejscowic w Polsce angielski akt urodzenia dziecka, czyli wyrobic polski akt urodzenia, a nastepnie zameldowac dziecko w Polsce. Zeby nie bylo za prosto, to przewaznie trzeba naklamac ze wrocilo sie z dzieckiem do kraju, bo nie chca nadawac w urzedach PESELu polskim dzieciom urodzonym i przebywajacym na stale poza Polska. Tak przynajmniej bylo kilka lat temu, moze juz cos sie zmienilo, ale i tak radze przygotowac sie na niespodzianki.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 02 maja, 2012 19:37

Czy Oboje rodzice muszą przebywać 5 lat ? Czy wystarczy jak jedno z nich ?

mmarkizaa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 02 maja, 2012 19:35

Wt 08 maja, 2012 13:45

Czy dostal ktos z Was paszport dla dziecka pomimo tego, ze dziecko urodzilo sie przed wymaganymi 5 latami pobytu i pracy w UK? Wlasnie jestem po rozmowie z pania z biura paszportowego, ktora zalatwila mnie odmownie i zastanawiam sie czy sie poddac ostatecznie.

Pawel18
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:38

Wt 08 maja, 2012 16:28

2 tygodnie temu wyslalismy aplikacje i dokumenty o paszport i czekamy ale dzis osoba ktora potwierdzala ze nas zna wiecej niz 3 lata (hindus, ktory ma paszport brytyjski) dostala jakis list z pytaniami.Nie wiem o co chodzi bo mamy sie znim spotkac dopiero jutro w sprawie tego listu bo sa tam jakies pytania dot.chyba nas i on chce je wypelnic razem z nami.Czy ktos z was mial podobny przypadek, czy to moze oznaczac ze cos jest nie tak??

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Wt 08 maja, 2012 16:52

Do Pawla18: mojej kolezanca zabraklo 4 miesiecy pracy w UK i nie dostala paszportu dla synka wiec niestety u Ciebie bedzie raczej podobnie bo nie da sie tego wymogu przeskoczyc

minie
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pt 20 kwi, 2012 17:56

Pt 11 maja, 2012 13:33

Jest dostalam paszport dla mojego synka BRITISH CITIZEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Jak ja sie ciesze ! wiec mit obalony tych ludzi którzy mówia i pisza bzdury typu, matka Polka ojciec Polak i dziecko tez Polskie ' LUB ' nie dla polskiego dziecka Brytyjski paszport' !! A wiec mozna :) I zachecam wszystkich którzy spelniaja warunki aby starali sie o Brytyjski paszport dziecka ( jesli ktos oczywiscie chce) Pozdrawiam Aga

agakuczynska
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 19:17
  • Lokalizacja: Anglia

Pt 11 maja, 2012 16:47

witam
musze powiedziec ze czym wiecej czytam na temat tego paszportu sama juz nie wiem czy sie zaliczam?
wiec jestesmy tu z moim partnerem 6 lat, dziecko ma juz 4 lata ja w czasie ciazy nie pracowalam ale maz tak wiec nalezy sie czy nie?,
dzwonilam na infolinie i powiedzieli ze mala sie kwalifikuje ale beda potrzebne nasze akty uroszenia( przetlumaczone).
Ja mam paszport ale maz nie? co wtedy trzeba dostarczac paszporty nasze czy jak to dziala.
dziekuje za pomoc

agnessa
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 11 maja, 2012 16:39

Pt 11 maja, 2012 17:53

Ok jesli dzwonilas i powiedzieli ze sie kwalifikuje no to ok:) Bo widzisz mi pani powiedziala jak dzwonilam ze musze byc w Anglii 5 LAT PRZED NARODZENIEM DZIECKA... wiec widocznie podchodza do tego róznorako:) ale to dobrze bo w takim razie wiekszosc Polaków ma wiecej szans na to aby dziecko otrzymalo Brytyjskie obywatelstwo. Chyba ze chodzilo jej ze sie kwalifikuje ale ty musisz zaplacic za ten paszport? okolo 500£ (460£) czy jakos tak? Jesli chodzi o paszporty to ja wysylalam tylko swoj bo jestem tu wiecej niz piec lat i bralam wszystko na siebie mój maz jest tu tylko 4 lata. Ale jesli chcesz meza tez wyslac to zadzwon do nich i zapytaj sie czy uwzglednia dowód osobisty ? nie chetnie sie przychylaja ale zapytac sie mozesz. ( a maz to nie ma wogóle czy jest nie wazny ten paszport?) bo jesli jest nie wazny to i tak mozesz go wyslac:) Ja musialam dolaczyc certyfikat malzenstwa bo w moim paszporcie mialam swoje rodowe nazwisko. najlepiej zadzwon i sie zapytaj co tak na prawde oni od was potrzebuja :) bedziesz wiedziala na czym stoisz:) bo jak widzisz kazdy ma co raz to inne informacje :) pozdrawiam aga

agakuczynska
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2012 19:17
  • Lokalizacja: Anglia

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Powrót do Forum ogólne

cron