Brytyjskie obywatelstwo

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

N 13 sty, 2013 17:42

prawo prawem, a ilu Polaków mieszkających w mieszkaniach councilowskich nie pobiera housing tax benefit?
praktycznie wystarczy zamieszkać w takim mieszkanku i przy niskich zarobkach mało i co za nie płacić

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

N 13 sty, 2013 21:44

Juz nie dlugo od kwietnia wszystko sie zmienia tylko niektore Council'e maja pieniadze zeby pokryc koszta z wlasnych srodkow. Wiec powoli, powoli. Kryzys - zobacz jak szybko zamykaja sie duze sklepy (Comet, Jessop, za chwile HMV)

http://www.bristol.gov.uk/page/financia ... ax-credits

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 14 sty, 2013 16:20

podsumawujac ja z obywatelstwem brytyjskim lepiej sie czuje ale to indywidualna sprawa.......a patriotyzm, smieszy mnie to jak ktos wyjezdza ze swojegu kraju dla pieniedzy i nazywa sie jeszcze patriota...

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

Pn 14 sty, 2013 19:29

daniel uk napisał(a):smieszy mnie to jak ktos wyjezdza ze swojegu kraju dla pieniedzy i nazywa sie jeszcze patriota...


Hm, mnie to jakoś wcale nie śmieszy.

Czyli patriota musi obowiązkowo umrzeć z głodu, względnie żyć atrakcyjnym życiem lokalnego nura/menela w Ojczyźnie.

Jeżeli odważy się poszukać szczęścia (czyli także pieniędzy, takie czasy...) w Reichu lub UK, przestaje być patriotą.

Ok, so be it.

Owly Owl
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): N 20 maja, 2012 23:27
  • Lokalizacja: Northumberland

Pn 14 sty, 2013 19:36

mi paszport brytyjski na razie nie grozi, ale wyrobił bym go tylko i wyłącznie dla wygody i bezpieczeństwa pozostania przy kraju który na razie jest w stanie zapewnić normalne życie. nie wiadomo na jak długo i jak dalej rząd światowy będzie zaciskał ludziom pasa i jakie to przyniesie skutki. znane jest też powiedzenie, ze fortuna kołem się toczy. kto wie czy Stany nie zbankrutują i nie pociągną za sobą największego sojusznika UK...
podsumowując, paszport brytyjski udostępnia posiadaczowi kilka więcej krajów niż paszport polski. z walorów gospodarki angielskiej możemy korzystać i bez niego.

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Pn 14 sty, 2013 20:43

Emeryturka to osobny i dluugi temat , ale fakt brytyjski paszport otwiera drzwi do podrozowania bez wiz. Co do patriotyzmu to tez podpisuje sie pod stwierszeniem , ze patriota nie musi byc biedny i zyc w kraju gdzie sie urodzil. Ja za patriote sie nie uwazam , bo co prawda kibicuje polskim sportowcom ale cala polityczna klase , samorzadowych kacykow wyslalbym na biale niedzwiedzie . Choc Anglia nie jest moja ojczyzna to dala mi wiecej niz Polska a powiem wiecej Poland miala mnie w d.... . A Was czy tez rodzinny kraj mial w d....?

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pn 14 sty, 2013 22:13

tak az zle w pl nie zylem samochod..mieszkanie bez kredytu praca......ale niestety dawno temu zarobilem na to poza pl .....ale postawili mi obok dwa koscioly a o szkole i przedszkolu zapomnij bo nowe osiedle to powiedzialem dosc ...ten kraj nie dal mi nic a i patrzac w historie to polacy zawsze gnoli sie nawzajem wiec jak byc patriota ?......a w nowoczesnym swiecie mozna powiedziec ze tam gdzie zyje i pracuje to tam jest moja ojczyzna..

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

Śr 06 lut, 2013 11:01

Peter pan
Rozkręca się

  • Posty: 55
  • Dołączył(a): Wt 29 lip, 2008 17:32
  • Lokalizacja: RPA/UK

N 10 lut, 2013 18:18

kretynski artykul w ktorym nic nie jest prawda...

daniel uk
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Cz 15 kwi, 2010 12:15

So 16 lut, 2013 19:48

Hungry Slug napisał(a):prawo prawem, a ilu Polaków mieszkających w mieszkaniach councilowskich nie pobiera housing tax benefit?
praktycznie wystarczy zamieszkać w takim mieszkanku i przy niskich zarobkach mało i co za nie płacić


Housing i Council tax benefit mozna dostawac nie mieszkajac w mieszkaniu councilowskim, wystarczy placic rent i miec niskie dochody zeby sie kwalifikowac.

Co do zmian benefitow, ktore maja nastapic w kwietniu to tez tak zle nie bedzie, miasto bedzie pokrywalo 91.5% council taxu, czyli jesli ktos dostaje teraz full benefit bedzie musial placic ok.8 funtow miesiecznie. Poza tym inne benefity ida troszke w gore od kwietnia.

TakInie
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Pn 04 cze, 2012 00:45

Wt 19 lut, 2013 19:02

A ja mam nadzieje ze zniosa wszystkie benefity jak leci. To obciach kiedy ktos wyjezdza ze swojego kraju do innego tylko po to zeby dostac zasilek.

Avatar użytkownika
suleck
Weteran

  • Posty: 421
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 23:01
  • Lokalizacja: gateshead

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Powrót do Forum ogólne

cron