Child Trust Fund - konto oszczędnościowe dla dziecka

Wt 08 cze, 2010 16:32

Savings accounts- Typowo oszczednosciowe konto,bez mozliwosci inwestowania w udzialy itp. Pieniadze zaoszczedzone na tym koncie zostaja na tym samym poziomie poniewaz oprocentowanie zlozonych srodkow na tym koncie zostaje do pokrycia kosztow inflacji.
Shares- Dotyczy inwestycji zakupow udzialaow w roznych firmach,ktore oznaczaja posiadanie czesci firmy,wartosc srodkow na koncie jest zalezna od dochodow firm.
Stakeholder accounts- Inwestowane w rozne firmy,w celu zmniejszenia ryzyka.Kiedy twoje dziecko ukonczy 13lat,pieniadze zostaja przeniesione na inwestycje mniejszego ryzyka.Co ma zapewnic im wieksze bezpieczenstwo w ost latach przed ukonczeniem 18 roku zycia.

Paulla
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Wt 23 mar, 2010 22:06
  • Lokalizacja: Gateshead

Pt 06 maja, 2011 09:19

Podepnę się pod temat, chociaż nie zupełnie chodzi mi o to samo. Planujemy pod koniec przyszłego roku wrócić do kraju, do tego czasu chcieliśmy otworzyć konto dla syna, na którym mógłby gromadzić kieszonkowe. Płacić za własne zakupy itp.
Żeby uniknąc formalności po powrocie wymyśliliśmy że najlepiej założyć mu konto w PL, do dziecięcych dodawana jest visa wiec płatności za granica są teoretycznie bezpłatne. Tak przynajmniej w internecie ludzie piszą - konto dla dziecka . Formalności niby zero, wszystko przez internet. Tylko zastanawiam sie czy napewno bedzie to bezplatne. Myślicie, że to dobry pomysł? Czy jednak lepiej otwierać konto w banku na miejscu? Co wtedy jest potrzebne?

kama72
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pt 06 maja, 2011 09:12

Pt 06 maja, 2011 09:50

Jesli mozna przez internet to czemu nie.
Ja w Polsce dawno temu mialem karte przedplacona widziana np w internecie jako zwykla karta kredytowa. Zalozona w banku slaskim ING. Dla dziecka to dobra forma, bo moze wydac kwote tylko do wysokosci srodkow wplaconych na konto. W internecie mozna nia spokojnie placic za wszystko. Nie pamietam jak bylo z bankomatami. Karta kosztowala wtedy jakies 18pln i byla wazna przez 2 lata. Z bezplatnymi kontami trzeba uwazac bo czesto sa haczyki. Bank zawsze postara sie dodatkowo dorobic, wiec dobrze czytajcie umowe.

Co do CTF to nie ma obowiazku dokonywania wplat. Dostaje sie 2 vouchery, jeden po urodzeniu (lub przyjezdzie do Anglii) a drugi chyba jak dziecko ma 6 czy 7 lat. Rodzice, rodzina i znajomi sami decyduja czy chca dokonywac wplat czy nie. Wplaty roczne nie moga przekroczyc progu bodajze 1200 funtow.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Pt 06 maja, 2011 10:23

my wybralismy opcje 'stakeholder account' - rocznie daje to ,jak do tej pory, ok 20% zysku (troche ponad), akcji samemu sie nie wybiera - moze to i dobrze ;)

anuszka
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): Cz 16 kwi, 2009 16:23
  • Lokalizacja: newcastle upon tyne

Cz 04 sie, 2011 20:18

a ja za bardzo nie wiem o co chodzi z tym kontem bo mamy je załozone od kilku miesiecy i zamiast rosnac pieniazki na koncie to ta suma maleje!!

iwoncia1203
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Cz 23 lip, 2009 19:12
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 25 sie, 2015 04:32

Sorry, że odgrzewam ale również zastanawiamy się żeby założyć i odkładać co jakiś czas jakieś pieniądze dla dziecka na konto oszczędnościowe. Tylko gdzie znajdziemy lepsze warunki w Polsce czy w UK?

Milosz
Rozkręca się

  • Posty: 56
  • Dołączył(a): Pn 23 mar, 2015 14:52

Wt 25 sie, 2015 07:32

Wystarczy porównać sobie oferty w Polsce i UK. Te w Polsce są nadal korzystniejsze. W UK znalezienie lokaty oprocentowanej na więcej niż 2 procent to wyczyn. W Polsce przy odpowiednio wysokich kwotach można liczyć nawet na 3,5 procent w skali roku. Podobnie jest w przypadku kont oszczędnościowych. Odsyłam do http://direct.money.pl/artykuly/konta-b ... 98887.html artykuł który dobrze wyjaśnia te kwestie.
Powiem tak, regularne oszczędzanie na przestrzeni tych kilkunastu lat pozwoli zgromadzić małą fortunę.

pep
Bywalec

  • Posty: 112
  • Dołączył(a): Cz 24 lip, 2014 06:50

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE