Chrzest;)

Wt 15 lip, 2008 20:02

Czesc kochaniutkie,chciałabym ochrzcic swoje malenstwo,czy ktos moze mi podpowiedziec gdzie chrzcił swoje dzieci,i ile to mnie bedzie kosztowac,i czy jest duzo problemow z załatwianiem.Bardzo prosze o odpowiedz.

CARP
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 28 cze, 2008 14:37

Wt 15 lip, 2008 20:15

W Polskim Kosciele mozna ochrzcic malenstwo. Nie znam cen, ale ksiadz mowi przy zapisach, ile taka przyjemnosc kosztuje ;)

Problemow z zapisami nie ma, wystarczy tylko dostarczyc akt urodzenia dziecka

Powodzonka

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 16 lip, 2008 06:15

Chrzest kosztował w zeszłym roku 20f w polskim kościele.Najpierw umawiasz się na rozmowę z księdzem ,musisz dostarczyć akt urodzenia i dane rodziców chrzestnych.W kościele można kupić białą szatkę i świecę,cen niestety nie znam ,bo to akurat kupiłam w Polsce.Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 16 Lip, 2008 07:16 ]
Aha ,ja chrzciłam w Sunderlandzie u ks. Zbigniewa

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 16 lip, 2008 09:07

Ja w zeszlym tygodniu placilam za Chrzest 30 funtow od dziecka.
Bardzo polecam Ks. Zbigniewa Majewskiego z Djecezji Hexham i Newcastle, ktory odprawil mi Chrzest w kosciele w Sunderland. Byl w stanie zapewnic szatki oraz swiece, ale ja ich nie potrzebowalam gdyz przywiezione byly z Polski. Przed Chrztem nalezalo wypelnic Fiszki Chrzcielne (ja to zrobilam droga internetowa) z danymi rodzicow chrzestnych oraz dzieci. Odbrawil na prawde piekna ceremonie.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Cz 31 lip, 2008 21:18

Ja dopiero bede chrzcila mojego aniolka ,a juz ma rok :cheer: bo mialam maly problem z ksiedzem...a mianowicie moja siostra nie moze przyjechac na chrzest(koszty biletu sa potworne bo az 1800$ :gaah: ,a po za tym praca i szkola jej) wiec chcialam zeby inna osoba przytrzymala ale siostra byla wpisana...przez rok czasu mozna powiedziec ze prosilam :master: ,rozmawialam i jakos sie udalo:) ::wales i tez koszt jaki bede miala to 30£....powodzenia ::wales

Avatar użytkownika
OoLiViaA
Bywalec

  • Posty: 189
  • Dołączył(a): Wt 29 sty, 2008 13:14

Pt 01 sie, 2008 10:20

Mnie ksiadz od razu powiedział, że można mieć inne osoby, które staną w zastępstwie, gdy rodzice chrzestni nie moga się stawić na ceremonię. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że dziecko musi byc ochrzcone zaraz po urodzeniu, można je chrzcić w każdym wieku, chociaż im później tym więcej roblemów (wszystko też zależy na jakiego się trafi księdza, mój ksiądz był bardzo wyrozumiały i pomocny i nie sprawiał żadnych problemów, a sytuacje miałam skomplikowaną)

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do RODZICE

cron