Co, jak, kiedy, gdzie, ile? uh.

Pn 18 gru, 2006 10:27

Mam kilka pytan dla ludzi ktorzy studiuja - wiec sie orientuja w temacie, i dla tych ktorzy nie studiuja, ale orientuja sie rowniez.
Mysle nad tym zeby tu moze jednak zostac, w lipcy konczy sie moja przygoda z au-pair u host rodzinki i chcialabym potem znalezc sobie prace (moja hostka mi pomoze wiec nie bedzie problemu), mieszkanie noi moze zapisac sie na studia. Problem tylko ze nie mam bladego pojecia kiedy tu sa zapisy na studia, ile kosztuje mniej wiecej semestr (czy jak to sie tu liczy). Studia of kors tylko w weekendy, bo w tyg wiadomo bedzie praca.
W lipcu chcialabym wrocic do Polski na jakies 3 miechy. A wiec kolejne pytanie - czy mozna sie zapisac na studia na wiosne czy w innym terminie (byle nie zapisy w czasie wakacji).?
Z gory dzieki za odpowiedz(i) :)

pozdrawiam ;*
Wesolych Swiat (: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

Wt 19 gru, 2006 22:11

1. ja bym tobie radzila luknac na stronki uniwerkow, ktorymi jestes zainteresowana i poszukac ciekawych kursow.
2. generalnie rok na uni kosztuje ok 3000 funtow, choc zalezy to od kierunku itd...
3. ale mozna w tym czasie pracowac part time i jakos wyzyc.
4. poza tym sa mozliwosci pozyczek na studia. i rozne stypendia...
5. uczelnie i poszczegolne wydzialy organizuja dni otwarte, gdzie mozna sie dowiedziec wielu szczegolow.
6. zacznij szukac znacznie wczesniej...
7. ...powodzenia :)

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Cz 21 gru, 2006 13:05

zakladajac ze chcesz studiowac jakies biznesy czy inne cuda na kiju :p to na part time bedzie Cie to kosztowalo 1750 za rok akademicki. Niesety nie wiem ile godzinowo mozesz wtedy pracowac aby miec znizki do Taxa musialabys dzonic do inland revenue po ta wiadomosc. Studiujac na full time mozna spokojnie dorabiac do 20 godzin ktore nie sa opodatkowane.
co do tego kiedy zaczac. skoro sa to undergraduate study to raczej wraz z nowym rokiem kademiskim a co do zapisow to najlepiej wybrac sie na jakies open days i tam wszystko powiedza. wydaje misie ze tak do konca marca najlepiej gdzies juz zlozyc papiery.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron