Co oznacza NVQ? Jak uzyskać NVQ? Poziomy i kursy

Pn 15 mar, 2010 14:16

Przeczytałem artykuły o NVQ i nie doszukałem się odpowiedzi na moje pytanie. Czy osoby z wyzszym wykształceniem również mogą robić NVQ. Gdyż ja uzyskałem negatywną odpowiedź w LL. "NVQ jest tylko dla osob bez wykształcenia, które chcą podnieść swoje kwalifikacje" - pracownik LL.

Vodun


Pn 15 mar, 2010 16:47

Vodun napisał(a):Przeczytałem artykuły o NVQ i nie doszukałem się odpowiedzi na moje pytanie. Czy osoby z wyzszym wykształceniem również mogą robić NVQ. Gdyż ja uzyskałem negatywną odpowiedź w LL. "NVQ jest tylko dla osob bez wykształcenia, które chcą podnieść swoje kwalifikacje" - pracownik LL.


Jak najbardziej możesz robić NVQ z wyższym wykształceniem - tylko już wtedy odpłatnie.

"NVQ jest tylko dla osob bez wykształcenia, które chcą podnieść swoje kwalifikacje" - pracownik LL.

Do powyższego dodaj słowo bezpłatne przed, bo tylko dla takich osób rząd robi fundowania za taki kurs NVQ.

Pierwsza opcja - to NVQ płatne (część zakładów pracy pokrywa koszty NVQ swoich pracowników). O cennik i wszystkie szczegóły związane z NVQ zapytaj Heather Prentice z LL
heather@learninglinkseurope.com

Druga opcja - poszukaj innego ośrodka, który robi NVQ (jest tego kilkadziesiąt w North East). Jest szansa że ktoś przeoczy procedury dla osób z wykształceniem wyższym z Europy Wschodniej (sczegołnie gdy nie mieli wczśniej Polaków) i potrakuje twoje wykształcenie z Polski jako brak formalnego wykształcenia w UK i zrobisz sobię NVQ za darmo - znam paru Polaków co im się to w ten sposób udało.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 16 mar, 2010 11:46

Dzięki za odpowiedź :)

Vodun


Śr 17 mar, 2010 12:43

Najciemniej pod latarnia. Zrobilam kurs NVQ3 w Newcastle College, ktory zdecydowanie zna juz Polakow, bo rzesze nas uczeszczalo juz tam na rozne kursy. Nikt sie mnie nie pytal, czy mam wyksztacenie wyzsze, tylko jakie mam doswiadczenie :D.
Moze cos sie zmienilo od 2008?
Powodzenia!

CzarnaMewa
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Cz 03 kwi, 2008 07:32
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 17 mar, 2010 13:59

CzarnaMewa napisał(a): juz Polakow, bo rzesze nas uczeszczalo juz tam na rozne kursy. Nikt sie mnie nie pytal, czy mam wyksztacenie wyzsze, tylko jakie mam doswiadczenie :D.
Moze cos sie zmienilo od 2008?


Ja robiłem kurs NVQ Customer Service w 2008 i mnie też nikt się o nic nie pytał, ale moi znajomi rok póżnie dostali już odpowiedź odmowną (ten sam kurs, ta sama firma).

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 29 mar, 2010 20:59

ja bede robic nvq3 darmowo, ale to dlatego, ze funduja mi to z pracy, wczesniej jak chcialam to zrobic to nie moglam bo nie bylam zatrduniona w tym sektorze ( health & social care)..i w sumie sie ciesze ze to bede robic bo otworzy mi to droge na dalsza, ze tak powiem, kariere.....

mysza
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Wt 26 gru, 2006 14:29
  • Lokalizacja: Wichrowe Wzgorza

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA