College i gcse

Śr 03 cze, 2009 14:40

Chciałam złożyć papiery do college'u i studiować A-levels, jednak powiedziano mi, że zanim będę mogła dostać się na kursy A-levels muszę zrobić roczny kurs GCSE (a mam ukończone gimnazjum). Myślałam, że poziom GCSE i naszego egzaminu gimnazjalnego jest porównywalny? Czy mogą ode mnie wymagać zrobienia GCSE jeśli mam ukończone gimnazjum? Nie chcę tracić całego roku na uczenie się tego, co już dawno miałam =/ [tym bardziej, że mam już 18 lat, przyjechałam do Anglii w połowie 1 klasy liceum, a potem z powodu częstych przeprowadzek rodziców miałam rok przerwy od szkoły] Proszę o pomoc. :(

crimsonsoda
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 03 cze, 2009 14:35

Śr 03 cze, 2009 15:09

Radziłabym zajrzeć do collegu osobiscie i umowic sie na rozmowe z osoba która doradzi w tej sprawie. Kompetentna osoba porozmawia i wytlumaczy czy taki kurs jest konieczny czy nie.

Avatar użytkownika
sweetbaby31
Bywalec

  • Posty: 229
  • Dołączył(a): Cz 16 sie, 2007 13:00
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Wt 09 cze, 2009 11:59

Raczej bedziesz musiala robic cos w stylu BTEC Business czy cos podobnego aby dostac sie na A-levels, brat skonczyl Gimnazjum w PL i tak musial to robic :roll:
Zycze powodzenia w sprawie collegu :cheer:

adam
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 28 sty, 2009 17:47

Wt 09 cze, 2009 13:59

crimsonsoda napisał(a):muszę zrobić roczny kurs GCSE


Jeżeli masz ukończone 18 lat możesz zrobić Adult Litreracy i Numeracy Test - odpowiednik GCSE dla dorosłych z angielskiego i matematyki. Jeżeli twoja wiedza jest wystarczająca certyfikat możesz mieć nawet w kika dni. Level 2 to odpowiednik GCSE A-C

Zajrzyj tutaj:
http://www.polnews.co.uk/index.php/pora ... ydzie.html

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 06 lip, 2009 00:41

crimsonsoda a po co Ci A-Level z angola?? Powiem tak jak masz mature i chcesz na studia to IELTS i wio na studia. Jesli natomiat zalezy Ci na A-level z angola to bez GCSE o ile twoj ang. nie jest perfect nie dasz rady. Wiem co mowie bo sam chodzilem na GCSE ang. GCSE to Szekspir i multum pisania. A tak od siebie dodam ze GCSE nie skonczylem. Przenioslem sie na ESOL level 2. Zrobilem HFCE z maty, infy i chemi a teraz jestem na 2 roku w Northumbria University. Powodzenia

Ps. Troche mnie zmylilas tym studiowaniem A-level. Sam juz nie wiem masz polska mature czy nie?? Jak nie a jestes pewna ze idziesz na studia to zamiast A-level mozesz zrobic jak ja HFCE z 3 przedmiotow + IELTS i mozesz studiowac. Mnie chcieli przeniesc na A-levele z HFCE bez GCSE takze nie rozumiem o co chodzi. Poszukaj troche w tym dziale na temat roznic HFCE i A-level bo juz o tym pisalem i jazda :)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA