czas oczekiwania na otwarcie konta w banku LLoyds

Cz 27 cze, 2013 11:39

Witam,
chcę zapytać kogoś kto ma konto w banku LLOYDS jaki jest czas oczekiwania na otwarcie rachunku ? Orientuje się ktoś ? 20 czerwca b.r. wysłałem pocztą uzupełniony formularz,zatem mija dzisiaj tydzień. Czy zatrudnienie lub brak zatrudnienia ma jakiś wpływ na decyzję banku ?

tediboyyy
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 12:00

Cz 27 cze, 2013 14:32

Witam

Nie wiem jak jest z otwarciem konta przez internet i ile czasu to trwa ale z tego co wiem to zatrudnienie ma znaczenie przy otwieraniu konta w Lloyds. Najlepiej trzeba bylo isc osobiscie do siedziby banku i umowic sie na spotkanie osobiscie razem z listem potwierdzajacym zatrudnienie w UK i tak naprawde oni odrazu zalatwiaja sprawe tylko to ze trzeba czekac na karte.

anka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 27 mar, 2010 21:40

Cz 27 cze, 2013 15:10

Polecam wszystkie inne banki tylko nie LLOYDS

Avatar użytkownika
Lola
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 25 paź, 2012 13:21
  • Lokalizacja: Darlington

Cz 27 cze, 2013 15:28

Lola a możesz uargumentować swoją wypowiedź?

vikodin66
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Cz 07 lut, 2013 16:14
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 27 cze, 2013 17:06

JA TAM MAM LLOYDS I JESTEM ZADOWOLONY W 100%%%% :cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
NUKI
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): So 03 mar, 2012 19:26
  • Lokalizacja: WROCŁAW

Cz 27 cze, 2013 18:55

Barclays!!!!

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Cz 27 cze, 2013 19:38

A ja tam wolę LLoyds niż Barclays :P
W Lloyds płacę za konto 'rozszerzone' 10 funtów i mam ubezpieczenie dwóch telefonów, w Barclays przy 'rozszerzonym' koncie mój brat takiego ubezpieczenia nie ma.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Cz 27 cze, 2013 20:07

Też posiadam konto bankowe w LLoyds i na razie nie mam na co narzekać. Założyłem konto na drugi dzień po przyjeździe bez żadnych przeszkód. Oczywiście w oddziale banku.

vikodin66
Bywalec

  • Posty: 122
  • Dołączył(a): Cz 07 lut, 2013 16:14
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 27 cze, 2013 23:13

Panie i Panowie, wyobraźcie sobie, że byłem osobiście w Lloyds. Tam też właśnie dostałem formularz do wypełnienia wraz z zaadresowaną kopertą do placówki banku. Pomyślałem sobie jednak, że szybciej będzie jak pójdę osobiście do banku. Tak też zrobiłem. Zabrałem ze sobą kontrakt potwierdzający moje obecne miejsce zamieszkania. Pan w banku natomiast powiedział, że dokument ten nie jest mi potrzebny i żebym wysłał formularz pocztą bo tak będzie szybciej. Pomyślałem sobie, że ten gość jest niezłym idiotą skoro przyszedłem osobiście załatwić sprawę a on mnie odesłał na pocztę. Argumentem na nazwanie tego właśnie bankowca IDIOTĄ wynika z tego, że dwa dni wcześniej właśnie od niego dostałem owy formularz i instrukcję wypełnienia. Teraz chyba spróbuję w Barcleyu. Niestety
z przymusu a nie z wyboru. Bo zasięgając rady przed wyborem banku ustaliłem, że lepszą ofertę daje LLoyds ( m.in.brak opłaty za posiadanie rachunku oraz wspomniane wyżej profity ubezpieczenia tel.). Dziś jednak minął tydzień, więc jutro przejdę się raz jeszcze z kontraktem, tyle tylko, że do innej placówki Lloyds'a. Jeśli nic nie załatwię to będę zmuszony pójść do Barcley'a...

tediboyyy
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Cz 06 cze, 2013 12:00

Pt 28 cze, 2013 05:46

Barclays tez ma chyba oferte konta z ubezpieczeniem do 2 telefonow. Kazdy bank ma kilka rodzajow kont i warto przejrzec oferte przed wyborem.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 28 cze, 2013 09:01

W Anglii trochę inaczej się załatwia sprawy bankowe niż w Polsce. Np ostatnio jak mojemu mężowi wchłonęło kartę w jakimś bankomacie, poszedł do oddziału a tam posadzili go przed telefonem, zadzwonili na infolinię, żeby zamówił nową.
Odbyło się, jak dla nas Polaków jeszcze nie przyzwyczajonych, w dziwny sposób, ale za to w Polsce pracowałam w banku i wiem jak to w Polsce by wyglądało. Musiałby mój mąż tysiące papierków po podpisywać, na każdym byłaby sprawdzana autentyczność jego podpisów przez co najmniej dwóch pracowników, po czym jakby wyszedł z oddziału, to pracownik by jego dokumenty skanował do centrali, po czym pisał maile do tej centrali, po czym archiwizował podpisane przez klienta dokumenty.
I tak sobie myślę, że ten pracownik może i dlatego Ci powiedział, że będzie szybciej jak wyślesz formularz gdzieś tam, bo może on dotrze bezpośrednio do centrali, tam założą Ci konto i tylko przyjdziesz do oddziału podpisać jakąś umowę, a tak to w oddziale musiałbyś też powypełniać pełno dokumentów, które tygodniami by wędrowały między oddziałem a centralą.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Pt 28 cze, 2013 09:19

KAJkaCK, otwarcie konta w banku nie powinno zajac wiecej niz kilkanascie minut, potem tylko czeka sie kilka dni na karte i to wszystko.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 29 cze, 2013 23:04

KAJkaCK napisał(a):W Anglii trochę inaczej się załatwia sprawy bankowe niż w Polsce. Np ostatnio jak mojemu mężowi wchłonęło kartę w jakimś bankomacie, poszedł do oddziału a tam posadzili go przed telefonem, zadzwonili na infolinię, żeby zamówił nową...
.


Jak mu "wchłonęło" w "jakimś" bankomacie to trudno oczekiwać ,żeby pan z okienka wziął sobie przerwę, łom pod pachę i udał się na miasto ratować naszą kartę.
Niezależnie czy sytuacja ma miejsce w Polsce, w Anglii czy na Tahiti, scenariusz będzie wyglądał tak samo - karta pójdzie do zniszczenia, a mąż będzie musiał zadzwonić by zgłosić utratę karty w razie gdyby jakiś właściciel "podejrzanego pojadacza kart" z niej nie skorzystał .
Co innego jak "wchłonie" kartę w bankomacie w środku lub "na ścianie" oddziału, wtedy pan z okienka może takową wyciągnąć i nam oddać..

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

So 29 cze, 2013 23:05

Lucy napisał(a):KAJkaCK, otwarcie konta w banku nie powinno zajac wiecej niz kilkanascie minut, potem tylko czeka sie kilka dni na karte i to wszystko.


nie innaczej...

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

N 30 cze, 2013 12:34

lucky napisał(a):
KAJkaCK napisał(a):W Anglii trochę inaczej się załatwia sprawy bankowe niż w Polsce. Np ostatnio jak mojemu mężowi wchłonęło kartę w jakimś bankomacie, poszedł do oddziału a tam posadzili go przed telefonem, zadzwonili na infolinię, żeby zamówił nową...
.


Jak mu "wchłonęło" w "jakimś" bankomacie to trudno oczekiwać ,żeby pan z okienka wziął sobie przerwę, łom pod pachę i udał się na miasto ratować naszą kartę.
Niezależnie czy sytuacja ma miejsce w Polsce, w Anglii czy na Tahiti, scenariusz będzie wyglądał tak samo - karta pójdzie do zniszczenia, a mąż będzie musiał zadzwonić by zgłosić utratę karty w razie gdyby jakiś właściciel "podejrzanego pojadacza kart" z niej nie skorzystał .
Co innego jak "wchłonie" kartę w bankomacie w środku lub "na ścianie" oddziału, wtedy pan z okienka może takową wyciągnąć i nam oddać..


Szczerze powiedziawszy nie rozumiem po co ten komentarz?
Czy ja pisalam, ze oczekiwalam, zeby ktos mi szedl gdzies do miasta i ta karte wyjmowal z bankomatu?
Napisalam, ze tutaj w UK w oddziale nie pracownik oddzialu przyjal dyspozycje wydania nowej karty, tylko pracownik oddzialu wybral numer infolini, gdzie moj maz zamowil nowa, dzieki czemu trawalo to zaledwie minute (i tak a propos nowa karta przyszla za dwa dni do domu). W Polsce trwaloby to conajmniej pol godziny, bo w Polsce w bankach jest tak dalece rozwinieta papierkologia. O nic wiecej mi nie chodzilo.
Widze, ze tutaj na polnews nie ma co sie odzywac na forach, bo zaraz znajdzie sie madrala, ktoremu wydaje sie, ze cos wie, a tak naprawde przedstawia bardzo niski poziom kultury.

KAJkaCK
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 13 lip, 2011 18:58

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES