czego nie ma w UK dla noworodka?

Wt 24 cze, 2008 17:51

ja kaftanikow dla Mlodego nie mam, bo i po co.
witamina K podawana jest na krzepliwosc krwii, a czy Mlody dostal szczepionke na gruzlice to zabijcie mnie a nie wiem - jest po 3 seriach szczepien, wiec moze w tym byla :?

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 17:51

lucy sprawdzalam na necie,solą fizjologiczną można przemywać oczka.daj mi znać czy rzuciła ci się gdzieś tutaj w oczy.co do witaminy "K" to dziecko dostaje zaraz po narodzinach.tak powiedziała mi dzisiaj położna.

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 17:56

pewnie masz racje, ja w sumie do Mlodego nic nie uzywam oprocz zwyklego bialego kremu Jonhsona i czasem w krochmalu go kapie jak ma jakies kropki :) sol fizjologiczna tez szybko poszla w odstawke.

[ Dodano: Wto 24 Cze, 2008 18:09 ]
The Pregnancy Book p.110 - Vitamin K

Birth to Five p.106 - Protecting against tuberculosis (TB) <--- gruzlica

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 19:38

Lucy to była szczepionka zaraz po urodzeniu.W kalendarzu szczepień angielskich nie ma szczepionki na gruźlicę.Serdecznie pozdrawiam

[ Dodano: Wto 24 Cze, 2008 20:39 ]
Ooooo ,sorrki Lucy zwracam honor :) :) :)

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 24 cze, 2008 19:55

A`propo czego zwracasz mi honor?? bo ja sie juz troszke pogubilam :D

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 20:38

źle przeczytałam twojego posta.
Birth to Five p.106 - Protecting against tuberculosis (TB) <--- gruzlica

Mi położna powiedziała ,że nie ma tego szczepienia tutaj,ale widzę że jest

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Wt 24 cze, 2008 21:16

Ja przyjechalam z wiekszym dzieckiem,moze nie powinnam sie udzielac,ale jesli chodzi o witaminy, to radze zapytac lekarza(albo poszperac w necie) czy mozna podawac k i d jednoczesnie.Ja dawalm corce wit.D i byly to dawki ruchome.O ile dobrze pamietam zaczynalam od 3 kropli,a pozniej bywalo roznie(tez w zaleznosci od pogody-w lecie daje sie mniej).Cebion tez polecam i oczywiscie Sudocrem na pupke.Oliwki najlepsze sa zwykle Bambino:) Do noska Sterimar-nawilza nosek i latwiej pozbyc sie "wydzielin"Pozdrawiam!
Aneta.

Avatar użytkownika
dominik99
Bywalec

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): So 28 lip, 2007 20:41
  • Lokalizacja: South Shields/Krakow

Wt 24 cze, 2008 21:59

A moja Amelka w szpitalu po porodzie zaraz dostala dawke wit k i pozostale 2 dawki dali nam do domu, kazali dawac do iles tygodni- dokladnie nie pamietam, zaznacze, ze nie byly w zastrzyku tylko fiolki do wkraplania pod jezyk. Wit d mam, ale nie stosuje, bo lekarz z polski odradzil mi ze wzgledu na sklad witamin jaki jest w mleku ktore malej podaje (hipp).
Jesli chodzi o ubranka, o ktorych wspomnial tu juz ktos, to jest kwestia chyba gustu, bo powiem wam, ze jak dla mnie z primarku to moze i sa tanie, ale jedna rzecz mnie irytuje- dekolty :shock: no porostu jak mojej malej ubieram bluzeczki- zwlaszcza te na dlugi rekaw to jej pol klaty widac :? za to ja osobiscia polecam ciuszki z tesco, bo sa wszystkie rozmiary poczwszy od early baby czyli wczesniakow- tak jak moja sie urodzila w 35 tyg to dla mnie rewelacja byla, bo wszystko w rozmiarze 52 bylo na nia ogromne, poza tym sa dobre gatunkowo, mozna prac i prasowac dlugo dlugo i ani sie nie rozciagaja ani nie mechaca+ polecam
Ja z Polski mialam: masci- Tormentiol- lek na odparzenia i zmiany skorne , Alantan- podobny do Tormentiolu, Tribiotic- zmiany skorne, na bazie antybiotyku, rewelacyjna masc zarowno dla maluchow jak i doroslych nawet na opryszczke, Masc Majerankowa- na katarek i oczyszczanie noska, Smecta i Lakcid- na klopoty z brzuszkiem, serie kosmetykow Ziajka, bo johnson uczula moja malutka, preparat do przemywania oczu, gruszke do nosa, troche pieluch tetrowych, w ktore zaoptrzylam sie tez w toysie sa sliczne rozowe i niebieskie, aha i esputicon na kolki
No i niektorzy mowili mi ze po co ze za duzo, a tu prosze mala ma 7 miesiecy a wiekszosc juz sie przydala.
Pozdowionka

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Wt 24 cze, 2008 22:02

Od jakiegoś czasu weszło rozporządzenie, które sprawia, że pediatra przepisuje razem z witaminą D witaminę K, którą podaje się dziecku do końca 3go miesiąca życia.


W Holandii rowniez witamina K to standard. Zaraz po porodzie maluszek dostaje dawke, ktora starcza na ok. 7 dni, potem podaje sie codziennie az do trzeciego miesiaca. To dotyczy jednak kobiet karmiacych piersia. Mamy karmiace sztucznie nie musza podawac tej witaminy, bo wystarczajaca jej ilosc jest w mieszance.


zadnej ale to ZADNEJ witaminy nie wolno łączyć z mlekiem wit. powinno sie podawac co najmiej godz. po jedzeniu lub godz przed jedzeniem ja malemu nie podaje wit K tylko D3


Polskie Towarzystwo Pediatryczne wydało takie zalecenie ( a nie rozporządzenie - w sensie prawnym to coś zupełnie innego) aby dzieciom KARMIONYM PIERSIĄ podawać do trzeciego miesiąca życia WITAMINE K jako środek zapobiegający krwawieniom śroódczaskowym. Oparli się oni na serii badań w których istotnie udowodniono, że odsetek krwawien u takich dzieci jetz mniejszy. U dzieci karmionych mieszankami takiej potrzeby nie ma bo mleko modyfikowane jest wzbogacane witaminami.


Co do dylematu - podawać czy nie to:
po pierwsze - nikt nie nakłada na Was takiego obowiązku, to tylko zalecenie a nie prawne zarządzenie, czy prawo. To standard, którego polscy pediatrzy chcą się trzymać - pododbnie z wit D. Nie ma takiego obowiązku, ale podajecie, bo zapobiegacie krzywicy, tak?


caly watek: TUTAJ

kolejny,tym razem dosyc dluuugi watek TUTAJ

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wt 24 cze, 2008 22:05

Mamy karmiace sztucznie nie musza podawac tej witaminy, bo wystarczajaca jej ilosc jest w mieszance.


tez wlasnie w tej sprawie doradzil mi pediatra z polski tak jak napisalam wyzej

olkahof
Rozkręca się

  • Posty: 97
  • Dołączył(a): Śr 06 cze, 2007 19:35
  • Lokalizacja: consett

Wt 24 cze, 2008 22:12

to teraz ja sie zastanawiam, czy jest zasadnosc dalszego podawania mojemu dziecku Cebion Multi :?
musze zrobic wywiad rodzinny.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 25 cze, 2008 07:00

[quote="izuncia"]Lucy to była szczepionka zaraz po urodzeniu.W kalendarzu szczepień angielskich nie ma szczepionki na gruźlicę.Serdecznie pozdrawiam

Szczepienie przeciw grużlicy jest nieobowiązkowe i wykonywane tylko w sytuacji, gdy w rodzinie dziecka były jakieś "historie gruźlicze", gdy istnieje większe niż normalne ryzyko zachorowania dziecka.

Szczepienie to ma nazwę BCG.

Gryzipiórek
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pn 26 lis, 2007 14:01

Śr 25 cze, 2008 07:28

Mnie w szpitalu nikt nie pytał czy ktoś chorował w rodzinie na gruźlice.Po prostu lekarz powiedział,że jestem z Polski a tam jest szczepienie na gruźlicę obowiązkowe ,więc czy zgodzę się aby podali małemu.Więc zgodziłam się i zaraz po urodzeniu dostał.

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Śr 25 cze, 2008 11:52

no dziewczyny widze ,ze nam sie topik dosc dobrze rozwija.o szczepieniach warto duzo wiedziec tym bardziej ,ze kazda z nas chciala by ustrzec swoje dzieciatka przed kazda choroba.

Avatar użytkownika
moniaczek
Bywalec

  • Posty: 230
  • Dołączył(a): Śr 11 cze, 2008 12:33
  • Lokalizacja: darlington

Śr 25 cze, 2008 12:35

Kasiuniaa a gdzie Ty kupujesz w Anglii produkty Nivea?W Middlesbrough nigdzie nie widziałam.Szczepionke przeciw grużlicy dziecko powinno dostać w szpitalu,jeśli nie można pierwszą dawkę dziecku podac będąc w Polsce kolejną można bez problemu dostać w Anglii.Witaminę K również maluch dostanie zaraz po urodzeniu.Oni twierdzą,żeby nie podawać witaminy D, ja podawałam. Moje zdanie o Asdzie i Primarku -może i tanio ale do du...Ubrania z Primarku traca swoją formę już po pierwszym praniu.mechacą się i w dodatku farbują(spodnie np.mają bardzo długie nogawki a bardzo krótki stan i nie są wcale biodrówkami).Asda ma kiepskie oliwki(mąż zużył do smarowania stóp) i pieluchy ,reszty produktów już nie próbowałam bo pewnie i tak są do niczego.Kaftaników też nie uzywałam choć miałam z Polski wkurzało mnie,że ciągle wychodziły ze śpochów i plecki Mały wiecznie gołe,szybko zmieniałam na body.A co podawałyście swoim dzidziom do picia?Moja połozna twierdziła,że dziecka nie trzeba poić(chociaż upały były jak si synek urodził) :lol: wystarczy dawać mleko(nie karmiłam piersią).Pozdrawiam Was wszystkie!

kinga1101
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2008 11:45
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE

cron