Czy da się odzyskać wydatki na edukację?

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

N 25 mar, 2007 17:16

Witam

Słuchajcie kochani mam takie pytanie orientuje się ktoś może czy wydatki poniesione na szkołę lub ich część chociaż, można w jakiś sposób odzyskać? Może coś w stylu odpis lub zwrot części kwoty w rocznym rozliczeniu. W tym roku podatkowym wydałem ok. 400 funtów na szkoły z własnej kieszeni i pomyślałem sobie że może część tych pieniędzy mógłbym odzyskać. Nie liczę na jakieś kokosy, ale nawet lepiej wydać parę odzyskanych funtów na browary niż zostawić temat i mieć to gdzieś. Proszę o rade jeśli ktoś wie coś na temat takiej możliwości.

Pozdrawiam

i@ca
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Wt 09 sty, 2007 23:07
  • Lokalizacja: NE3 kiedyś/PE1 obecnie

Pn 26 mar, 2007 15:15

dolaczam sie do prosby

Avatar użytkownika
Kamilka
Bywalec

  • Posty: 234
  • Dołączył(a): So 03 cze, 2006 10:51
  • Lokalizacja: Hartlepool

Pn 26 mar, 2007 16:23

Nikt nie odpisał? Dziwne.
Na pewno można, tylko ja nie znam angielskiego, a nie mam czasu na konsultacje, bo szykuję się do wyjazdu.
Zobaczcie tutaj: www.studentfinancedirect.co.uk.
Trochę straszą, że trzeba tu być trzy lata, ale nie zrażajcie się.
"Szukajcie, a znajdziecie" :)

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

Cz 29 mar, 2007 18:52

Generalnie jesli chodzi o osoby zatrudnione (w odroznieniu od samozatrudnionych), to od podstawy podatku mozna odliczyc bardzo, bardzo niewiele. Mozna odliczyc skladki czlonkowskie w stowarzyszeniach zawodowych, ale tylko jesli jest to stowarzyszenie uznawane przez urzad podatkowy i scisle zwiazane z wykonywanym zawodem. Ale juz np. oplat za egzaminy na czlonkostwo w takiej organizacji, czy oplat za kursy do tych egzaminow, odliczyc nie mozna.

Jestem kwalifikowana ksiegowa (Chartered Accountant) specjalizujaca sie w podatkach, wiec smiem twierdzic, ze wiem co mowe w tej akurat dziedzinie :D

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Powrót do Forum ogólne

cron