czy dostane pieniazki?

Cz 18 maja, 2006 18:13

cze, pracowalem dzisiaj pierwszy dzien u lakiernika samochodowego , po trzech dniach ma mi powiedziec czy zostane u niego. Czy naleza mi sie jakies pieniazki za przepracowane trzy dni jezli uzna , ze sie nie nadaje i mnie "zwolni"???

saper25
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Śr 10 maja, 2006 11:53
  • Lokalizacja: PABIANICE

Cz 18 maja, 2006 18:33

Mysle, ze moze Cie zwolnic, jak mu sie nie spodobasz bez placenia.

Takie sa zasady niepisane umowy "na gebe". Juz wielu wyladowalo bez kasy po kilku dniach a nawet tygodniach pracy bez umowy. A szczytem bylo zaplacenie mojej kolezance za przepracowane 14 dni po 4 godziny dziennie - L20. Oczywiscie u pakistana, ktory ja zwolnil, bo go nie chciala (mowiac ladnie)!!!!!!

Czy zapytales o contract???????

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 18 maja, 2006 18:41

no to extra , ja tez pracuje u pakistana................. mialem popracowac a o kasie nie chcial gadac na poczatku , tonacy chwycil sie brzytwy..........................

saper25
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Śr 10 maja, 2006 11:53
  • Lokalizacja: PABIANICE

Cz 18 maja, 2006 19:05

Wyluzuj, nie kazdy pakistan jest taki zly. Akurat w przypadku mojej kolezanki, ona mu sie spodobala, ale oczywiscie go nie chciala i sie na niej odegral. Ty jestes facet, wiec moze do Ciebie nie bedzie "startowal" :mrgreen: :mrgreen: W razie czego uciekaj i nie pytaj o kase :lol: :lol: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 19 maja, 2006 17:47

saper25 napisał(a):cze, pracowalem dzisiaj pierwszy dzien u lakiernika samochodowego , po trzech dniach ma mi powiedziec czy zostane u niego. Czy naleza mi sie jakies pieniazki za przepracowane trzy dni jezli uzna , ze sie nie nadaje i mnie "zwolni"???


za kazda przepracowana godzine nalezy ci sie zaplata.jesli bedziesz mial problemy zwroc sie do job center tam powinienes otrzymac pomoc z adwokatem wlacznie.

kris
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 18 lut, 2006 15:04

Pt 19 maja, 2006 18:00

Saper, jak bedziesz mial problemy daj znac na PW 8)

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 20 maja, 2006 09:15

Z tego co uszlyszalem, tutaj i cale zycie mozna przepracowac bez umowy. Ale Polacy sa nauczeni, ze jak nie ma umowy to jest to podejrzane i mowiac szczerze uwazam to za zdrowe podejscie, majac na uwadze z jakiego kraju pochodzimy :D . Ja tez za kazdym razem dopominalem sie o nia. Co o zaplaty za prace, to musi Ci zaplacic, chyba ze w ogloszeniu (lub na jakims podpisanym przez Ciebie z potencjalnym pracodawca swistku) znalazla sie informacja, ze np. przez 3 dni masz robione bezplatne szkolenie. Jezeli takiej informacji nie bylo i zwolni Cie po paru dniach bez zaplaty, radze sie udac to urzedu skarbowego i oni sie juz tym zajma.

Ikisuru


N 28 maja, 2006 09:42

Cze,dostalem za 4 dni 50£ ,szef stwierdzil ze to bylo "zapoznanie sie z robota,szkolene".Narazie stawka 4£ na godzine przez pierwsze 2 tyg.Nie placi dodatkowo za nadgodziny:).Nie mam wyjscia........pracuje,ucze sie jezyka i szukam czegos innego.POZDR.

saper25
Rozkręca się

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Śr 10 maja, 2006 11:53
  • Lokalizacja: PABIANICE

N 28 maja, 2006 10:59

saper25 napisał(a):Cze,dostalem za 4 dni 50£ ,szef stwierdzil ze to bylo "zapoznanie sie z robota,szkolene".Narazie stawka 4£ na godzine przez pierwsze 2 tyg.Nie placi dodatkowo za nadgodziny:).Nie mam wyjscia........pracuje,ucze sie jezyka i szukam czegos innego.POZDR.


No to zrobil ciebie w bambuko. 50 funtow za 4 dni to 12.50 za 1 dzien. No chyba że robileś 2.5 godziny dziennie...
Jezeli jest to szkolenie, platna praktyka powinien Ci zaplacic 4.25/godz, jezeli jest inaczej to ...

Rząd Wielkiej Brytani podaje co jakiś czas stawkę minimalną, jaką pracodawcy mogą oferować swoim pracownikom za 1 godzinę pracy. Jest ona zależna od wieku pracownika i na dzień dzisiejszy wynosi:
dla pracowników mających 22 lata i więcej - £ 5.05
dla pracowników mających 22 lata i więcej , i którzy odbywają płatne praktyki - £ 4.25
dla pracowników w wieku 18-21 lat - £ 4.25
dla pracowników w wieku 16-17 lat - £ 3.00

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 28 maja, 2006 11:05

Poczytaj ten artykuł:
http://polishexpress.co.uk/artykul.aspx?id=55
Odwagi życzę

- Jesteśmy wychowani przez niewiedzę. Przyjeżdżając do Londynu, uciekłem przed korupcją w Polsce. Miałem nadzieję, że tutaj będzie inaczej... – mówił Marcin, tłumacząc że tylko cierpliwość pomogła mu wygrać proces. - Nie możemy się bać dochodzić swoich praw przed sądem. Wszyscy jesteśmy Europejczykami. To samo prawo nas obowiązuje i to samo prawo nas chroni - kwituje na koniec.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron