Czy sa tacy?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

N 17 mar, 2013 23:38

Witajcie

Wielu ludzi chce byc kims , chce kasy i stanowisk a mnie interesuje czy sa wsrod nas tacy ktorzy juz to mieli , i swiadomie z tego zrezygnowali , Mieli w d.... zycie w ciaglym stresie i w wyscigu szczurow ? Chetnie poznam takich ludzi , wiec gdy jestescie napiszcie .

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Cz 21 mar, 2013 21:20

To chyba dobrze że ludzie do czegoś dążą i chcą do caegoś dojść a nie biedę klepać powiem szczerze że dziwne pytanie a za razem stwierdzenie.W dzisiejszych czasach nie mieć pieniędzy i pozycji jaka by na nie była to jesteś nikim taka prawda.Wiem sama po sobie ponieważ wiem co to znaczy mieć pieniądze itd.ale też wiem to to jest ich nie mieć i to jest przykre.Jeśli masz pieniądze masz przyjaciół fałszywych co prawda ale są czasem znajdą się wśród nich i dobrzy ludzie.A co u Ciebie?

mona69
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Pt 15 lut, 2013 20:37

Pt 22 mar, 2013 13:50

Moze i dziwne , ale jak to mowil mistrz buddyjski z serialu "Sila wyzsza " pracowac zeby zyc-dobrze zyc zeby pracowac - zle. Gdy spotkasz na swojej drodze faceta wykonujacego zawod smieciarza pomyslisz zapewne , ze to nieudacznik i do niczego w zyciu nine doszedl , ale uwierz mi ja troche zyje na tym swiecie i spotkalem wielu przyslowiowych smieciarzy , ktorzy w swym zyciu byli i dyerktorami i prezesami i w pewnym momencie mieli dosc i wybrali inne zycie . Bardzo czesto ocenia sie ludzi po zawartosci ich portfeli , po pozycji jaka osiagneli w spoleczenstwie , a nie po tym jekimi sa ludzmi.

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pt 22 mar, 2013 14:02

obawiam sie ze to pytanie nie dotyczy naszej spolecznosci na obczyznie, poniewaz kazdy tutaj przyjechal zeby zyc lepiej

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

Pt 22 mar, 2013 14:15

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pt 22 mar, 2013 14:51

tak w sumie to wlasciwie nie wiem co odpowiedziec, zgadza sie ze 30 funia to kupa kasy na samo wyzywienie, z tym ze kolo musi miec bajer niezly zreszta jak jest anglista to nie ma problemu z dogadaniem i prawdopodobnie anglicy nie rozrozniaja jego obcego akcentu i dla tego jest mu latwo pozebrac. Pewnie podchodzi do tego z tak zwanym jajem. Mnie jednak ciekawi co by sie stalo gdyby nagle wiekszosc chciala tak zyc. Ciekawe z kad wtedy by brali pieniadze. Zreszta kolo jak sam powiedzial pracuje dorywczo.

Ale w sumie to to jest chore.

majki1304
Bywalec

  • Posty: 244
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 10:09

Pt 22 mar, 2013 17:02

majki1304 napisał(a):obawiam sie ze to pytanie nie dotyczy naszej spolecznosci na obczyznie, poniewaz kazdy tutaj przyjechal zeby zyc lepiej


Majki, wyjazd na obczyznę nie zawsze jest wyznacznikiem pogoni za pieniędzmi. Faktem jest, że świat i ludzie są tak skonstruowani, że całe życię gonią za kasą, często 'po trupach do celu', ale czy to ich uszczęśliwia? Nie generalizuj jeśli opierasz się tylko na własnych domysłach.

Dla przykładu podać mogę samą siebie. Jestem kobietą, która uwielbia życiowe zmiany, notabene w odróżnieniu do innych ludzi. Mój wyjazd na obczyznę był spełnieniem jednego z moich marzeń, nie ważne czy większego, czy też mniejszego. Absolutnie nie przyjechałam tutaj za kasą, bo o ile oczywiście ułatwia ona życie, o tyle nie do końca uszczęśliwia ( przynajmniej mnie ). Niemniej jednak nie żyję dla pieniędzy. Co więcej życie jest za krótkie, by otaczać się negatywnymi ludźmi i emocjami - takie mam życiowe motto. Staram się wyciskać z życia wszystko co pozytywne by żyć pełnią życia, a nie być zaślepiona przez kasę, której do grobu i tak nie zabiorę...

PEACE!

Karoka
Bywalec

  • Posty: 170
  • Dołączył(a): Cz 22 lis, 2012 21:14

So 23 mar, 2013 09:39

zacznę pewnym cytatem:
"Człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera,tak na prawdę nie żyjąc."

wypowiedziane przez Dalajlamę.

w pełni się z tym zgadzam. życie jest jedno, a pieniądze i życie płyną, nawet jak je masz schowane w skarpetce. skoncentruj się na własnym życiu, bo przeminie. środkom materialnym to nie grozi :D

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do POGADUCHY