diesel który lepszy??

Śr 16 sty, 2008 22:34

Mam pytanie do wszystkich zmotoryzowanych!! Napewno każdy z was kiedyś zastanawiał się nad kupnem samochodu z silnikiem diesla i miał problem który wybrać,który jest najbardziej niezawodny!?? Ja też mam taki problem!! Mam kilka modeli w dieslu na uwadze:
1.Honda Accord 2.2 iCTDi 140 KM
2.Audi A4 2.0 140 KM lub 1.9 TDI 130 KM
3.Toyota Avensis 2.2 D4D 136 KM
Są również i inne np. vw i jego słynne TDI (słyszełem że technologia TDI na czas obecny jest już trochę stara ) również teraz silniki forda TDCI podobno są bardzo bobre ,również francuskie HDI,dCi no i nissan dCi !! Jednak kogo tylko pytam każdy ma swoje zdanie,jedni mówią o niemieckiej technologii żę jest najlepsza ,a inni że nie ma to jak japończyk!! A może macie jeszcze inne swoje typy,za wszystkie rady i uwagi wielkie dzięki !! ::wales :master:

Avatar użytkownika
Aman_19
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Wt 16 paź, 2007 20:04

Cz 17 sty, 2008 01:34

Rowniez przylacze sie do pytania. Zastanawiam sie nad zakupem diesla, napalilem sie na Passata z silnikiem TDI, moze juz technologia starawa ale podobno to wciaz jedne z najlepszych silnikow, montowane w Audi, Seacie, Skodzie czyli w calym koncernie VW. Jak to jest z dieslami np w japonczykach nie mam rozowego pojecia, wiec czekam niecierpliwie na odpowiedz.

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Cz 17 sty, 2008 09:42

Jezdze obecnie VW Passatem z 1.9TDI 130KM. Jest to moj pierwszy diesel i chyba niestety ostatni. Jesli chodzi o awaryjnosc - auto od 16 miesiecy nie mialo klopotow z silnikiem - olej zmieniam co 10 tys mil.

Kolega ma tego samego passata z silnikiem 1.8T 150KM (a zaplacil ok. £ 1000 mniej)i czuc niestety roznice w jezdzie.

Plusy:
- spalanie w miescie ok 7,5
- trasa ok 6l.

Minusy:
-radosc z jazdy

O ile kupno diesla rozwazylem w zwiazku z ''niby'' oszczedzaniem, tak obecne kalkulacje przemawiaja za benzynka. Tez juz mysle o zmianie auta i licze: AUDI A6 2.0 TDI 140KM a benzynka 2.0T FSI ( ew. 2.4). Roznica w cenie 3 letniego auta to ok 2000 - 2500 funtow na korzysc benzyny, gdzie trzeba by zrobic kupe tysiecy kilometrow dieslem, zeby wyjsc na zero a co dopiero myslec o zysku. Dodac trzeba tez, ze nikt w uk chyba nie mysli jezdzic jednym autem dluzej niz 3 lata. Po prostu sie to nie oplaca - za duzy spadek na wartosci, a spalanie ok 9-10 litrow na 100km ( 12litrow przy silniku 2.4) przy zarobkach w uk jest chyba do przelkniecia. Jedyne do czego moge Ciebie zachecic, to jesli glownie jezdzisz w miescie polecam automat;)


Jesli juz chcesz konkretna odpowiedz na swoje pytanie: to zdecydowanie bierz cos z grupy VW / AUDI - i 1.9 TDI i 2.0TDI to swietne jednostki.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 17 sty, 2008 10:18

Pozwolę sobie wtrącić cokolwiek i powiem zdecydowanie,jak już wcześniej napisał Scofield,ze w uk.nie opłaca sie miec diesla z wielu bardzo prozaicznych powodów;cena paliwa,a możliwość zaoszczędzenia,bezpieczeństwo(zrywne auto pozwoli wyjść z wielu opresji drogowych)cena zakupu.
Jednakże plusem jest zuzywalnosc silnika,która można przeliczyć na niekorzyść benzyny,ale jak już wspomniał przedmowca tego nie powinno sie brać pod uwagę tutaj w uk.
Dodam,ze z tego co sie otrientuje diesle są domena Europy i tylko dla Europy sa produkowane.
Zycze udanych zakupow ::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 17 sty, 2008 10:43

jesli chodzi o marki ktore podales osobiscie polecam audi,i wszystkie inne niemieckie marki,sa to samochody nie do zdarcia szczegolnie diesel,kiedys balem sie diesla,mialem same benzynki,teraz jezdze dieslem z 97 juz ponad pol roku i nie dotykam sie do silnika,nia ma problemu jak w benzynie typu swiece,przewody,etc i innych niespodzianek ze odpala ale przerywa itp,diesel jedzie albo nie jedzie,na rynku w dalszym ciagu sa niemieckie diesle z lat 90 a nawet 80 w stanie ok,co swiadczy o wysokiej jakosci niemieckich marek,oczywiscie wybor nalezy do ciebie

pozdrawiam

Avatar użytkownika
mike
Weteran

  • Posty: 263
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 10:16

Cz 17 sty, 2008 20:34

Diesla się kupuje po to, żeby wytrzymał długie trasy (min 50 tys mil rocznie).

Jeździłem wszystkimi trzema które wymieniłeś, honda najwolniejsza (bo najcięższa), potem toyota i audi.

Odnośnie wytrwałości to Honda i Toyota podobne schematy (100 tys km rocznie i tylko wymiana oleju). Na służbowej avensis miałem 500 tys km na wymianie oleju.

Najbardziej 'elastyczny' diesel jaki miałem to passat 2.0 Tdi (nowy), z triptronikiem. Ten sam silnik jest w Skoda Octavia, która jest lżejsza i przez to szybsza (polecam!) - niestety wykonanie środka jest kiepskie.

Jeżeli robisz mało km, odpuść sobie diesla nie warto. Jeżeli już go chcesz, to zastanów sie jak długo będziesz nim jeździć.

pozdr,

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Pt 18 sty, 2008 17:16

a może wiecie jak z awaryjnością tych modeli??, albo może wiecie gdzie mogę sobie sprawdzić (chodzi mi o stronę internetową) awaryjność tych aut !! :D ::wales

Avatar użytkownika
Aman_19
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Wt 16 paź, 2007 20:04

Pt 18 sty, 2008 17:44

Opinie użytkowników:

Honda Accord

Audi A4

Toyota Avensis

A może warto zastanowić się nad tym? Osobiście polecam silnik benzynowy 2.0 i wersję wyposażenia TS2 :mrgreen:

Mazda 6

pereq
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Śr 14 lut, 2007 00:44

Wt 29 sty, 2008 08:17

Elf napisał(a):bezpieczeństwo(zrywne auto pozwoli wyjść z wielu opresji drogowych)

Elf to nie te czasy kiedy diesel zamulal !!
teraz silniki benzynowe nie moga sie rownac z dieslem o takiej samej mocy lub nawet nieco slabszym, poniewaz maja duzo lepsze momenty obrotowe no i duzo szybciej osiagaja maksymalny moment obrotowy i maksymalna moc.

matthew napisał(a):Diesla się kupuje po to, żeby wytrzymał długie trasy (min 50 tys mil rocznie).

Jeździłem wszystkimi trzema które wymieniłeś, honda najwolniejsza (bo najcięższa), potem toyota i audi.

Odnośnie wytrwałości to Honda i Toyota podobne schematy (100 tys km rocznie i tylko wymiana oleju). Na służbowej avensis miałem 500 tys km na wymianie oleju.

Najbardziej 'elastyczny' diesel jaki miałem to passat 2.0 Tdi (nowy), z triptronikiem. Ten sam silnik jest w Skoda Octavia, która jest lżejsza i przez to szybsza (polecam!) - niestety wykonanie środka jest kiepskie.

Jeżeli robisz mało km, odpuść sobie diesla nie warto. Jeżeli już go chcesz, to zastanów sie jak długo będziesz nim jeździć.

pozdr,


przede wszystkim honda najszybsza z wymienionych aut.
Jezdziles tyloma dobrymi autami ,a polecasz skode?
500 tys. na wymianie oleju ??? Co ???

Aman jak chcesz kupic auto to poszukaj w internecie opinie uzytkownikow tych aut, testy i porownaj. polecam np. http://testy.autocentrum.pl

Avatar użytkownika
MaciekGEO
Rozkręca się

  • Posty: 53
  • Dołączył(a): Śr 15 mar, 2006 14:27
  • Lokalizacja: Wałbrzych, Washington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do MOTO UK