Dla wszystkich chcacych uczyc sie Angielskiego... (update)

Pn 10 lip, 2006 09:21

Dla wszystkich chcacych uczyc sie jezyka Angielskiego w Newcastle College.
Od dzisiaj (czyli od 10-07-2006) od godziny 10-tej, wszyscy chetni moga przyjsc i umowic sie na spotkanie: na ktorym zostanie sprawdzona ich znajomosc Angielskiego (krotki tescik) i zostana zapisani na kurs.

Zapisy beda trwaly do sierpnia.

Zeby miec pewnosc dostania sie na kurs wypadaloby przyjsc jak najwczesniej, poniewaz ilosc miejsc jest ograniczona.

Ikisuru


Śr 19 lip, 2006 12:41

zapomniales dodac ze te kursy sa darmowe albo przeoczylem to :D

Fuber
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Wt 11 lip, 2006 13:49
  • Lokalizacja: Slupsk

Śr 19 lip, 2006 15:07

Fuber napisał(a):zapomniales dodac ze te kursy sa darmowe albo przeoczylem to :D

Moj blad. Po prostu dla mnie to jest oczywista sprawa.

Ikisuru


Pt 04 sie, 2006 10:55

Nie tak do końca za darmo. Trzeba kupić podręcznik za około 20 funtów i na koniec płacić za egzamin - z tego co wiem do 50 funtów. Ja się właśnie dostałam, tyle że wsadzili mnie do klasy dziennej, chociaż prosiłam o wieczorne godziny ze względu na pracę. Próbowałam to zmienić i oczywiście jestem teraz na liście oczekujących ... jakoś wątpię, czy w ogóle bedę chodziła...Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
grawinka
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): N 09 kwi, 2006 22:27

Pt 04 sie, 2006 19:48

Ja tylko tyle powiem.
Zaczalem sie uczyc w zeszlym roku i ksiazek nie musialem kupowac a egzaminy typu Skills for Life i IELTS mialem za darmo.

Ikisuru


Pt 04 sie, 2006 20:16

Nie wiem jak w innych collegach ale w Tyne Metropolitan College nie placi sie za nic chyba,ze o czyms nie wiem.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pt 04 sie, 2006 22:54

Grawinko!
A moze Ty pomylkowo trafilas na prywatne kursy odplatnej nauki jezyka angielskiego,bo jesli tak to nieodpowiedni temat poruszylas.
Kursy ESOL gdzie by nie byly sa darmowe,gdyz placi za nie UE,a nie uczniowie.W panstwach stowarzyszonych z UE placa chcacy sie uczyc jezyka kraju,w ktorym przebywaja,ale nie ramach UE,gdyz to byloby naduzyciem.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 05 sie, 2006 13:37

Ikisuru napisał(a):Ja tylko tyle powiem.
Zaczalem sie uczyc w zeszlym roku i ksiazek nie musialem kupowac a egzaminy typu Skills for Life i IELTS mialem za darmo.


W zeszlym i dwa lata temu wszytko bylo za darmo(oprocz ksiazek) - od tego roku egzaminy sa juz platne (nie wiem czy na wszystkich pozimach ale na FCE na 100%), a ksiazki mozna pozyczyc w biblotece w collegu.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 05 sie, 2006 18:30

Ikisuru napisał(a): ksiazek nie musialem kupowac a egzaminy typu Skills for Life i IELTS mialem za darmo.


To dziwne, bo na wszystkie kursy w tym IELTS obowiazkowo trzeba kupowac ksiazki, bo College ich nie zapewnia :mrgreen: Chodze tam trzeci rok i jeszcze mi sie nie zdarzylo, zeby ksiazki mi dali za free.

Moze xerowales od kogos ????? ::admin

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

So 05 sie, 2006 20:48

Ja na IELTs-a nie chodzilem. Ale egzamin mialem. Co do ksiazek, to nigdy nauczyciele ich od nas nie wymagali. Zawsze nas zasmiecali jakimis kserami. Tylko tyle.

Ikisuru


So 05 sie, 2006 22:05

Oprocz Newcastle College wszedzie(o ile wiem)nic sie nie placi.
Wrecz przeciwnie jest sie zachecanym do darmowych kursow roznego typu.
Teraz wiem dlaczego sie ucieszylem,ze zamiast na Newcastle Collegu zaczalem nauke w Tima.Tam za zadne egzaminy sie nie placilo.O ksiazkach nikt nic nie mowil,byly innego rodzaju pomoce naukowe,jak np.PC oraz gotowe lekcje,jak juz wczesniej kolega napisal.
Jak widac wszedziej panuje inne podejscie do sprawy nauczania w ramach ESOL.Moze nauczyciele zycza sobie wiecej za lekcje i College musi ich dofinansowywac..?

bary


Śr 09 sie, 2006 10:34

najlepiej odwiedzic NCL COLLEGE osobiscie.
Ja bylam i wiem.Za kursy ESOL ani za egzaminy nie placimy nic.
Placimy ,jesli zainteresowani jestesmy roznego typu kursami i sa to rowniez oplaty stale/
w przypadku kursow AS LEVEL placimy 315£ (kursy roczne)
w przypadku kursow HEFC LEVEL2 I LEVEL 3 placimy 157,50£( kursy roczne)
oczywiscie jesli ktos jest w trudnej sytuacji finansowej moze ubiegac sie o pomoc ( oczywiscie rok w tym kraju musi byc).
to tyle .dobrze jest odwiedzic ich stronke internetowa.

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Śr 09 sie, 2006 13:02

czyli w ramach ESOL sa darmowe kursy jezyka angielskiego.Tak tez myslalem i mialem informacje,ale zakrzyczano mnie,wiec troche zwatpilem.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 09 sie, 2006 13:44

Ewcia.
Co do odplatnosci za kursy. Wczoraj akurat dowiadywalem sie w student services i powiedzieli mi ze do darmowych kursow sa uprawnione osoby o niskich zarobkach. Dla college-u niskie zarobki to pinizej £12000 rocznie. Nie sadze, zeby wielu polakow zarabialo duzo wiecej( tylko mnie zaraz nie zakrzyczcie :twisted: ), wiec raczej wiekszosc kursow bedzie dla nich za darmo. Sa co prawda wyjatki jak np. kurs Cisco, gdzie bez wzgledu ile zarabiasz i tak musisz oplacic fee.

Co do pomocy finansowej z college-u, to jezeli ktos nie przebywal w UK trzech lat to co najwyzej moze dostac zwrot czesci pieniedzy za dojazdy do szkoly, ale tylko i wylacznie w przypadku gdy mieszka powyzej 5 mile od college-u.

College sam w sobie nie oferuje zadnej pomocy finansowej, co najwyzej moze ci doplacic do ksiazek (okolo £100), albo jezeli np. studiujesz HEFC to moze Ci doplacic (nie jestem pewien czy to na misiac czy rok) £14 za kazdy przedmiot ktory studiujesz. Ale i wylacznie w przypadku gdy jestes tu od co najmniej 3 lat.

A w ramach ciekawostek, powiem tylko, ze jezeli ktos dostaje housing benefits i postanowi zostac full time student, to przestaje byc uprawniony do wyzej wymienionego swiadczenia. W przypadku gdy go bedzie pobieral i go zlapia, powinien przygotowac sie na wizyte w sadzie pod tytulem "wyludzanie nienaleznych swiadczen". Jedyna obra rzecza jest to, ze jako full time student jestes zwolniony z placenia council tax, ale tylko w przypadku gdy mieszkasz sam, albo mieszkach z samymi studentami.

Ikisuru


Śr 09 sie, 2006 19:14

Jezeli uczeszczasz na kursy jezyka angielskiego w ramach ESOL masz do wyboru kursy dostepne w danym collegu(tak przynajmniej jest w Tyne Metropolitan College) za ktore nic nie placisz,rowniez za ksiazki i egzaminy z tego co wiem tez sie nic nie placi.
Pozatem jezeli jestes studentem full time nie placisz council tax jesli mieszkasz sam.Mieszkajac np. w 4 osoby i 1 osoba jest studentem full time macie znizke 25%.Jezeli chodzi o dojazdy to nie musisz 3 lata tu mieszkac i doplaty dostaja ludzie ktorzy mieszkaja ponad 3 mile od college a nie 5.Nie wiem dokladnie w jakiej wysokosci ale wiem,ze tak wlasnie jest bo kilka osob z mojej grupy z tego korzystalo.

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron