'DNS' problem

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 22 cze, 2009 19:00

Hej, mam problem z podlaczeniem internetu bezprzewodowo za pomoca routera 'NETGEAR' na systemie vista... Ogolnie pokazuje mi, ze jestem podlaczony... ale nie moge go uzyc, stronki sie nie otwieraja, gg/skype nie dziala itd. - gdy klikam na 'diagnoze' wyskakuje mi, ze cos jest nie tak z 'DNS' ??!!
Nie bardzo wiem od czego zaczac - pomocy :gaah:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 22 cze, 2009 19:05

Tymot napisał(a):Hej, mam problem z podlaczeniem internetu bezprzewodowo za pomoca routera 'NETGEAR' na systemie vista... Ogolnie pokazuje mi, ze jestem podlaczony... ale nie moge go uzyc, stronki sie nie otwieraja, gg/skype nie dziala itd. - gdy klikam na 'diagnoze' wyskakuje mi, ze cos jest nie tak z 'DNS' ??!!
Nie bardzo wiem od czego zaczac - pomocy :gaah:




a na routerze dns masz przyznany??

zaloguj sie i zobacz w statusie polaczenia czy masz wsio ok. pozniej w ustawieniach sieci lan ustaw wszystko na automatycznie.

w polaczeniu bezprzewodowym w komputerze tez sprawdz czy masz wszystko na automatycznie i powinno grac.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 22 cze, 2009 19:13

nemec napisał(a):a na routerze dns masz przyznany??


Hej Nemec, a jak to sprawdzic?

Ogolnie znalazlem stronke gdzie jest opisany ten sam problem...
tutaj

Na samy dole koles napisal
"... Naprawiłam. Faktycznie problem tkwił w DNS-ach. Wpisałam wszystko po kolei - nr IP, bramę, maskę i serwery DNS - takie, jakie podane były w konfiguracji routera. I wszystko zaczęło działać."

Co o tym myslisz? Jesli ma racje skad wziasc te dane?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 22 cze, 2009 19:25

DNS - wszystko zalezy od Twojego providera. kazda firma ma inny, mozesz uzyc tez ogolnodostepnych. podaj wiecej szczegolow odnosnie providera - dam ci dnsy

co do adresu IP - musisz zobaczyc od jakiego numeru zaczynaja sie adresy w Twojej puli, przewaznie 192.168.1.1 lub 192.168.2.1, wtedy ustaw sobie 192.168.1.15 - w razie co, zeby nie bylo konfliktow z innymi komputerami w Twojej sieci.

maska podsieci : np. 255.255.255.0

brama - to adres Twego routera w Twojej sieci: czyli pierwszy z puli adresow IP, np. 192.168.1.1

jak cos pytaj :)

POLSKI SERWIS KOMPUTEROWY
www: http://newcastlecomputerrepair.co.uk
telefon: 07843700391 - Piotrek
gg: 1693184

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 22 cze, 2009 19:37

Scofield napisał(a):DNS - wszystko zalezy od Twojego providera. kazda firma ma inny, mozesz uzyc tez ogolnodostepnych. podaj wiecej szczegolow odnosnie providera - dam ci dnsy


hej Scofield,
Internet mam z Virgin - podaj mi prosze DNS jak mozesz a ja go i reszte tych danych sprobuje wklepac recznie... chyba,ze jest jakis latwiejszy sposob?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 22 cze, 2009 19:56

194.168.8.100
194.168.4.100


Ewentualnie sprobuj Open DNS.

rebelradiator


Pn 22 cze, 2009 20:18

Tymot napisał(a):
Scofield napisał(a):DNS - wszystko zalezy od Twojego providera. kazda firma ma inny, mozesz uzyc tez ogolnodostepnych. podaj wiecej szczegolow odnosnie providera - dam ci dnsy


chyba,ze jest jakis latwiejszy sposob?


jest latwiejszy sposob :) zadzwonic do mnie i zamowic mnie , hehe :)

sprawdz na dnsach ktore radiatorek podal - powinno hulac. Aczkolwiek, jest adresy dns nie sa rozpoznane przez system - Gadu Gadu zawsze dziala, dlatego nie jestem w 100% pewny, ze to ich wina.

POLSKI SERWIS KOMPUTEROWY
www: http://newcastlecomputerrepair.co.uk
telefon: 07843700391 - Piotrek
gg: 1693184

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 22 cze, 2009 20:24

Tymot napisał(a):
nemec napisał(a):a na routerze dns masz przyznany??


Hej Nemec, a jak to sprawdzic?

Ogolnie znalazlem stronke gdzie jest opisany ten sam problem...
tutaj

Na samy dole koles napisal
"... Naprawiłam. Faktycznie problem tkwił w DNS-ach. Wpisałam wszystko po kolei - nr IP, bramę, maskę i serwery DNS - takie, jakie podane były w konfiguracji routera. I wszystko zaczęło działać."

Co o tym myslisz? Jesli ma racje skad wziasc te dane?



Scofield ma racje.
niekoniecznie to wina dns, moze byc ze sie coz z modemem popsulo a moze byc tez co innego. przez telefon ciezko to rozwiazac a tym bardziej przez forum.
jezeli nie masz wprawy to najlepiej kogos poprosic. pare funtow a zrobione w ciagu popoludnia i spokoj....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 22 cze, 2009 20:34

Mozesz jeszcze sprobowac wizzard`a sieci bezprzewodowej.
o2 wymaga wrzucenia plyty instalacyjnej i dodania wireless`a jako 2 kompa korzystajacego z sieci.

rebelradiator


Wt 23 cze, 2009 15:36

Dzieki Panowie, zajme sie tym pewnie dzis wieczorem, bo w koncu pogoda dopisala wiec pasuje sie "dotlenic" ::piwo :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wt 23 cze, 2009 18:39

Maly 'update' - juz wszystko dziala! Okazalo sie, ze wtyczka i gniazdo w routerze cos nie bardzo chcialo/chce wspolpracowac...
Dzieki za wszelkie sugestie!

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do HOBBY UK

cron