DNSy i router

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 30 sie, 2008 13:41

hursamir napisał(a):Skoro tak to spoko:) Byłem przekonany że nie mozna tego zmienić. A jakich DNS'ów uzywasz?? Opłaca się wogóle zmieniać??


w tej chwili zmienilem operatora z linii telefonicznej na swiatlowod i niestety w modemie od virgin mam zablokowana zmiana ale juz pracuje nad innym softem do tego modemu :)

ten programik co wkleilem Rychowi wyszukuje serwery DNS z najszybsza odpowiedzia.


W polsce mialem neostrate i DNS tpsa czesto padaly wiec opanowalem do perfekcji zmiane dnsow na ADSL.......

Obecnie mam standardowe Virgin ale jak pisalem pracuje nad zmiana softa zeby chociaz jeden polski DNS wpisac, bedzie sie szybciej onet otwieral :D

Jednakze jezeli masz neta przez linie telefoniczna i nie korzystasz z routera / modemu od dostawcy tylko z wlasnego to DNS mozesz zmienic w kazdej chwili....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 17:28

Wracając do tematu. Ja zawsze konfigurowałem router ręcznie wg ustawień zalecanych przez Tiscali, więc dziwne jest że samo się zmieniło....

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 21:31

nemec jak sam napisałeś wszystko zależy od routera. Ja mam Actiontec który chodzi na sofcie Linuxa i nie ma tam opcji zmiany ręcznie DNS. Wcześniej miałem Netgear'a i też nie maiałem mozliwości zmiany DNS'ów s. A na czym ty lecisz??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 31 sie, 2008 06:57

hursamir napisał(a):nemec jak sam napisałeś wszystko zależy od routera. Ja mam Actiontec który chodzi na sofcie Linuxa i nie ma tam opcji zmiany ręcznie DNS. Wcześniej miałem Netgear'a i też nie maiałem mozliwości zmiany DNS'ów s. A na czym ty lecisz??


Ja miałem kilka routerów (zanim je spaliłem) w tym Netgara, i zawsze była możliwość ręcznego ustawienia DNSów. Wyślij mi na PW dokładny model Actionteca.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

N 31 sie, 2008 17:31

hursamir napisał(a):nemec jak sam napisałeś wszystko zależy od routera. Ja mam Actiontec który chodzi na sofcie Linuxa i nie ma tam opcji zmiany ręcznie DNS. Wcześniej miałem Netgear'a i też nie maiałem mozliwości zmiany DNS'ów s. A na czym ty lecisz??


obecnie mam jakiegos LogiLink China Export

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Pn 08 wrz, 2008 16:54

No nie było łatwo ale mam :) : Actiontec GT701-WRU. Ja tam nie zauważyłem opcji zmiany DNS'ów. Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pn 08 wrz, 2008 17:15

hursamir napisał(a):No nie było łatwo ale mam :) : Actiontec GT701-WRU. Ja tam nie zauważyłem opcji zmiany DNS'ów. Pozdro


Manual: http://www.actiontec.com/support_cms/do ... .0.5.3.pdf


Chapter 4 Using Advanced Setup, strona 49 - 51

DNS (Dynamic or Static)
These options designate the type of DNS server provided by the ISP. If the ISP
provided DNS server information, select the type here. If not, leave as is.
DNS Server 1
“DNS Server 1” is the primary DNS server provided by the ISP. If the ISP provided
DNS server information, enter it here. If not, leave the text box intact.
DNS Server 2
“DNS Server 2” is the secondary DNS provided by the ISP. If the ISP provided secondary
DNS server information, enter it here. If not, leave the text box intact.


Pozdro!

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Powrót do HOBBY UK

cron