DNSy i router

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

So 30 sie, 2008 06:59

Kilka dni temu wpisywałem ręcznie DNSy do mojego routerka, dzisiaj zaczął coś zamulać, zajrzałem, i okazało się że DNSy są inne niż wpisywałem ostatnio. CZy jest możliwe żeby routerek automatycznie pobrał nowe DNSy i zmienił je w ustawieniach?

Czy może ktoś się bawił?
fragment logów:
2 days, 14:08:26 security:223723.256 Intrusion SYN flooding detected(2) -- Source host 221.192.199.34, open TCP handshaking count = 2

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 07:26

Rych napisał(a):Kilka dni temu wpisywałem ręcznie DNSy do mojego routerka, dzisiaj zaczął coś zamulać, zajrzałem, i okazało się że DNSy są inne niż wpisywałem ostatnio. CZy jest możliwe żeby routerek automatycznie pobrał nowe DNSy i zmienił je w ustawieniach?

Czy może ktoś się bawił?
fragment logów:
2 days, 14:08:26 security:223723.256 Intrusion SYN flooding detected(2) -- Source host 221.192.199.34, open TCP handshaking count = 2


a masz jakies sensowne haslo w routerze??

zatwierdziles zapisane zmiany??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 07:54

nemec napisał(a):a masz jakies sensowne haslo w routerze??

8 liter i 2 cyferki - niesłownikowe

nemec napisał(a):zatwierdziles zapisane zmiany??

Jasne - nawet dwa razy


Tak czy inaczej ściągam najnowszy frimware do routera, może studenci z pobliskiego akademika sprawdzali swoje umiejętności IT i była jakąś luka w starym firmware?

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 08:01

Tylko ze ten adres IP co miales w logu pochodzi z Chin. :D

Hostname: 221.192.199.34
ISP: CNCGROUP Hebei province network
Organization: CNCGROUP Hebei province network
Proxy: None detected
Type: Cable/DSL
Country: China
State/Region: 10
City: Hebei
Latitude: 39.8189
Longitude: 115.9372

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 08:10

nemec napisał(a):Tylko ze ten adres IP co miales w logu pochodzi z Chin. :D


Tak, ale w akademiku siedzą sami Chinole :) może używali proxy? Szkoda że nie zapisałem tych starych DNS, myślałem że to program automatycznie je zmienił, a może ktoś jednka grzebał.

Tutaj ciekawy link do poczytania o dziurach w routerach:
http://www.gnucitizen.org/projects/rout ... challenge/

Można nawet tak :)
Changing DNS server settings without password! WOW! Through away your Belkin F5D7230-4 ASAP!

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 08:46

tu masz maly programik ktory moze cie zainteresowac:

http://www.nemec.mmj.pl/PINGER.EXE

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 08:50

nemec napisał(a):tu masz maly programik ktory moze cie zainteresowac:

http://www.nemec.mmj.pl/PINGER.EXE


Uzywam linucha :D

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 08:53

Rych napisał(a):
nemec napisał(a):tu masz maly programik ktory moze cie zainteresowac:

http://www.nemec.mmj.pl/PINGER.EXE


Uzywam linucha :D


WINE nie otwiera??

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 09:06

nemec napisał(a):WINE nie otwiera??


Musiałby się przelogowywać :mrgreen: i później znowu :mrgreen:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

So 30 sie, 2008 09:48

Rych napisał(a):
nemec napisał(a):WINE nie otwiera??


Musiałby się przelogowywać :mrgreen: i później znowu :mrgreen:



no to jak tam uwazasz. Programik sluzy do testowania i wyszukiwania najszybszych serwerow dns wczesniej zdefiniowanych.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 12:21

Jesli chodzi o DNS'y to otrzymujesz je automatycznie od twojego SP. Jesli masz ustawiony router na DHCP to wpisywanie ręcznie DNS niczego tutaj nie zmieni. DHCP nadaje automatycznie adresy DNS. Jesli chciałbyś coś tutaj zmienić to zostaje opcja zmiany jedynie na adresy static ale wtedy musisz mieć statyczny adress IP wykupiony od SP bo przy DHCP co określony przedził czasu twój adres IP się zmienia i wklepując ręcznie dane stracisz połączenie z netem. Po co chcesz zmienić DNS??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 12:26

hursamir napisał(a):Jesli chodzi o DNS'y to otrzymujesz je automatycznie od twojego SP. Jesli masz ustawiony router na DHCP to wpisywanie ręcznie DNS niczego tutaj nie zmieni. DHCP nadaje automatycznie adresy DNS. Jesli chciałbyś coś tutaj zmienić to zostaje opcja zmiany jedynie na adresy static ale wtedy musisz mieć statyczny adress IP wykupiony od SP bo przy DHCP co określony przedził czasu twój adres IP się zmienia i wklepując ręcznie dane stracisz połączenie z netem. Po co chcesz zmienić DNS??


no nie do konca hursamir.....


Sa rozne routery i rodzaje konfiguracji. Mozesz miec w routerze adres IP dhcp a dns wpisac recznie, identycznie w windowsie

A za to w LINUXie mozesz zmieniac co chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz....

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 12:56

no nie do konca hursamir.....


Sa rozne routery i rodzaje konfiguracji. Mozesz miec w routerze adres IP dhcp a dns wpisac recznie, identycznie w windowsie

A za to w LINUXie mozesz zmieniac co chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz....


Oki ja rozumiem ale nie zmienia to postaci rzeczy że ISP nadaje adresy DNS w DHCP. Przecież otrzymujesz adres dynamicznie z DNS'ami. Zatem nawet jak ustawisz server proxy w windows czy linux nie ma to różnicy i tak jak załączyć przeglądarkę wszystko idzie do Dns'a które masz w konf. routera a nie w Windowsie. Możesz sobie to zmienić jesli w twoim lanie jest server DNS dla tego lanu ale wychodząc poza i tak zostajesz przekierunkowany na Dns'y ISP. Tylko statyczny IP pozwala na wybór DNS'u. Sprawdz se opcję WAN'u i co tam masz?? DNS który sobie wpisałeś czy DNS od ISP?? Poza tym odsyłam na : http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

So 30 sie, 2008 13:06

hursamir napisał(a):
no nie do konca hursamir.....


Sa rozne routery i rodzaje konfiguracji. Mozesz miec w routerze adres IP dhcp a dns wpisac recznie, identycznie w windowsie

A za to w LINUXie mozesz zmieniac co chcesz, gdzie chcesz i jak chcesz....


Oki ja rozumiem ale nie zmienia to postaci rzeczy że ISP nadaje adresy DNS w DHCP. Przecież otrzymujesz adres dynamicznie z DNS'ami. Zatem nawet jak ustawisz server proxy w windows czy linux nie ma to różnicy i tak jak załączyć przeglądarkę wszystko idzie do Dns'a które masz w konf. routera a nie w Windowsie. Możesz sobie to zmienić jesli w twoim lanie jest server DNS dla tego lanu ale wychodząc poza i tak zostajesz przekierunkowany na Dns'y ISP. Tylko statyczny IP pozwala na wybór DNS'u. Sprawdz se opcję WAN'u i co tam masz?? DNS który sobie wpisałeś czy DNS od ISP?? Poza tym odsyłam na : http://pl.wikipedia.org/wiki/DNS



mylisz sie i to bardzo.

przyklad:
mielismy firme w polsce (provider internetowy)

po kabelku dla kazdego klienta wysylalismy z serwera dhcp adres ip i lokalny dns ale jezeli klient zmienil w windowsie na inny dns to mial inny.

Neostrada:
polaczenie PPPoA, przydziela automatycznie ip i dns - rowniez mozesz recznie ustawic dns bez zmiany na statyczne ip. sprawdz w windows masz taka mozliwosc

Anglia: SKY, virgin, bt po linii telefonicznej, w momencie podlaczenia routera z wbudowanym modemem ADSL masz rowniez mozliwosc zmiane serwerow DNS bez koniecznosci zmiany konfiguracji IP. to wszystko zalezy od oprogramowania w routerze.

Przyklad: mialem problem jednego razu z otwieraniem stron a gg, skype i emule dzialalo.
Zalogowalem sie na router, zmienilem dns i wszystko smiga.

A tu screen z WAN mojego routera:
ustawione mam automatycznie IP z DHCP i DNS z DHCP ale jak widac, mam mozliwosci wpisania recznego DNS bez zmiany IP DHCP

Obrazek



Sorki ale wiem co mowie.....
Pracowalem w Polsce przy sieciach od 2004 roku.

Avatar użytkownika
nemec
Weteran

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): So 10 lis, 2007 16:57
  • Lokalizacja: M'boro

So 30 sie, 2008 13:30

Skoro tak to spoko:) Byłem przekonany że nie mozna tego zmienić. A jakich DNS'ów uzywasz?? Opłaca się wogóle zmieniać??

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do HOBBY UK

cron