do kogo po pomoc

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Pt 28 sty, 2011 13:02

Drodzy forumowicze wyobraźcie sobie taka sytuacje jesteście dyskryminowani w pracy znacie słabo angielski , nie wypłacaja wam nadgodzin . Do kogo się zwrócicie po pomoc? Prosze o szczere odpowiedzi

Pozdrawiam

CEzAR

CEzAR


Pt 28 sty, 2011 14:10

Znajdz na tej stronce najblizsze "citizen advice bureau"
http://www.citizensadvice.org.uk/
Find your local Citizens Advice bureau
Enter a postcode or place ( wpisz tam swoj postcode ) i pokaze ci najblizsze twojej lokalizacji

- na miejscu popros o tlumacza


citizen advice bureau - to prawnicy bezplatnie udzielajacy pomocy prawnej

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

Pt 28 sty, 2011 16:45

mozesz tez zadzwonic do ACAS i tam zglosic sprawe rowniez z pl tlumaczem

Avatar użytkownika
Rob
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Wt 10 lut, 2009 18:20
  • Lokalizacja: Bishop Auckland

Pt 28 sty, 2011 17:09

Zapoznaj sie z ta procedura:
http://www.direct.gov.uk/en/Employment/ ... G_10027992

Narazie musisz sprobowac rozwiazac z pracodawca problem nieformalnie (wyslij np.: list z Twoja ocena sytuacji i z zapytaniem, byc moze pozniej bedzie zorganizowana rozmowa na ten temat z Twoim managerem). Pozniej po decyzji pracodawcy odnosnie Twojej skargi, mozesz skierowac sprawe do sadu. Jesli Trybunal Pracy (Employment Tribunal) zauwazy, ze nie sprobowales polubownie wyjasnic problemu, moze odrzucic pozew do czasu, az to zostanie zrobione.

W Employment Tribunal nie musisz byc reprezentowany przez adwokata. Mozesz prosic bezplatnie o pomoc tlumacza. Generalnie pozew - Claim Form ET1 znajdziesz na stronie Employment Tribunal i mozesz go wyslac on-line.

Powodzenia.

wyspa
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 28
  • Dołączył(a): Pn 19 paź, 2009 13:45

Pt 28 sty, 2011 19:11

Dziekuję za wszystkie rady . Z Polską emigracją widać nie jest tak źle , potrafimy sobie pomagać . Napisałem ten post gdyż pisałem artykuł do gazety polonijnej, i ciekaw byłem czy i co internauci mi podpowiedzą . Dziwi mnie , że nikt nie zaproponował bym szukał pomocy w organizacjach polonijnych . Może pogadamy i o tym co o nich sadzicie . Czy są to kółka wzajemnej adoracji ? Czy naprawde pomagają Polakom.?

CEzAR


Pt 28 sty, 2011 19:44

CEzAR napisał(a):Dziekuję za wszystkie rady . Z Polską emigracją widać nie jest tak źle , potrafimy sobie pomagać . Napisałem ten post gdyż pisałem artykuł do gazety polonijnej, i ciekaw byłem czy i co internauci mi podpowiedzą . Dziwi mnie , że nikt nie zaproponował bym szukał pomocy w organizacjach polonijnych . Może pogadamy i o tym co o nich sadzicie . Czy są to kółka wzajemnej adoracji ? Czy naprawde pomagają Polakom.?



No i to by bylo na tyle z odpowiedziami dla Ciebie ..... :lol: :lol: :lol: :lol: ::wales

Avatar użytkownika
OoLiViaA
Bywalec

  • Posty: 189
  • Dołączył(a): Wt 29 sty, 2008 13:14

Pt 28 sty, 2011 21:18

CEzAR napisał(a):Dziekuję za wszystkie rady . Z Polską emigracją widać nie jest tak źle , potrafimy sobie pomagać . Napisałem ten post gdyż pisałem artykuł do gazety polonijnej, i ciekaw byłem czy i co internauci mi podpowiedzą . Dziwi mnie , że nikt nie zaproponował bym szukał pomocy w organizacjach polonijnych . Może pogadamy i o tym co o nich sadzicie . Czy są to kółka wzajemnej adoracji ? Czy naprawde pomagają Polakom.?

.... teraz zamiast odpowiedzi dostaniesz figusie z makusiem ... a kolejne osoby majace podobny klopot nie dostana odpowiedzi, przez takich jak Ty, bo ludzie pomysla znow ze zarty. Zadowolony ? Ciekawe kto te artykuly Twoje bedzie czytal ? :P haha prasa polonijna .. buahahahahahaha

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 28 sty, 2011 22:03

Oj pismak pismak pojechales i to ostro. Kto ma czytac gazete do ktorej piszesz skoro porady dla potencjalnych czytajacych dostajesz wlasnie od nich. Nikt nie kupi gazety w ktorej bedzie napisana sama "oczywista oczywistosc". Kolejnym razem zrob dobry research, podzwon do urzedowm, spotkaj sie z kilkoma osobami moze w council-u poprzyj swoje zdobyte inforacje nazwiskiem osoby ktora udzielila ci informacji. Za to w koncu pewnie bierzesz pieniadze, a Ty walisz maloprecyzyjen pytanie na forum i robisz z ludzi wala. To tak jakbys sie zapytal na forum "sorki potrzebuje pomocy, gdzie moge kupic polskie fajki" A po uzyskanej odpowiedzi napisal bys "Dzieki wielkie za info ale tak naprawde to pracuje w sluzbie celnej, policji albo bog wie gdzie jeszcze" Powagi kolego i profesionalizmu na przyszlosc. Jak jestes dziennikarzem to poprostu to napisz, kawa na lawe bedzie duzo latwiej i uczciwiej.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 28 sty, 2011 22:31

To nie były żarty ani brak profesjonalizmu . Usiłowałem dowiedzieć się czy osoby które znajdą się w podobnych jak opisana sytuacjach moga uzyskać pomoc na forum internetowym . Mimo tych zarzutów pod moim adresem uważam , że na forum można znaleźć życzliwych ludzi i o to mi chodziło. Dzieki forumowicze .

CEzAR


So 29 sty, 2011 12:14

Wystarczy pobierznie przeszukac forum, zeby zorientowac sie ze jesli ktos szuka pomocy i prosi o nia, to ludzie staraja sie pomoc w taki czy inny sposob, dziela sie swoimi doswiadczeniami. Kilka razy pojawil sie podobny watek dotyczacy dyskryminacji w pracy i o ile mnie pamiec nie myli to temat zawieral duzo wypowiedzi, porad a nawet checi pomocy. Wystarczy poszukac na forum, zeby wiedziec ze ludzie w mniejszym czy wiekszym stopniu pomagaja sobie.
Mowisz o szukaniu pomocy wsrod organizacji polonijnych. Hmmm... chyba ludzie wola poprosic o rade na forum/zapytac znajomego/sasiada/obca osobe niz zwrocic sie o pomoc do organizacji polonijnych dzialajacych w naszym regionie. Czemu?? Poszukaj na tym forum.
Jesli mialabym problem to organizacje polonijne byly by ostatnimi miejscami gdzie szukalabym pomocy. Dlaczego?? Bo dla zwyklego czlowieka ich wizerunek to ciagle przepychanki personalne. Ok, robia cos dobrego dla polonii, ale dla ogolu, a ja jako zwykly szary czlowiek nie mam pojecia, ze moge zwrocic sie do nich o jakas indywidualna pomoc albo rade i ze ktos sie mna zainteresuje.

To takie moje osobiste odczucia.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

So 29 sty, 2011 12:22

Nastepnym razem napisz wprost jaki masz cel - unikniesz pretensji od ludzi, a zyskasz informacje :)

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do Forum ogólne

cron