Don't lose ESOL!

So 03 lut, 2007 17:22

Publiczne spotkanie odbedzie sie w Middlesbrough w poniedzialek 06 lutego w godzinach 7,30-9,00 wieczorem w Trades Union Centre,119/121 Morton Road(naprzeciw St.John's Church)
Spotkanie bedzie poswiecone dazeniu do zmiany rzadowej ustawy o likwidacji darmowego nauczania jezyka angielskiego dla ludzi poslugujacych sie innymi jezykami.
Pomyslalem,ze moze ktos mieszkajacy w okolicy mogliby zasilic szeregi popierajacych ta akcje,gdyz wielu nigdy nie mialo okazji uczyc sie jezyka angielskiego(np.w szkole lub nie bylo ich stac na prywatna nauke) natomiast sytuacja ich zmusila do przyjazdu wlasnie tutaj i uwazam,ze powinni miec szanse zaistniec tutaj.Poza tym nie kazdego(z wspomnianych) bedzie stac na tym etapie zycia na odplatne nauczanie.
Jest jeszcze jedna sprawa:Rzad GB.szczyci sie,ze jest wieloetniczny oraz wielonarodowosciowy,a pozbawia nawet starajacych sie o azyl darmowej nauki jezyka,ktora jak na to nie spojrzec konsoliduje ludzi.
Pozdrawiam :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 03 lut, 2007 18:29

Bary, a Ty myslisz, ze za te kursy kto placi ? Ty, Ja .. z podatkow. Nie mam zamiaru placic za to - popieram ta ustawe i takie prostesty to wiesz ..... Pracujesz tu wiec plac. To nie komuna ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 03 lut, 2007 20:39

Scofield napisał(a):Bary, a Ty myslisz, ze za te kursy kto placi ? Ty, Ja .. z podatkow. Nie mam zamiaru placic za to - popieram ta ustawe i takie prostesty to wiesz ..... Pracujesz tu wiec plac. To nie komuna ;)


A ty co myslisz ze jestes alfa i omega nie kazdy mial szanse uczyc sie j. angielskiego i nie kazdy tutaj pracuje wiec go nie stac a ma szanse to sie uczy jak nie na to to na co inne pojdzie twoj podatek i tak nie masz na to wplywu

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

So 03 lut, 2007 21:13

masz racje, ale ja tylko wyrazilem swoje zdanie, wiec nie neguj go. Po to jest forum by rozmawiac. Ludzie wreszcie musza to zrozumiec ;) a nie puszyc sie na kazde slowo, ktore jest nie tak po ich mysli ;) demokracja. To juz nie Polska. Przyzwyczaj sie :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 04 lut, 2007 16:18

:wink: Scofield:pieprzysz glodne kawalki i powtarzasz sie :-(
Twoje i moje podatki sa rowniez przeznaczane na dzialania przeciwko nam samym :wink: detektywie z bozej laski :lol:
Napisz cos interesujacego,bo jak dotad to zajmujesz sie g...mi,jak zgorzknialy"zomowiec" (bez urazy)i zerujesz jedynie na tym,co ktos inny napisal :wink:
::wales od Elf-a.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 04 lut, 2007 16:24

Elf napisał(a)::wink: Scofield:pieprzysz glodne kawalki i powtarzasz sie :-(
Twoje i moje podatki sa rowniez przeznaczane na dzialania przeciwko nam samym :wink: detektywie z bozej laski :lol:
Napisz cos interesujacego,bo jak dotad to zajmujesz sie g...mi,jak zgorzknialy"zomowiec" (bez urazy)i zerujesz jedynie na tym,co ktos inny napisal :wink:
::wales od Elf-a.



Musisz mnie obrazac? To ze mam swoje zdanie nie upowaznia Ciebie do tego. Dla mnie jestes zerem zyjacym z benefitow i laski. Ja nie potrzebuje tego, moge sam na siebie zarobic. Bez odbioru.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 04 lut, 2007 16:32

Obrazanie akurat nie jest tematem tego postu,ale osmiele sie zauwazyc,ze to Ty wszystkich obrazasz kiedy tylko nadarzy sie ku temu okazja i mysle,ze to by bylo na tyle.
Pozdrawiam wszystkich cieszacych sie z zycia.
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

N 04 lut, 2007 16:36

Elf napisał(a):Obrazanie akurat nie jest tematem tego postu,ale osmiele sie zauwazyc,ze to Ty wszystkich obrazasz kiedy tylko nadarzy sie ku temu okazja i mysle,ze to by bylo na tyle.
Pozdrawiam wszystkich cieszacych sie z zycia.
::wales


podaj mi jeden przyklad kiedy kogos obrazilem. Ty to zrobiles pierwszy. Tak BARY, to ze Ty jestes taki dobry, to oznacza, ze sie cieszysz z zcyia a ja nie. LOL. Smiechu warte ;) buahahahaa

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 05 lut, 2007 22:58

Zasmuce Scofielda oraz podobnie myslacych :wink:
Wspomniana ustawa nie pozbawia darmowej nauki jezyka angielskiego osob pobierajacych zasilki lub tych ze statusem bezrobotnego lecz pozostalych lacznie ze starajacymi sie o azyl,ktorzy czesto uciekaja ratujac zycie i niestety nie maja srodkow na to,by placic za nauke.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 06 lut, 2007 07:39

Tylko widzisz Elf, tych pobierajacych zasilki jest mniejszosc. Zreszta zasilek kiedys sie skonczy i co wtedy??????

Dla mnie to zaden argument, bo ja nic nie pobieram, wiec musze placic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Wt 06 lut, 2007 08:23

Zgdaza sie i to jest glowny powod dla ktorego napisalem ten post,gdyz w przeciwnym razie nie pisalbym wcale :wink:
Poza tym argumentem to bylo dla przeciwnikow,ktorzy nie znajac ustawy juz byli przeciwni utrzymaniu darmowej nauki.Mysle,ze niektorzy maja zal,ze wydali mnostwo pieniedzy w Polsce na nauke jezyka angielskiego i teraz sobie mysla:Jak to oni maja miec za darmo?!To przyklad polskiego myslenia i obym sie mylil :cheer:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 07 lut, 2007 00:15

Socfield ...Elf pisze cos o ESOL'u a ty tu piszesz o tym z czego on żyje.... jego sprawa na moje moze miec 3 dziewczyny i 5 benefitow :? a podtrzymanie darmowego esolu to jest wazne dla tych co nie znaja jezyka... a placic 6tys F za taki kurs to nie kazdy moze,.. popieram w pelni darmowy esol ::aplauz ale za daleko mam zeby jechac do Middlesbrough :mrgreen:

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 07 lut, 2007 07:40

Proponuje jednak zabrac glos w tej sprawie i wyslac e-mail do posla, ktory 28 lutego bedzie dyskutowal na ten temat w Parlamencie.

Im wiecej glosow, tym wieksze szanse na podtrzymanie darmowego ESOL.

Wczoraj nam powiedziano, ze stawka godzinowa bedzie prawdopodobnie wynosic L8 (jeszcze sami dokladnie nie wiedza). Przy zalozeniu, ze ktos robi kilka kursow i ma 20h/week (tak jak ja) - to wychodzi ::placz ::placz ::placz ::placz L640/miesiac ::placz ::placz ::placz ::placz ::placz

Nawet przy zalozeniu, ze ktos wezmie tylko jeden kurs, ktory ma okolo 5h/week, to tez sporo kosztuje....

Dlatego postarajmy sie...

http://www.ncl.to.pl/forum/viewtopic.php?t=2123

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Śr 07 lut, 2007 10:54

Angel mozesz podac email do tego posła :mrgreen:

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 07 lut, 2007 15:27

damian_oki napisał(a):Angel mozesz podac email do tego posła :mrgreen:


Tutaj jest strona: Write to them

Wpisujesz swoj kod pocztowy gdzie mieszkasz i wyskakuje lista, tam szukasz Your Member of Parliament (twoj posel) i piszesz do niego.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron