EMERYTURA

N 25 lis, 2007 19:22

Mam pytanko odnosnie skladek odprowadzanych na emeryture.W jaki sposob to sie odbywa bo to co mi wiadomo jest inaczej niz jak pracowalismy w Polsce , gdzie kazdy pracodawca odprowadzal te skladki za nas.Tutaj tylko nieliczne firmy(bardzo duze)dofinansowuja czesc koztow na skladki emerytalne.
Moze wiecie cos na ten temat?

inka
Bywalec

  • Posty: 132
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 20:13
  • Lokalizacja: Washington

N 25 lis, 2007 20:03

Hej!
Z tego co sie orientuje,obecnie w UK jest emerytura panstwowa oparta o skladki National Insuranse- .Mozna sie o nia ubiegac po 11 latach oplacania skladek i wynosi ok 80 funtow na tydzien.
, nie trzeba odprowadzac samodzielnie innych skladek aby otrzymac emeryture panstwowa pod warunkiem oplacania skladek.
(zrodlo wiadomosci :POLCASTER -magazyn dla Polskiej spolecznosci w UK)

Jesli nie mam mozliwosci do wstapienia do programu emerytalnego w firmie gdzie pracujesz, lub takiego programu firma nie prowadzi to mozna rozpatrzec forme jakiegokolwiek oszczedzania.W dniu dzisiejszym bardzo wygodne sa ISA(indywidualne konta oszczednosciowe oferowane przez wszystkie banki, w okresie jednego roku na takim koncie mozna wplacic do 3000 funtow a odsedki od tej kwoty nie sa opodatkowane)

Jesli chodzi o przykladowe plany emerytalne to:

NHS- 6% wkladu pracownika 14% wkladu pracodawcy(liczone od zarobkow brutto)

Firma BondCare(domy opieki)
po 1 lub 2 lub 3% wkladu pracownika i pracodawcy-opcja do wyboru,

Avatar użytkownika
misiek
Bywalec

  • Posty: 126
  • Dołączył(a): Pn 29 paź, 2007 16:04
  • Lokalizacja: gdansk/newcastle

N 25 lis, 2007 21:02

ogolnie mowiac - emerytura panstwowa to CRAP :)

wyjdzie ok 80 funtow tygodniowo, jesli ktos przepracuje pelny wymiat lat.

Polecam zalozenie prywatnego funduszu emerytalnego. Ja obecnie w moim planie emerytalnym place wraz z zona ok 160 funtow miesiecznie na prywatna emeryture. Wysokosc skladki zalezy od Waszych oczekiwan co do placy i tzw ''lump sum'' jak chcecie dostac wraz z momentem przejscia na emeryture. Czyli jak widac nie sa to wysokie kwoty, bo 160 funtow miesiecznie na dwie pracujace osoby to moim zdaniem kwota do przelkniecia.
Jest wiele funduszy emerytalnych, polecam zrobic dobre rozeznanie - nie chce polecac tego co ja mam, bo akurat rozne kwoty wychodza w zaleznosci od sytuacji danej osoby.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 26 lis, 2007 19:26

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pn 07 sty, 2008 14:25

misiek napisał(a):Hej!
Z tego co sie orientuje,obecnie w UK jest emerytura panstwowa oparta o skladki National Insuranse- .Mozna sie o nia ubiegac po 11 latach oplacania skladek i wynosi ok 80 funtow na tydzien.
, nie trzeba odprowadzac samodzielnie innych skladek aby otrzymac emeryture panstwowa pod warunkiem oplacania skladek.
(zrodlo wiadomosci :POLCASTER -magazyn dla Polskiej spolecznosci w UK)


... Dwa zrodla dwie rozne informacje... jak tak mozna polski tygodnik/miesiecznik ma zupelnie sprzeczne info niz Aniołek, ehh sprawdzilem sam... i racje ma oczywiscie Aniołek ;) ja nie wiem jak POLCASTER wydawany jako profesjonalna gazeta moze takie bzdury pisac... no chyba ze to Misiek sie przejezyczyl... ale jesli nie to skandal... potem ludzie chadza skolowani i nie wiedza co mysliec ... mysle ze jak to by byla gazeta wydawana w NCL to by nie bylo takich błędów ;p

Aniolek napisał(a): STATE PENSION (Emerytura Panstwowa)

Wysokosc State Pension to L82,05 / week. Aby byc uprawnionym do pobierania SP mezczyzni musza przez 44 lata a kobiety przez 39 oplacac skladki na ubezpieczenie spoleczne (National Insurance Contributions)

Jesli ktos nie przepracowal wymaganych lat, to moze uzyskac tylko L20,05 / week (jednak trzeba przepracowac minimum 25% wymaganych lat czyli 11 lat dla mezczyzn i 9 lat i 9 miesiecy dla kobiet)
:master:

http://www.ncl.to.pl/forum/viewtopic.ph ... =emerytura really reliable

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Śr 16 gru, 2009 08:12

Odswieżę temacik. Przyszłość dla wielu w Polsce nie wygląda zbyt interesująco. Krótki artykulik o tym.
http://www.hotmoney.pl/artykul/emerytur ... niec-10842

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES