ESOL - likwidacja wielu osrodkow

Śr 23 cze, 2010 17:33

Witam
Potrzebuje info , jesli ktos wie wiecej o tym zjawisku , obecnie skonczylam nauke w Collegu i dowiedzialam sie ze nie moge kontynuowac nauki , poniewaz nauczyciele zostali zwolnieni i nie ma mozliwosci nauki wyzej niz level entry 1-3 . South Shields takze nie ma Esol w swojej ofercie

Z tego co wiem gateshead college ma esol ale niestety jest platny , prosze o informacje , bardzo mi na tym zalezy , dodam ze jestem spod Sunderland takze to takze ma znaczenie , dzieci w szkloe wiec moe sie uczyc , checi sa ale okazji brak :-(

Avatar użytkownika
marusia
Rozkręca się

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Wt 21 paź, 2008 11:18

Śr 23 cze, 2010 19:30

Tyne Met College nic nie zmienia. Jeszcze wczoraj prosili, by osoby chętne kontynuować naukę wpisały się na listę. Zasady uprawniające do bezpłatnej nauki nie zmieniły się.
Twój post uświadomił mi, że sprawa może być poważna...lepiej nie czekać z decyzją do września.

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Śr 23 cze, 2010 21:43

hej!ja chodziłam do Shiney Row Campus i z tego co wiem od września będą zajęcia ,ale tylko entry 2 i 3 i płatne co m-c 20 funtów:)

truskaweczka2006
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): Śr 02 gru, 2009 20:01

Cz 24 cze, 2010 12:20

Niedalej jak wczoraj rozmawialismy na zajeciach o tych cieciach w collegu.
Od przyszlego roku w Newcastle college bedzie duzo mniej miejsc w grupach ESOL, a grupy moga byc porozrzucane po mniejszych oddzialach ,zmnienia sie tez prawdopodobnie zasady platnosci i znizek za kurs....
Chyba rzad ostro bierze sie za oszczednosci tylko niewiem czy akurat to dobry pomysl ze w edukacji.
Z drugiej strony z mojego doswiadczenia (choc niewielkiego) wiekszoscia w grupach esol sa azylanci ktorzy nie musza placic a im jeszcze doplacaja za to ze chodza. Tylko ze np.w mojej grupie sporo osob przychodzi raz na jakis czas i bardziej przeszkadzaja w zajeciach niz uczestnicza, mimo iz nie pracuja.
A nie pracuja bo jak mi to powiedzial jeden kolega z Iranu ze mu to sie zwyczajnie nie oplaca....witki opadaja.
Temat rzeka, ale przez to cierpia ci ktorym zalezy i chca naprawde sie czegos nauczyc.
:master: :master:

wiokaf
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 23 maja, 2009 11:09

Cz 24 cze, 2010 14:52

Lida a gdzie dokładnie jest ta szkoła? I czy są wieczorne zajęcia?

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

Cz 24 cze, 2010 19:54

LWQ napisał(a):Lida a gdzie dokładnie jest ta szkoła? I czy są wieczorne zajęcia?


College jest na Wallsend, niedaleko LIDLa. Niestety nie mam pojęcia, czy jest możliwość podjęcia kursu wieczorowego, moje zajęcia: dwa dni od 9.30 do 15.20 + jeden dzień od 9.30 do 12.15 tygodniowo.
Na stronce wspomniano o dniu otwartym. Najlepsza okazja, by zasięgnąć informacji :)
http://www.tynemet.ac.uk/

Pozdrawiam wszystkich ::wales

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

So 26 cze, 2010 09:50

Niestety to prawda , ze rzad szuka oszczednosci ale to takze byla gra polityczna w czasie wyborow, wiadomo imigranci sa be wiec latwo zagrac taka karta na swoja korzysc .

Chcialam zapytac o ten osrodek w Wallsend czy ktos jezdzil tam z okolic Sunderlandu i ile zajmuje taa podroz , autobusem albo metrem , to wazne bo dzieciaczki ida do szkoly przed 9 takze bym musialm sie jakos uwinac .

A Lida dziekuje bardzo za informacje ::aplauz

Avatar użytkownika
marusia
Rozkręca się

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Wt 21 paź, 2008 11:18

So 26 cze, 2010 11:13

A Lida dziekuje bardzo za informacje.


Ja również :master:

LWQ
Rozkręca się

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): Cz 30 mar, 2006 07:38
  • Lokalizacja: Sunderland

N 27 cze, 2010 11:34

Witam, w imieniu International Community Organisation of Sunderland zapraszam za lekce angielskiego. Odbywaja sie one w godzinach od 18 do 20 w kazdy Piatek. Nauczycielka jest native speaker. Oplata jest symboliczna - £5 za miesiac.
Nasz adres:

24-26 Norfolk Street
Argent Business Centre
Sunnisside
Sunderland
SR1 1EE

Wiecej info - michal.chantkowski@icos.org.uk albo www.cos.org.uk.

Michal Chantkowski
ICOS secretary

ICOS INFO
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 27 cze, 2010 11:20
  • Lokalizacja: Sunderland

Pn 28 cze, 2010 21:19

tak ale na jakiej to zasadzie dziala , wszyscy do jednego worka sa wrzuceni ?
Prosze o info

Avatar użytkownika
marusia
Rozkręca się

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Wt 21 paź, 2008 11:18

Wt 29 cze, 2010 11:58

Obecnie sa 2 grupy, sredniozaawansowana i dla poczatkujacych.

Jestesmy organizacja pozytku spolecznego, dlatego pobieramy takie niskie oplaty. Jakies jednak musimy pobierac bo wtedy ludzie sa bardziej zaangazowani - tzn. jak zaplaca to przychodza regularnie.

ICOS INFO
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 27 cze, 2010 11:20
  • Lokalizacja: Sunderland

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA