Firma nie chce zaplacic za urlop

Cz 07 mar, 2013 12:10

Witam. Pare miesiecy temu pracowalem niecaly miesiac w jednej firmie po tym czasie zwolnilem sie, do pelnego miesiaca zabraklo mi 2 dni. Pani w firmie powiedziala ze przez to ze nie przepracowalem calego miesiaca to urlop sie nie nalezy. Pisalem kiedys o tej sprawie i ktos mi napisal ze urlop sie jednak nalezy. Czy ktos moze mi powiedziec gdzie moge zglosic ta sprawe??!! Pozdrawiam

Meciek
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): N 18 mar, 2012 09:04
  • Lokalizacja: Wrocław

Śr 03 kwi, 2013 06:50

Z tego co widzę, nie ma co dzwonić do firmy i wyjaśniać tego z nimi, bo i tak powiedzą Ci wszystko, byle tylko nie musieli płacić!

Mnie się wydaje, że urlop się należy!

Na Twoim miejscu udałabym się do Citizen Advice Berau i tam zasięgneła opini od employment expert :) Wiem, że w Citizen na takowe spotkanie trzeba się wcześniej umówić. Możesz też zasięgnąć darmowej porady od jakiegoś prawnika. Wielu prawników w UK pierwsze wizyty ma całkowicie za darmo.

ilja919
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 09:03

Śr 03 kwi, 2013 08:45

Skoro nie przepracowales nawet miesiaca to nic sie nie nalezy.
Generalnie jest 28 dni urlopu w ciagu roku ale skoro nie przepracowujesz calego to jest naliczany miesiecznie wg schematu 1/12 x 28 co daje 2.33 dnia na miesiac w zaokragleniu 2.5.

Skoro nie przepracowales nawet tego minimalnego okresu jednego miesiaca to nikt nie bedzie z Toba nawet rozmawial. Nawet na stronie CAB (Citizen Bureu Advice) informuja:
If you started work after 25 October 2001 (14 April 2002 in Northern Ireland), the amount of leave you can take in your first year of work builds up over the year.
The amount of leave you can take builds up monthly in advance at the rate of one twelfth of your yearly leave each month.
If this does not give you an exact number of days leave, your leave is rounded up to the nearest half day


Link do oryginalu: http://www.adviceguide.org.uk/england/w ... d_holidays

teescomp
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Śr 09 sty, 2013 20:52
  • Lokalizacja: Stockton On Tees

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron