hak w samochodzie

N 03 cze, 2007 18:13

Witam, chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sprawa montazu haka w sam. osobowym, to znaczy czy po zamontowaniu trzeba sie starac o adnotacje w dowodzie rejestracyjnym, jaki jest koszt montazu, moze jest ktos kto juz montowal hak i moze mi kogos polecic

milhusky
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2007 21:12

N 03 cze, 2007 21:08

Nie trzeba zglaszac ubezpieczycielowi (tak przynajmniej nam powiedzial owczesny ubezpieczyciel jakies 10 lat temu :-)

My instalowalismy haki w kilku kolejnych samochodach (mamy rack na rowery, ktory sie wklada na hak holowniczy). Kosztowalo od 60 do 150 funtow, w zaleznosci od marki samochodu. Prawie kazdy garaz powinien to zrobic, czasami trzeba troche poczekac na dostarczenie czesci, jesli marka jest rzadziej spotykana.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 03 cze, 2007 21:20

A czy trzeba miec adnotacje w dowodzie rejestracyjnym o zamontowaniu haka tak jak np. w Polsce. A czy mozesz mi jeszcze powiedziec ile kosztuje taki bagaznik na rowery i jakie jest maksymalne obciazenie? Pozdrawiam i dzieki

milhusky
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2007 21:12

Pn 04 cze, 2007 18:12

wystarczy podejsc do najblizszego halfordsa , mozesz sprawdzic ceny a obciazenie bedzie w instrukcji w zaleznosci na ile rowerow jest przewidziany, co istotne jesli rowery beda przeslaniac swiatla samochodu potrzebna bedzie dodatkowe oswietlenie, na ogol trzeba je kupic osobno wiec zwroc uwage jaki bagaznik kupujesz , zeby zapoznac sie z rodzajami bagaznikow mozesz wejsc np tutaj

zdrowka zycze

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Wt 05 cze, 2007 09:43

milhusky napisał(a):A czy trzeba miec adnotacje w dowodzie rejestracyjnym o zamontowaniu haka tak jak np. w Polsce. A czy mozesz mi jeszcze powiedziec ile kosztuje taki bagaznik na rowery i jakie jest maksymalne obciazenie? Pozdrawiam i dzieki


Nie, nie trzeba miec adnotacji.

My mamy rack firmy Pendle, a dokladniej ten model:
http://www.pendle-bike.co.uk/Nulldet.as ... ort%20Rack

Nie wiem, ile teraz kosztuje, kupilismy go prawie 10 lat temu, wiec ceny na pewno sie zmienily - na tym linku po prawej jest odnosnik, gdzie mozna poprosic o przyslanie broszury.

Zaleta tego typu racka jest to, ze rowery "siedza" nisko i nie zaslaniaja szyby tylnej. Na racku sa migacze i montuje sie tablice rejestracyjna (bo oczywiscie przy takiej pozycji zaslania kierunkowskazy).

Z tego, co sie orientuje, oni robia te racki na trzy lub cztery rowery. Limity wagi masz w opisie.

Nasz sie sprawdza bez zarzutu od lat, w roznych samochodach. Wozimy regularnie 4 rowery.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Śr 06 cze, 2007 11:15

dzieki wielkie za pomoc, pozdrawiam

milhusky
Rozkręca się

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2007 21:12

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do MOTO UK

cron