housing benefit

Śr 16 kwi, 2014 15:23

Witam mam pytanko. Wynajelsmy z partnerka mieszkanie przez agencje i od razu zlozylismy wniosek o housing benefit po 2tyg dostalem pismo ze mosze przedstawic orginalne dokumenty jakie zasilki dla bezrobotnych i benefity pobieram a oczywiscie nie biore nic a nic. Do tego musze przedstawic swoje oszczednosci ktorych tez nie mam, tranzakcje bankowe rowniez nie mam i pay slipy rowniez brak. Nie mam nic a w uk mieszkamy dopiero 3 miesiace. Co mamy teraz zrobic? Ktos mial podobny problem? Pomóżcie mam na to dwa tyg

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Śr 16 kwi, 2014 20:06

Jak nic nie pobierasz i nic nie masz, to nic nie przedstawiasz, proste. HB po 3m-cach pobytu w UK?? .....

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 16 kwi, 2014 20:12

Ale w tym co mi przyslali jest napisane ze jezeli nic nie przedstawie to sie nie kwalifikuje a jestem tu od 14 lutego

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Cz 17 kwi, 2014 14:00

Lucy napisał(a):Jak nic nie pobierasz i nic nie masz, to nic nie przedstawiasz, proste. HB po 3m-cach pobytu w UK?? .....
a po ilu?

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 17 kwi, 2014 15:04

tereszko1986 napisał(a):jestem tu od 14 lutego
- to 2 miesiace a nie 3...

a po ilu?
- nie orientuje sie w obecnych przepisach, ale ladnych kilka lat w stecz, jak wystepowalam o HB, to musialam udowodnic, ze mam przepracowane 12 m-cy (mialam prawie 3 lata ciagiem) i nie interesowal ich ani moj HO, ani wszystkie payslipy z prawie 3 lat - koniecznie chcieli P-45 (z tym moj byly pracodawca mial problem, nie pamietam juz dlaczego, ale wkoncu zadowolili sie listem od pracodawcy z rozpisanym dokladnie moim zatrudnieniem od pierwszego do ostatniego dnia).

Ale pamietam dokladnie, ze musialam miec przepracowane 12m-cy zeby miec prawo do HB. Uwazam, ze bardzo nie fair jest przyjezdzac tutaj i od razu wystepowac o benefity, bo jak sie ktos decyduje na wyjazd do innego kraju to powinien miec ze soba tyle srodkow finansowych, zeby moc sie utrzymac przez kilka tygodni-miesiecy zanim nie znajdzie zatrudnienia.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 17 kwi, 2014 17:54

witam
o dom z councila mozna sie ubiegac po otrzymanym statusie rezydenta (automatyczny przydzielany jest po 183 dniach przebywania na terenie Uk, tak jest napisane w ogolnych przepisach CH)
wiec obawiam sie ze bedzie pan musial poczekac az do otrzymania automatycznego statusu

pozdrawiam

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Cz 17 kwi, 2014 17:55

przepraszam o housing benefit

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Cz 17 kwi, 2014 21:13

a uscislajac swoja wyzsza wypowiedz..
jedno z pytan w aplikacji jest "czy jestes rezydentem UK?"

powinnam dodac ze mozna starac sie o benefit wczesniej i jezeli bedzie dopisywalo szczescie to otrzyma sie taki benefit znacznie wczesniej niz wspomniane 183 dni

pozdrawiam

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Pt 18 kwi, 2014 06:25

Dziekuje za odpowiedzi juz wszystko wiem

tereszko1986
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Śr 26 lut, 2014 18:51

Pt 18 kwi, 2014 12:39

ABService napisał(a):powinnam dodac ze mozna starac sie o benefit wczesniej i jezeli bedzie dopisywalo szczescie to otrzyma sie taki benefit znacznie wczesniej niz wspomniane 183 dni

Dopisywalo szczescie?
Aby moc starac sie o jakiekolwiek benefity w Angli nalezy byc tu dluzej niz okres przejsciowy - 3 miesiace. Musi byc udokumentowany status rezydenta - nawet sie juz dorobiono prawdziwego testu. udokumentowanie tego statusu wcale nie jest trudne ale osoba skladajaca wnioski MUSI byc zwiazana z Anglia. Udokumentowanie pobytu w Angli zawsze odbywa sie na 3 miesiace do tylu. Wiec przy zalozeniu, ze ktos wjechal 1 stycznia to dopiero 1 kwietnia moze sie starac o benefity. mozliwe jest uzyskanie benefitow przed uplywem 3 miesiecy jednakze musi sie do tego przygotowac jeszcze niem wyjedzie z innego kraju unii

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Pt 18 kwi, 2014 16:06

z calym szacunkiem, ale mam klientow ktorzy byli tu krotszy okres czasu niz 3 miesiace a jednak dostawali benefity
stad moja wypowiedz odnosnie "szczescia"
pozdrawiam

Avatar użytkownika
ABService
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2014 11:31
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

N 20 kwi, 2014 14:22

ABService, nie napisalam ze sie nie da. Napisalam ze aby przed tym terminem cokolwiek otrzymac trzeba sie dobrze przygotowac i aby nie bylo to "szczęście" należy dobrze zapoznać się z wymogami prawnymi.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Pn 21 kwi, 2014 00:00

Witam,
3 miesieczny okres pobytu(legalnej pracy) dotyczy tylko i wylacznie JSA (Job Seeker Allowance) - trzeba udowodnic, ze pracowalo sie 3 mies. zeby otrzymac zasilek dla bezrobotnych. Natomiast w przypadku Housing Benefit wystarczy wykazac chec pobytu w UK na stale tzw. habitual residence. Najlepiej jest przedstawic zaswiadczenie, ze dzieci chodza do szkoly w UK - w ten sposob jest sie zwiazanym na stale z UK. Dopelnieniem byloby rowniez okazanie dowodu, ze przynajmniej jedna osoba pracuje, badz pracowala.

Avatar użytkownika
Max24
Rozkręca się

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): So 22 mar, 2014 21:36
  • Lokalizacja: United Kingdom

Wt 22 kwi, 2014 22:36

Max24 napisał(a):habitual residence.

Wg. najnowszych wytycznych habitual residence dorobił sie prawdziwego testu. Nie jest to już widzimisię urzędnika ale konkretne pytania i konkretne odpowiedzi nareszcie. Aczkolwiek w dalszym ciagu są to kretyńskie pytania.
ponizej informacje ze strony rzadowej Direct.gov.uk
"New migrant jobseekers from the European Economic Area (EEA) will no longer be able to get Housing Benefit (HB) from April, Work and Pensions Secretary Iain Duncan Smith announced today (20 January 2014). (...) From the start of April, new EEA jobseekers will no longer be able to access Housing Benefit if they are claiming income-based Jobseeker’s Allowance (JSA).

This builds on new rules introduced in January which mean EEA migrants cannot claim income-based Jobseeker’s Allowance until they have been in the country for three months."

Czyli: Osoba która przyjechała do Angli NIE pracuje nie moze przez pierwsze 3 miesiace pobierac housing benefitu. (Rowniez nie dostanie zasiłku dla bezrobotnych)
Jesli osoba starajaca sie o HB nie pracuje pierwsze 3 miesiace to nie dostanie HB. W Councilu trzeba udowodnic ze ma sie za co żyć. Dla HB równanie jest proste nie pracujesz, nie masz JSA to nie masz prawa pobierac benefitow.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron