Ile kosztuje(realnie)nauka Jezyka Angielskiego...

N 30 mar, 2008 15:45

Od długiego już czasu ludzie narzekają na koszty nauki języka Angielskiego i nie mogę ich zrozumieć,ponieważ rząd brytyjski jest wspaniałomyślnym rządem i serwuje "nam" darmowa naukę języka w swoich Colleg'ach.
Nie wiem,jak ta sprawa przedstawia sie w Polsce i innych krajach UE,ale tutaj tak to wygląda i myślę,ze jest ok.
Powie ktoś,ze od zeszłego roku nauka języka Angielskiego(full time)jest płatna i kosztuje w zależności od placówki około £990 rocznie i to jest prawda niezaprzeczalna,ale..
Wszystkich nas obowiązuje płacenie Council'u co w stosunku rocznym wynosi ponad £960 rocznie i w odróżnieniu od zeszłego roku(ulga wynosiła 25% od osoby uczącej się full time) w bieżącym jest to 100%,czyli uczymy się nieodpłatnie korzystając z wspaniałomyślności państwa,a nie za każdym razem prosić o tłumacza co częstokroć jest krepujące.
Zycze powodzonka :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 13 maja, 2008 09:51

a jak chodzi się do collegu na kurs języka ESOL powiedzmy dwa albo trzy dni w tygodniu to również można starać się o zniżkę jakąś w councilu?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Wt 13 maja, 2008 15:44

Niestety nie,jedynie "full time" :-(

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Wt 13 maja, 2008 18:07

Chyba zapomniales dodac BARDZO waznego szczegolu - aby dany kurs byl traktowany jako "full time", jak to piszesz, council wymaga aby ilosc godzin tygodniowo wynosila MINIMUM 21.
A dla przykladu ja chodze po 3 i pol godziny dziennie i ni jak nie wyjdzie mi 21 godzin zajec tygodniowo, a to jest kurs "full time" i przez to council nie uznaje tego jako kwalifikacji do znizki za podatek - wiem bardzo dobrze bo sama juz o to sie staralam.

Kaska
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): So 10 mar, 2007 12:32
  • Lokalizacja: Consett

Wt 13 maja, 2008 20:02

Mi tez tak mowiono ale ja i tak zlozylam i korzystam ze znizki. :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Wt 13 maja, 2008 22:29

Mysle,ze warto wziasc ze swojego collegu list i przekazac go do councilu,gdyz pani w jednym z nich powiedziala dokladnie to co napisalas,natomiast ja uparlem sie,aby przekazala list dalej i zwrocono mi nadplacony coucil tax,a gdy sie przenioslem do drugiego councilu nastapilo to samo,wiec cos tu nie gra.
Mysle,ze czasami zbyt duzo wnikamy zamiast polegac na tut.urzednikach.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 14 maja, 2008 06:54

może tutaj znajdę odpowiedź na moje pytanie

a czy możecie powiedzieć czy w Gateshead college są kursy angielskiego ESOL na poziomie entry level 3 które odbywają sie tylko w sobotę i niedzielę? Czy jeśli są odbywają się one w tygodniu to we wszystkie 5 dni czy może tylko np 3 dni w tygodniu?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

N 29 cze, 2008 08:39

Ogólnie rzecz ujmując kursy ESOL w Gateshead College masz od Entry1 do Level2. Ja chodziłem na Level2 więc mogę ci powiedzieć że pomimo tego iż kurs ten odbywa się 5 razy w tyg.(nic mi nie wiadomo o weekend'ach) możesz się dogadać z wykładowcą. Ja tak robiłem, ale zaznaczam że opuszczanie więcej niz 2 dni mija się z celem. Kursy masz rano, południe(13:10 - 16:30), i wieczorem. Do wyboru do koloru. Dodatkowo jesli mało zarabiasz(nie podam ci dokładnej sumy) to masz za friko w przeciwieństwie do Newcastle College gdzie możesz max. otrzymać połowe kosztów dotacji. Nauczyciele jak to nauczyciele - czasami w porzo czasami nie:) Pozdro

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 29 cze, 2008 14:10

a czy o ILTe's mozesz mi coś napisać? Jak się odywa, ile godzin w tygodniu i jego cene?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

N 29 cze, 2008 15:42

Ktoś tu juz pisał na temat IELT'sa i wydaje mi sie że był to Aniołek. Poszukaj na forum. Ja IELT'sa nie robiłem ale jak chodziłem do Newcastle College to wykładowca mówił że IELT's i owszem jesli idziesz na studia. Tam duży nacisk kładzie się na język akademicki tzn. pisanie raportów, opisywanie grasów, słownictwo akademickie a do tego jest drogi(sprawdz sobie na stronie collegu) Moim zdaniem jeśli chcesz podszlifować angielski idz na ESOL no chyba że idziesz na studia i twój angielski jest na poziomie Level1 na dzień dzisiejszy. Z drugiej strony ESOL Leve2 przy pełnej nazwie to ESOL Level2 - Access to HE (high education). Też przerabia się raporty, mowę zależną (albo niezależną ?:)) opisy, grafy itd. Wybór należy do Ciebie i funduszy którymi dysponujesz. Idąc na studia weż IELT'sa. Powodzenia

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 29 cze, 2008 17:05

no chodzi też o późniejsze studiowanie, ale to dopiero za rok może dwa albo i dalej... Ciężko jest powiedzieć co i jak będzie w przyszłości. Z chęcią chciałabym wskoczyć od razu na level 2 (nawet kosztem intensywnej nauki w domu), ale testy które sprawdzają poziom wiedzy wydają mi sie w ogóle nie adekwatne do waidomosci...Uzupełnianie zdań jednym słowem jest bezsensu, bo czasem ciężko jest wyłapać kontekst zdania, czasem wydaje mi się że powinno użyć się czasu który ja uważam za odpowiedni...

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

N 29 cze, 2008 18:06

No tutaj się z Tobą nie zgodzę. Na początku masz spotkanie z nauczycielem który sprawdza twój ang. Pamietaj że egzaminy to nie tylko pisanie ale również czytanie ( ze zrozumieniem) i mówienie. Jeśli nie jesteś w stanie wyłapać kontekstu znaczy to że twój zasób słownictwa jest zbyt ubogi co za tym idzie nie jesteś w stanie napisać niczego bardziej rozbudowanego ani też nie używasz w/w słówek podczas dyskusji. Stopień trudności pomiedzy e3 i L1 jest spoko ale przejście z L1 do L2 to już naprawdę ciężka sprawa a co za tym idzie egzaminy są trudne. Nie ma sensu pchać się na L2 jesli twój zasób wiedzy jest na poziomie e3 bo nie dasz rady nawet ostro kując w domu. To nie matematyka niestety.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 29 cze, 2008 19:59

no ja piszę na podstawie swoich doświadczeń na podstawie testów sprawdzających które zdawałam w Newcastle college...nie wiem jak sprawdza się umiejętności w gateshead college.. Czy możesz mi napisać (jeśli wiesz) w jakie dni w tygodniu i w jakich godzinach można się tam wybrać po informacje nt kursów ESOl ( w jakich godzinach są, jakie opłaty itp)... I popraw mnie jeśli siię mylę ale wszystko odbywa się w Baltic campus (tzn kursy i informacje dostępne)?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

N 29 cze, 2008 21:08

Tu masz link na temat wszystkich dostępnych kursów ESOL w Gateshead College : http://www.gateshead.ac.uk/filtermodesp ... =1&sid=115. Najlepiej jak sobie to przejrzysz i pójdziesz osobiście do College'u. Tak wszystko załatwiasz w Baltic'u. Na dole masz recepcję. Pamietaj że im wcześniej tym lepiej bo ilość miejsc jest ograniczona. Mogą ci jednak isć na rękę i wrzucić na kurs o level wyżej niż powinnaś być ze względu na oblegane E3 i L1 ale to nie jest dobry pomysł bo jeśli masz problemy z gramatyką a dostaniesz się np. na L1 zamiast E3 to ciężko ci będzie dogonić resztę. O cennach juz pisałem. Perfecta wykaż trochę chęci i przeleć stronki college'ów tam masz wszystkie aktualne i wyczerpujące odp.:) Powodzenia

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

N 29 cze, 2008 21:50

chęci wykazałam i te stronki przeszukałam, ale jak widać podany jest tylko numer telefonu kontaktowego, w miejscu gdzie powinno pisać w jakie dni tygodnia się odbywają kursy pisze Various, a o kursie IELTS nie mogę w ogóle znaleźć informacji.... To nie jest tak że nie przeszukałam tych stron, zrobiłam to owszem ale chciałam wiedzieć coś bardziej praktycznego niż informacje (o które właśnie pytałam) podane na stronce... ;)

[ Dodano: Pon 07 Lip, 2008 11:24 ]
czy ktoś wie coś więcej na temat kursów ESOL lub ILTES w Durham college? może ktoś chodził na nie i może się wypowiedzieć jaki jest ich poziom, czy ktoś m aprównanie z gateshead college?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron