insurence number.,

Pt 26 sty, 2007 20:36

Mam pytanko odnosnie Insurence Number...
Chce sobie znalezc prace na kilka dni w tyg. ale niestety bez tego inschurenca nigdzie mnie nie wezma... Mam karte Euro26 i to jest niby jakies ubezpiecznie itp, ale to sobie moge wlozyc gdzies,. za przeproszeniem ;]

Mam pytanko czy dlugo sie wyrabia tego insurenca i czy musze spelniac jakies warunki?
Moja hostka nie jest pewna czy moge sie o to starac, bo mieszkam z jej rodzinka (jestem au-pair).

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

Pt 26 sty, 2007 20:43

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Pt 26 sty, 2007 20:50

Kazdy, kto pracuje legalnie w Uk musi posiadac NI. Wyrabia sie go w JobCentre. Wypelniasz aplikacje i czekasz na list w ktorym dostaniesz date, kiedy masz sie stawic na Interview. Ja czekalam na list okolo tygodnia a potem 3 tygodnie na interview. Jednak to bylo kilka lat temu, moze teraz cos sie zmienilo.

Wiec jesli planujesz tutaj zostac i podjac normalna prace, to bez NI jest to niemozliwe. Mozesz uzywac temporaryNI, ktory Tworzysz ze swojej daty urodzenia i plci.

At the interview, we will ask you questions about who you are and why you want an NI number. This information, and any official documents you bring with you, will help to prove your identity and, where applicable, your right to work. You may also have to fill in a form to apply for an NI number.
When we give you the date of your interview, we will tell you what information or evidence to bring with you. The information or evidence you need to bring depends on why you need the NI number. The list below might give you an idea of the relevant documents.
The interview will usually be with one other person unless, for example, you need an interpreter. Sometimes we may ask for your permission to let us keep your documents for a short time. We will give you a receipt for any documents you let us keep.

What types of evidence and information can I bring?

Here are some examples of the types of evidence and information we need. We cannot accept photocopies.

General documents:
Passport
National Identity card
Birth certificate
Marriage or civil partnership certificate.
Full driving licence
Home Office documents
2 or more passports if you are of dual- or multi-nationality
Student-loan documents
Student identity card
Letter from your college, including course details
Mortgage or rental agreement
Residence or naturalisation documents
Adoption certificate

Employment documents:
Payslips
A work permit
A letter from your employer
Your contract of employment
Details of any employment agencies you are registered with.
Evidence that you are actively looking for work
Certificate of incorporation
Memorandum of association
Articles of association
Services contract

Pod numerem 0845 600 0643 mozesz zamowic formularz na adres domowy.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 26 sty, 2007 21:00

dzieki dziewczyny (:
dosc dlugo sie czeka na to:?


ile wy czekaliscie?

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

Pt 26 sty, 2007 21:14

need_U_baby napisał(a):ile wy czekaliscie?


Ale na co??? na list, na interview, czy na sam juz numer????? Ja w sumie czekalam kolo 6 tygodni na numer od zgloszenia :mrgreen: :mrgreen:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 26 sty, 2007 22:45

Oczekiwanie na decyzję

Na decyzję o przyznaniu czeka się ustawowo do 6 tygodni. Po otrzymaniu pocztą listu o przyznaniu NIN, czeka się następne kilka tygodni na sam NIN, który jest plastikową kartą wielkości karty kredytowej. Jeśli imię i nazwisko nie są podane poprawnie należy to zgłosić, gdyż taka karta jest nieważna. Kartę NIN należy traktować bardzo poważnie, ponieważ duplikatów nie wystawia się (nawet w przypadku zagubienia). Jeżeli decyzja jest odmowna wtedy będziemy musieli powtarzać cała procedurę od początku.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Pt 26 sty, 2007 23:11

Krotko powiem,kolezanka i nie tylko ona(wiele osob w ostatnim czasie)czekala na numer 2 tygodnie,bo sama karta dociera duzo dluzej,ale bez niej mozna rowniez doskonale funkcjonowac(formalnosc).
Nie jest tak zle.Musisz isc do Joba,aby zadzwonic i umowic sie na rozmowe.Na romowe musisz miec list od pracodawcy,ze pracujesz.
Powodzenia :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 27 sty, 2007 11:54

hmm..
a jakbym sobie chciala wyrobic tylko tymczasowy numer to bedzie trwalo to krocej.?

mam juz upatrzona prace, ale gosc powiedzial ze bez tego numeru mnie i przyjmie a chcialby... Wiec moge isc do niego i o taki list poprosic?
Czytalam tez na necie, zeee moze mnie przyjasc, jak udowodnie, ze jestestem w trakcie wyrabiania tego.,

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

So 27 sty, 2007 12:54

Wez od niego list z tekstem,ze Cie przyjmie do pracy,kiedy zostanie przyznany numer NIN. Natomiast tymczasowy NIN tworzysz sama,jak wyzej wyjasniano :cheer:
Tak wiec jesli chce Cie przyjac to podaj mu tymczasowy NIN do czasu otrzymania stalego;nic prostszego.
:cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 27 sty, 2007 19:45

uh, ok.
no to wydrukuje sobie te papierki i wysle szybciutko.,
a ten list od mojego przyszlego (oby oby ;P) pracodawcy to mam pokazac na interview jak bede.?

a co do tego temporary ktory sama tworze, to moze mi ktos podac przyklad jak on bedzie wygladac... moja data urodzenia 1 maj 1987, noi kobitka jestem ;p

przyjmuja z tym temporary czy raczej czekaja az sie ma wlasciwy.?

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

So 27 sty, 2007 23:39

need_U_baby napisał(a):uh, ok.
no to wydrukuje sobie te papierki i wysle szybciutko.,
a ten list od mojego przyszlego (oby oby ;P) pracodawcy to mam pokazac na interview jak bede?



TAK-jedno z pierwszych pytan jakie zadaja dotyczy pracy... czy szukasz pracy???

[ Dodano: Sob 27 Sty, 2007 23:46 ]
need_U_baby napisał(a):uh, ok.


a co do tego temporary ktory sama tworze, to moze mi ktos podac przyklad jak on bedzie wygladac... moja data urodzenia 1 maj 1987, noi kobitka jestem ;p

przyjmuja z tym temporary czy raczej czekaja az sie ma wlasciwy.?


z tego co wiem to ma byc list od pracodawcy ze Cie przyjmie do pracy i najlepiej starac sie o ten staly numer bo nie czeka sie az tak dlugo(dluzej na karte ale najwazniejszy papierek)

Misiak_*
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Cz 28 wrz, 2006 10:33

N 28 sty, 2007 09:02

http://www.ncl.to.pl/forum/viewtopic.php?t=1458

Scofield napisał(a):Ja pierwszego dnia po przyjezdzie podalem Temporary NIN.
Przeciez nie bedziesz czekal miesiaca, a bez NIN-u nikt cie do pracy nie
przyjmie. Wiec podaj temporary NIN. Tworzysz go sam.

TN DDMMRR F/M - wzor

DDMMRR - dzien miesiac rok urodzenia
F/M - kobieta czy mezczyzna

Dla przykladu, dla goscia urodoznego 4 czerwca 79 roku, temporary NIN
wygladalby:

TN 040679 M

I jak cos to powiedz, ze miales juz interview o NIN, teraz tylko na niego
czekasz. Na temporary NINie mozesz pracowac przez 6 m-cy. A gdy tylko
dostaniewsz swoj wlasciwy NIN to im podasz i zaktualizuja.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

N 28 sty, 2007 20:00

Claris moja hostka powiedziala ze powinnam poczekac na wlasciwy..
W sumie nie spieszy mi sie az tak do pracy, bo ten gosc co mnie chce to nie szuka nikogo, ale potrzebuje, ale nie na gwalt, wiec poczeka...

jej mama miala temporary na poczatku i potem wlasciwy...
Przez 4 lata pracowala, i to jeszcze dla rzadu w jakiejsc instytucji a potem ja ukarali - 2 lata nie mogla pracowac, bo na poczatku uzywala temporary.
Nie wiem o co biega tak dokladnie, ale stwierdzilam ze poczekam...

Jutro sie do Job center wybieram., trzymajcie kciuki za mnie, bo ja nieporadna jestem :lol:

Avatar użytkownika
need_U_baby
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): Pn 11 wrz, 2006 15:01
  • Lokalizacja: Olkusz

N 15 lip, 2007 23:37

hej,
a czy tylko czasami pytają o akt urodzenia, czy raczej trzeba go mieć na tym interview?
w moim przypadku tak jest, że załatwiałam prace jeszcze w Polsce, mój tutejszy pracodawca ma komplet moich dokumentów przetłumaczonych notarialnie itp., włącznie właśnie z aktem urodzenia, ale sam oryginał zostawiłam w Polsce.
Jestem w Anglii prawie 6mcy, Home office'a załatwiłam w ciągu pierwszego mca pobytu, ale jakkoś na tego NINa nigdny nie miałam czasu, więc teraz już mnie przycisło. Mogą się czepiać o te kilka tyg spóźnienia?

ekoper


Pn 16 lip, 2007 18:59

Mimo,ze w zaproszeniu bylo cos na ten temat to nikt mnie nie zapytal o akt urodzenia.
Jestes legalny pracownikiem,gdyz zarejestrowalas sie w HO,wiec nic nikt nie moze Ci zarzucic.
:cheer: Spoko

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron