jak to jest z TV licence?

Wt 17 paź, 2006 22:47

wiatam. Mam kilka pytań na temat TV licence. Płaciłem ją już rok czasu nie oglądając przy tym telewizji praktycznie wogóle wiec zdecydowałem sie zrezygnować stąd mam 2 pytania:
1. czy mając internet musze placić tv licence? słyszalem to od znajomego i tylko powtarzam ale wydaje mi sie to bzdurą. Telewizor służy mi tylko do podłaczenia go z komputerem i do ogladania divx-ów
2. chciałbym przywieźć do anglii dekoder polsatu lub cyfre (abonament będą placić rodzice w polsce) i nie wiem czy w tym wypadku musze opłacać tv licence również tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrowionka

rafal007
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 17
  • Dołączył(a): Pt 17 mar, 2006 18:00

Wt 17 paź, 2006 22:57

za internet nie placi sie dodatkowo tylko tyle ile masz w umowie za miesiac a za odbiornik TV niestety ale jak uzywasz to trzeba placic obojetnie jak go uzywasz tak ze satelite smialo przywoz i podlaczaj ten sam rachunek[abonament]

wladek03
Bywalec

  • Posty: 162
  • Dołączył(a): Cz 20 lip, 2006 19:10
  • Lokalizacja: NEWCASTLE CITY

Wt 17 paź, 2006 23:26

Masz telewizor-placisz i to nikogo tu nie interesuje co z nim robisz.Posiadasz. :wink: :cry:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Śr 18 paź, 2006 05:44

to tak jak w Polsce - masz tv i/albo radio to za nie placisz abonament,czy ich uzywasz czy traktujesz jako mebel.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 18 paź, 2006 06:52

Tak jest krotko i na temat.
Nie wazne do czego urzywasz swego telewizora placic musisz i koniec :D

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 18 paź, 2006 10:28

Jezeli telewizor uzywasz tylko i wylacznie do np. grania albo ogladania dvd, to mozesz wyslac do nich pismo imformujace o tym, ze posiadasz,ale uzywasz tylko i wylacznie do w.w. celow. Radze wtedy w przypadku kontroli nie miec pod reka anteny, dekodera ani zadnych zaprogramowanych programow.

Ponizej z ich stronki

What if I only use a TV to watch videos/DVDs/as a monitor for my games console? Do I still need a licence?


You need to notify us in writing that this is the case and one our Enforcement Officers may need to visit you to confirm that you do not need a licence.

Please write to us including your name, address and the reason you believe that you don't need a licence at:

TV Licensing
Bristol
BS98 1TL

Ikisuru


Śr 18 paź, 2006 13:28

Ikisuru, czy tak jest w rzeczywistosci?
Znasz przypadki ze ktos posiada TV a nie placi tak jak piszesz?

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 18 paź, 2006 14:11

Ja
Serio. Mam, ale tylko czasami ogladam i to tylko DVD.
W TV nic ciekawego nie ma.
Zawsze mozna do nich napisac (jezeli sie rzeczywiscie nie oglada) i zobaczyc co sie stanie).

Ikisuru


Śr 18 paź, 2006 15:53

Mojego kolege z collegu (co nie placil licencji) - namierzyli swego czasu. Pewnej soboty mily pan zapukal do jego domu i mowi:
- Panstwo ogladacie TV a nie placicie licencji.
kolega mowi:
- Nie mamy telewizora...
czlowiek od TV licence na to:
- ale namierzylismy skanerem ze w panstwa mieszkaniu ogladno ITV dzisiaj i BBC2 i ITV wczoraj
-nie mamy telewizora, prosze wyjsc...

I facet wyszedl. Tydzien pozniej przeyszedl list z sadu z wezwaniem do zaplaty.... 1000 funtow. Klega poszedla do naszej nauczycielki w collegu, a ona powiedziala ze w UK nie ma lipy z prawem - i jak nie zaplaci, to oprocz problemow z prawem moze miec deportacje i zakaz pracy w Wielkiej Brytanii.
Kolega wynajal adwokata, ten poradzil zplacenie za TV Licence z gory za rok przed rozprawa - i sad to uznal i to wystaczylo. Ale problemow bylo co niemiara i trzeba bylo zaplacic z gory a nie np.co miesiac...
Ci co byli ze mna w klasie PET znaja sprawe...

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 27 kwi, 2007 11:40

ok czyli tv odłanczam bo i tak kibel!a mogą mi wesc w internet?bo tak sie składa ze cigna go od sasiada

[ Dodano: Pią 27 Kwi, 2007 12:40 ]
ze ciąbne internet od sasiada poprawka

chrzanek666
Rozkręca się

  • Posty: 81
  • Dołączył(a): N 04 lut, 2007 14:08
  • Lokalizacja: wielkopolska

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES