Jak to jest z tym ubezpieczeniem???

Cz 03 lip, 2008 10:56

Jak to jest z tym ubezpieczeniem.... bo kazdy mowi mi co innego. Sprawa wyglada tak ze chcemy tu kupic z chlopakiem auto. Ja mam prawko ponad 6 lat, a on bedzie jezdzic na L. W Polsce mam samochod zarejestrowany na moja mame a ja jestem jako wspolwlasciciel czy w tym wypadku obowiazuja mnie jakies znizki? Czy jak to wszystko wyglada?
Prosze o pomoc!

madzikdz
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 24 maja, 2008 15:54

Cz 03 lip, 2008 12:40

to wszystko zależy od tego w jakij ubezpieczalni byłaś w PL i czy ona ci wystawi zaświadczenie że posiadałaś ubezpieczenie... A z tym w PL różnie bywa... Mojemu facetowi ubezpieczalnia wystawiła z 6 lat tylko jeden rok, ostatni uprawniajacy do zniżki... Dlaczego ? nie wiem, ponoć na 5 latach ubezpieczenie nie było wpisanego jego wieku... Ściema cyz nie, nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić bo przez telefon nikt nie udzieli informacji, a dokumentów ni emamy ze sobą..

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Cz 03 lip, 2008 18:13

Nie mozna korzystac ze znizki w ubezpieczeniu w PL i tutaj.
Natomist 6 letni okres posiadania prawka oraz bycie kobieta to w UK powazna zaleta i spore znizki w ubezpieczeniu,ale jako glowny ubezpieczony.
Chlopak w trakcie nauki to zwyzka w ubezpieczeniu,ale nie orientuje sie tak do konca,jak to wyglada w praktyce.
Najlepiej zrobic sobie symulacje za posrednictwem internetu na roznych stronach,jak np. www.confused.com www.uswich.co.uk i wiele innych wowczas dowiesz sie co i jak i na ile i jaka opcja bedzie Wam pasowac.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 03 lip, 2008 19:40

Ja ubezpieczalem autko tutaj w A-plane i naprawde sobie chwale .Za pierwszy samochod z pojemnoscia silnika 2000 placilem 44 funty tygodniowo .Uwzgedniono mi znizki z Polski gdzie bylem ubezpieczony w Samopomocy tzn poprosili o list potwierdzajacy ze takowa znizke posiadam w jezyku polskim wiec nie bylo z tym problemu .Poza tym podstawa przy wysokosci ubezpieczenia to wiek (jesli masz powyzej 25 lat to juz duzy plus),pojemnosc (im mniejsza tym taniej)rocznik samochodu (roczniki 92-99 sa w miare tanie w ubezpieczeniu) marka pojazdu (np ford,nissan i wszystkie autka srednich marek sa tansze w ubezpieczeniu natomiast sportowe np.calibra puma tigra oraz dobre marki-audi mercedes bmw sa drozsze w ubezpieczeniu)oraz gdzie parkujesz autko naprawde jesli podasz ze masz prywatny parking to 100 fuli na rok mniej .POZDRO.

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 20:41 ]
Sorki 44 funty miesiecznie oczywiscie

[ Dodano: Czw 03 Lip, 2008 20:42 ]
Teraz mam po roku niezla znizke autko z pojemnoscia 1800 i place 312 funtow rocznie co jest wedlug mnie bardzo przyzwoita suma

pilarz
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 20:47

Cz 03 lip, 2008 20:10

Zgadza sie,ale bierz poprawke,ze jak sprawdza stan faktyczny,moze drugie tyle musiec doplacic.

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 03 lip, 2008 20:22

Elf mniemam ze chodzi Ci o parking .To prawda ze lepiej jest podac im prawde ale moga tez sie o to nie spytac wiec w rozmowie z ubezpieczalnia koniecznie trzeba zaznaczyc jesli masz wyznaczone prywatne miejsce kolo domu.Moj kumpel ubezpieczal auto i tego nie podal a oni rowniez nie byli zbytnio dociekliwi i bulil duza kase a takowy parking posiadal.gdy zadzwonil im o tym powiedziec to owszem cena ubezpieczenia zmalala ale koszt zamiany informacji o parkingu wyniosl go 25 funtow.

pilarz
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 20:47

Cz 03 lip, 2008 21:04

zgadza sie i ja niemal zaplacilem za zmiane,ktorej tak naprawde nie chcialem £40 nalezy uwazac na to co sie mowi i to bardzo

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Pt 04 lip, 2008 21:05

madzikdz napisał(a):Jak to jest z tym ubezpieczeniem.... bo kazdy mowi mi co innego. Sprawa wyglada tak ze chcemy tu kupic z chlopakiem auto. Ja mam prawko ponad 6 lat, a on bedzie jezdzic na L. W Polsce mam samochod zarejestrowany na moja mame a ja jestem jako wspolwlasciciel czy w tym wypadku obowiazuja mnie jakies znizki? Czy jak to wszystko wyglada?
Prosze o pomoc!


Przede wszystkim aby starac sie o znizki wykupujac ubezpieczenie - zaswiadczenie o bezkolizyjnej jezdzie musi pochodzic z zamknietej polisy tzn. jezeli przedstawisz tu papier z jakiejs firmy ubezp. iz, masz tyle a tyle lat bezkolizyjnej jazdy a nadal masz tam ubezpieczony samochod - to niestety nie kwalifikujesz sie do znizek!
Pozatym, papier ten musi rowniez dowodzic ze bylo sie glownym kierowca... sadze, ze jako "wspolwlasciciel" niestety nie bedziesz sie kwalifikowac..

Moge sie oczywiscie mylic... :mrgreen:

Pozdrawiam!

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pt 04 lip, 2008 21:33

Tymot w moim przypadku jest tak ze mam caly czas aktywne ubezpieczenie w Polsce na auto ktorym jezdze ja i zona i polise caly czas otwarta i normalnie reflektowali mi znizke w trakcie trwania polisy .Podejrzewam ze zalezy to rowniez od ubezpieczalni jakie ma wymagania.

pilarz
Rozkręca się

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 20:47

So 05 lip, 2008 14:41

pilarz napisał(a):Tymot w moim przypadku jest tak ze mam caly czas aktywne ubezpieczenie w Polsce na auto ktorym jezdze ja i zona i polise caly czas otwarta i normalnie reflektowali mi znizke w trakcie trwania polisy .Podejrzewam ze zalezy to rowniez od ubezpieczalni jakie ma wymagania.


Spoko, to tylko pozazdroscic ;) W moim przypadku bylo inaczej, ale to bylo jakies 2 lata temu... :?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

So 05 lip, 2008 16:02

Ja ubezpieczałam auto trzy miesiące temu, również otrzymałam informację, że aby uznana została zniżka za bezszkodową jazdę w Polsce, wszystkie polisy samochodowe w Polsce muszą być zamknięte. Informacja ta pochodzi od profesjonalnego doradcy, ale przecież nie można wykluczyć, że nie obsługiwał on akurat firmy ubezp., która ma inne zasady.
Okazuje się jednak, że jeśli do ubezpieczenia wpisani są mężczyzna oraz kobieta, to składka będzie niższa, niż w przypadku samego mężczyzny, nawet, jeśli żadna z osób nie posiada zniżek za bezszkodową jazdę. Na pewno ma też znaczenie, od jak dawna jest się w posiadaniu prawa jazdy. Kończę, bo mam wrażenie, że schodzę z tematu. Pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
LIDA
Rozkręca się

  • Posty: 93
  • Dołączył(a): Pt 20 lip, 2007 23:58
  • Lokalizacja: NE28

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK

cron