jak ubezpieczyć auto

N 28 maja, 2006 19:56

Witam,

Jakie firmy ubezpieczeniowe respektują zniżki za bezwypadkową jazde w polsce?
Za informacje z góry dziekuje!!!

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

N 28 maja, 2006 21:19

Przestancie z tymi znizkami.
Poszedlem do swojego banku i ubezpieczylem w piec minut.
Nikt nie pytal mnie o znizki w Polsce...
Pytano o:ile lat posiadam prawo jazdy,jaka kategorie.Ile przejechalem kilometrow,czy mam punkty karne w Polsce.Gdzie parkuje swoj sam.Ile bede jezdzil tutaj w ciagu miesiaca.Do czego bedzie mi sluzylo auto i w jakim przedziale cenowym je zakupilem;odparlem,ze do 5 tys.
I mam 38 procent znizki.
Ubezpieczalem w TSB LLOYDS i 1,6 silnik wyszlo mnie na rok 460 funtow:place co miesiac.
O polskich znizkach nic nie slyszlem.

bary


Pn 29 maja, 2006 12:38

tesco - musisz dostarczyc im list od ubezpieczyciela z Polski ile lat i jakie znizki. Ja mam 8 lat znizek w Polsce tutaj ubezpieczylem samochod o poj 1.4 za 320 funtow

mauricio
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 28 maja, 2006 19:55
  • Lokalizacja: Torun

Pn 29 maja, 2006 12:44

O to mi chodziło - mam 5 lat bezwypadkowej jazdy, bede w polsce za 2 miesiace - o jakie pismo prosić, jest jakaś unijna forma?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 29 maja, 2006 14:23

popros o zaswiadczenie o przebiegu ubezpieczenia komunikacyjnego. Trwalo to ok tydzien w moim przypadku. Pozniej idz do tlumacza przysieglego i to wlasnie ubezpieczenie z oryginalem wyslesz do Tesco.
Pamietaj zanim kupisz samochod!!!!!
pamietaj ze samochody sa podzielone na kategorie tzn class 1 to np seicento class 8 to ford mondeo itd. Za class 1 zaplacisz najmniej.
musisz miec konto w banku angielskim przez ktore zaplacisz za ubezpieczenie. Nie da sie inaczej ( w Tesco). Zeby wyrobic konto w banku, jak juz prawdopodobnie wiesz, trzeba miec 2 rachunki z Twoim adresem np za tel ( nie komorke) i jakis inny - najprostrzy bedzie wyciag banku w Polsce, oraz umowe o prace lub list polecajacy od landlorda. Mam nadzieje ze Ci to ulatwi zycie.
ostatnia rada to pojezdzij rowerem pare dni zeby sie oswoic z ruchem lewostronnym. Nie jest to takie latwe ja sie wydaje ( a moze to tylko ja) Ta ra
Nie jest to latwo zalatwic ale da sie. Zajelo mi to 2 miesiace laczenue z zalozeniem tel stacjonarnego.

mauricio
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 28 maja, 2006 19:55
  • Lokalizacja: Torun

Pn 29 maja, 2006 14:39

To czy posiada sie nowe prawko czy stare tez wplywa na wielkosc skladki ubezpieczeniowej.

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

Pn 29 maja, 2006 14:41

Thanx !!! :wink:

A powinienem wymienic tutaj prawko wczesniej?

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Pn 29 maja, 2006 15:41

Nie wymieniaj prawka w Polsce. Tutaj wymienisz sobie na brytyjskie w ciagu 1,5 tyg. Wystarczy isc na poczte i poprosic o druk o wymiane prawka. Jezeli chcesz tu byc tylko na krotki czas to nie warto. Jezeli, natomiast planujesz osiedlic sie tutaj na dluzej to wymien. Kosz wymiany to 39 funtow. Jak nie bedziesz wiedzial jak wypelnic, zostaw wolne i popros babke na poczcie by Ci pomogla. Pamietaj o zrobieniu zdjec w Polsce. Na to beda Ci potrzebne 2, ale zrob sobie wiecej bo jeszcze przydadza Ci sie do Workers Registration Scheme i innych . Ta ra. Wish U all the best!

mauricio
Początkujący na forum

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): N 28 maja, 2006 19:55
  • Lokalizacja: Torun

Pn 29 maja, 2006 16:02

Chears Man :mrgreen:

Avatar użytkownika
Tymot
Weteran

  • Posty: 555
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 20:16
  • Lokalizacja: Rzeszow/Newcastle

Cz 01 cze, 2006 10:55

Slyszalem ze angielskie prawko latwiej stracic, podobno jest tu mniejsza max liczba punktow karnych wiec szybciej mozna dostac punkty przez ktore odbieraja prawko...

Avatar użytkownika
jaco
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Pn 15 maja, 2006 17:10
  • Lokalizacja: Birtley / Lodz

Cz 01 cze, 2006 12:04

To dobrze slyszales bo tu jest ich 12. :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

N 03 wrz, 2006 15:24

:D witam .mam pytanko jak ubezpieczyć i zarejestrować auto,prosze o krok po kroku jak to dokładnie zrobić.dzięki z góry. :)

Avatar użytkownika
piterpaw1
Rozkręca się

  • Posty: 67
  • Dołączył(a): Cz 09 mar, 2006 17:15
  • Lokalizacja: wroclaw/blyth

N 03 wrz, 2006 17:01

Co masz na mysli piszac;zarejestrowac?
Z tego co wiem to;kupujac tu auto nic nie masz do roboty poza tym,aby odczekac,az przysla Ci z DVLA dowod rejestracyjny do domu,gdyz MOT dostajesz o sprzedajacego wraz z czescia(maly zielony odcinek) dowodu rejestracyjnego przeznaczona dla kupujacego.
Nastepnie z tym ruszasz do firmy,Twojego banku,posrednika ubezpieczeniowego badz tez za posrednictwem internetu poszukujesz najkorzystniejszej dla Ciebie oferty ubezpieczeniowej i poprostu podpisujesz umowe.
Jesli nie masz oplaconego podatku drogowego(kolko za szyba po lewej stronie z data waznosci)idziesz z polisa oraz waznym MOT-em,czyli przegladem na poczte i wykupujesz krazek na pol lub rok czasu.
Bez przegladu i ubezpieczenia nikt Ci tego nie sprzeda,tak samo zaden polcjant nie ma prawa wymagac od Ciebie ubezpieczenia,ani przegladu.Moze zapytac o dokument tozsamosci,gdyz nie moze uzywac samochodu nikt obcy,na ktorego nie jest wykupione ubezpieczenie na dany samochod.
Zycze powodzenia i powiem,ze ja nie mialem tutaj zadnych problemow;mimio,ze straszono mnie wysokimi stawkami oraz nieakceptowaniem znizek.Bzdura :!:
::wales

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

Cz 23 lis, 2006 23:13

Czy ktos wie cokolwiek o 14 dniowym darmowym ubezpieczeniu Gap Insurance :?:
Pilnie potrzebuje info, z gory dzieki :master:

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Pt 24 lis, 2006 07:54

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do MOTO UK