Jak żyć z małym dzieckiem?

Śr 18 lip, 2007 18:02

Ignaś ma 2,7 l. Za 4 miesiące dołączy do dzieciaków mieszkających w Newcastle.Wtedy właśnie będziemy chcieli wynająć mieszkanie. Teraz mamy szanse wybrać "dobrą "dzielnice, na życie z dzieciakiem. Drodzy rodzice jesteście kopalnią wiedzy, więc liczę na wasze rady: na co zwracać uwagę przy wyborze przedszkola a póżniej szkoły. Jak z przychodniami? gdzie chodzić z dzieckiem, co z parkami, placem do zabawy i ogólnie bezpieczeństwem. Dodam, że mąż już tam jest a my niedługo przylecimy ;) Pozdrawiam i będe wdzięczna za wszelkie sugestie, porady i dobre słowo.

ursa
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 16:11
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 18 lip, 2007 19:29

Hej!
Ja też mam córke w wieku twojego synka ma dokładnie 2 latka i 8 miesięcy. Jeśli chodzi o parki czy place zabaw bez obaw znjadziesz je w swoim miejscu zamieszkania, ponieważ są one w każdej dzielnicy. Z przedszkolem troszkę gorzej ponieważ dziecko musi mieć skończone 3 latka. Mi przedszkole dla mojej córki zaproponowali na wrzesień 2008, ponieważ jest z listopada, ale od września zapisałam ja do playgroup. W niektórych przedszkolach proponuja miejsce jak dziecko skonczy 3 latka. Po przyjeżdzie nalepiej jak najszybciej zarejstrować sie do przychodni i wybrać lekarza dla siebie i dziecka i health visitor dla dziecka a także zarejstrować dziecko do dentysty. Mi babka kazała zapisać moja corke jak miała 2 latka, podczas tzw bilansu przeprowadzanego u mnie w domku z polskim tłumaczem.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Cz 19 lip, 2007 18:52

Dzięki za podpowiedzi. Jeśli chodzi o przedszkole to czy jest możliwość chodzenia z takim trzylatkiem na 3-4 godz. dziennie. Tak abym mogła z nim być na początku, żeby się przyzwyczaił i oswoił. Kto to jest health visitor ? U nas takiego odpowiednika nie ma...A czy
wysyłacie dziecko do publicznego przedszkola angielskiego? Czy są polskie? Pozdrawiam
Pewnie urodzą sie jeszcze jakies pytania:)

ursa
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 16:11
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 19 lip, 2007 19:31

Witam!
Jak najbardziej na poczatku możesz chodzić do przedszkola z dzieckiem do póki sie nie oswoi i dopóki opiekunki w przedszkolu nie stwierdza ze dziecko moze zostac same bez matki. Jednak musisz wiedzieć ze dziecku ktore skonczy 3 latka przysluguja tylko codziennie darmowe 2,5 h w publicznym przedszkolu. My od wrzesnia posyłamy córke do playgroup na 2,5 godziny 2 razy w tygodniu, a od stycznia jesli nam sie uda chcemy załatwic przedszkole codziennie na 2,5 godz oczywiscie publiczne angielskie przedszkole.
Co do health visitor:
Health Visitor to pielęgniarka wyspecjalizowana w temacie zdrowia dziecka i doświadczona w opiece nad dzieckiem. Będzie ci służyć praktyczną poradą i pomocą w każdej sytuacji związanej z twoim dzieckiem, rozwieje wątpliwości. Health Visitor interesuje się zdrowiem całej rodziny, fizycznym i psychicznym. To z nią powinny się kontaktować młode mamy. Health visitor jest w kazdej przychodni.
Pozdrawiam :D

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Pt 20 lip, 2007 06:16

Witam,
Zastanawiam się jak długo jesteście w UK, czy z dzieckiem od urodzenia? Jak Ona radzi sobie z emocjami, językiem, ew. z przeprowadzką? Myślę o tym jak przygotować moje dziecko. Czy macie tam przyjaciół, rodzinę aby nie czuć się samotnie?
Widzę po postach, że rodziny dają sobie radę ale co z dzieciakami? jak aklimatyzacja:)
Pozdrawiam

ursa
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 16:11
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 20 lip, 2007 08:17

Hej!
Mój mąż jest tu już półtora roku, a ja z córka tak na dobre od listopada 2006r. Moja córka zaklimatyzowała się bardzo szybko, lecz jednak jak każdemu dziecku w tym wieku brakuje tu rodziny zwłaszcza dziadków. Najczęsciej ich wspomina po każdej wizycie w polsce. A my mamy tu przyjaciół i znajomych, więc dzięki nim żyje się tu lepiej. Moja córeczka bardzo chce isć do przedszkola, lubi się bawić z angielskimi dziećmi, chociaż ich zupełnie nie rozumie. Ale z przykładu znajomych, którzy mają już dzieci w przedszkolach język nie stanowi dużego problemu. Dzieci szybciej ucza się jezyka niż nam sie wydaje. A ty kiedy tu przyjezdzasz? Pisałaś, że mąż już tu jest, długo?
Pozdrawiam :D

Avatar użytkownika
peter1981
Rozkręca się

  • Posty: 75
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 19:00
  • Lokalizacja: gdańsk

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE

cron