Jaki aparat fotograficzny polecacie?

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Śr 13 maja, 2009 13:56

Ja myśle że tak jak proponował ANDY - w niedziele będzimy wymyślać temat tygodnia, a potem każdy będzie dodawał jedno, dwa lub trzy zdjęcia - jak myślicie sami? (Ja jestem za max. 3, ale nie mam w tym temacie doświadczenia).

Ponieważ forum w wątki na razie zmniejsza automatycznie zdjecia do 400pixli - to można je wklejać do albumu a potem podać linki. W tej chwili album jest ustawiony na max. 800 pixli szerokość, ale w razie czego zwiększymy to. Mamy też limit na wielkość zdjęcia, ale w razie czego podniesiemy - żeby jakość była 1 klasa do oglądania :)

Ja myśle że dobrze by było na początek zabrać się za tematy lokalne - skoro juz tu jesteśmy to na pewno Polak z Newcastle z chęcią zobaczy jak wygląda np. Darlington, Hartlepool, Stockton czy Redcar, a rodzina z Polski to z chęcią zobaczy jak tu mieszkamy i jak tu jest w tej Anglii.

To może na początek - TEMAT TYGODNIA - moje miasto w Anglii (nietypowo zacznę bo w środe), a potem następny temat będzie dodawany w niedziele wieczorem. Co Wy na to? A dodawać potem będzie już można do różnych. Czekam na wasze pomysły :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 13 maja, 2009 14:06

Ok. Temat tez jest ok, choć mam nadzieję, że pokusicie się tez o tematy mniej przyziemne...bo wtedy mozna więcej pokombinować. :D

Avatar użytkownika
niunia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): N 10 cze, 2007 11:32

Śr 13 maja, 2009 14:16

Rych napisał(a):Ja myśle że tak jak proponował ANDY - w niedziele będzimy wymyślać temat tygodnia, a potem każdy będzie dodawał jedno, dwa lub trzy zdjęcia - jak myślicie sami? (Ja jestem za max. 3, ale nie mam w tym temacie doświadczenia).

Ponieważ forum w wątki na razie zmniejsza automatycznie zdjecia do 400pixli - to można je wklejać do albumu a potem podać linki. W tej chwili album jest ustawiony na max. 800 pixli szerokość, ale w razie czego zwiększymy to. Mamy też limit na wielkość zdjęcia, ale w razie czego podniesiemy - żeby jakość była 1 klasa do oglądania :)

Ja myśle że dobrze by było na początek zabrać się za tematy lokalne - skoro juz tu jesteśmy to na pewno Polak z Newcastle z chęcią zobaczy jak wygląda np. Darlington, Hartlepool, Stockton czy Redcar, a rodzina z Polski to z chęcią zobaczy jak tu mieszkamy i jak tu jest w tej Anglii.

To może na początek - TEMAT TYGODNIA - moje miasto w Anglii (nietypowo zacznę bo w środe), a potem następny temat będzie dodawany w niedziele wieczorem. Co Wy na to? A dodawać potem będzie już można do różnych. Czekam na wasze pomysły :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

gitarka i temat ok i generalne zasady tysz :P czyli max 3 zdj na temat i pierwszy temat krotszy i fotki do niedzieli :) a zeby moze nie robic tu zamieszania ja utworze nowy temat w tym dziale o nazwie zdjecia tygodnia i tam bedziemy wklejac linki do albumow ze zdjeciami do danego tematu :)

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 13 maja, 2009 14:23

niunia napisał(a):
serekr napisał(a):niunia co do ustawien aparatu to juz musisz sama kombinowac i metoda prob i bledow dojedziesz co i jak bo czasami dane ustawienie moze wydawac sie ze zdjecie bedzie np za ciemne lub za jasne ale za to efekt takiej foty moze byc bardzo fajny ;)

Wiesz co, ja jestem takim lajkonikiem :lol: w tej materii, że na razie to wyłącznie tryb manual. Nawet nie wiem jak się zabrać za tę naukę. :D Jak widzę ile możliwości ma ten aparat to zastanawiam się czy te 5stów nie powinnam była zainwestować w coś sensowniejszego, np.: roczne, kompleksowe mycie drzwi i okien :twisted: :mrgreen:


ha ha ja ci powiem ze manual tak i owszem bo mozna fajny efekt uzyskac ale czesciej bawie sie w trybie Av(przyslona) i Tv(czas) a co do inwestowania kasy hehe ja bym jeszcze dorzucil jakis wypad do spa :mrgreen: co by sie zrelaksowac po ciezkim dniu patrzenia jak ci myli te okna i drzwi :D

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 13 maja, 2009 15:28

Proponuję zrobić podtematy np. 'moje miasto w Anglii', w temacie "ZDJĘCIE TYGODNIA', i w tytule dodatkowo termin zamknięcia 'konkursu'. Czyli, np.:
ZDJĘCIE TYGODNIA --
|
--> moje miasto w Anglii (do 16/05/09)
|
--> nastepny podtemat (do 24/05/09)

Jak uważacie i czy to wykonalne technicznie w tym forum?
Uważam, że max. 3 zdjęcia to dobra ilość.


~~~~
Canon 10d, EF 17-40/4.0 L USM, EF 100-400/4.0-5.6 L IS USM, Manfrotto 190PROB + 488RC2, Canon PowerShot A80 + soczewki, drobiazgi

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Śr 13 maja, 2009 15:57

serekr napisał(a):
niunia napisał(a):
serekr napisał(a):niunia co do ustawien aparatu to juz musisz sama kombinowac i metoda prob i bledow dojedziesz co i jak bo czasami dane ustawienie moze wydawac sie ze zdjecie bedzie np za ciemne lub za jasne ale za to efekt takiej foty moze byc bardzo fajny ;)

Wiesz co, ja jestem takim lajkonikiem :lol: w tej materii, że na razie to wyłącznie tryb manual. Nawet nie wiem jak się zabrać za tę naukę. :D Jak widzę ile możliwości ma ten aparat to zastanawiam się czy te 5stów nie powinnam była zainwestować w coś sensowniejszego, np.: roczne, kompleksowe mycie drzwi i okien :twisted: :mrgreen:


ha ha ja ci powiem ze manual tak i owszem bo mozna fajny efekt uzyskac ale czesciej bawie sie w trybie Av(przyslona) i Tv(czas) a co do inwestowania kasy hehe ja bym jeszcze dorzucil jakis wypad do spa :mrgreen: co by sie zrelaksowac po ciezkim dniu patrzenia jak ci myli te okna i drzwi :D


Oczywiście miało być tryb AUTO. :lol: Co ja za bzdury wypisuję.... :cool:

Avatar użytkownika
niunia
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 26
  • Dołączył(a): N 10 cze, 2007 11:32

Śr 13 maja, 2009 16:28

stary napisał(a):Proponuję zrobić podtematy np. 'moje miasto w Anglii', w temacie "ZDJĘCIE TYGODNIA', i w tytule dodatkowo termin zamknięcia 'konkursu'. Czyli, np.:
ZDJĘCIE TYGODNIA --
|
--> moje miasto w Anglii (do 16/05/09)
|
--> nastepny podtemat (do 24/05/09)

Jak uważacie i czy to wykonalne technicznie w tym forum?
Uważam, że max. 3 zdjęcia to dobra ilość.


~~~~
Canon 10d, EF 17-40/4.0 L USM, EF 100-400/4.0-5.6 L IS USM, Manfrotto 190PROB + 488RC2, Canon PowerShot A80 + soczewki, drobiazgi


o z tymi pod tematami to good idea bedzie wiekszy pozadek :) rychu wyedytujesz moj temat i zrobisz pod temat z tematem na ten tydzien ?

a obiektywy me to :
18-55 ( standardowy kitowy) f3.5-5.6, 50mm f 1.8 , 55-200 f4.5-5.6 USM

Avatar użytkownika
serekr
Weteran

  • Posty: 526
  • Dołączył(a): Pn 30 lip, 2007 16:13
  • Lokalizacja: lodz/newcastle/swiat

Śr 13 maja, 2009 19:37

na razie nie ma co porzadkowac wystarczy jeden watek i temat bedzie wstawiany duzymi literami, i proponuje wstawiac zdjecia prosto do watku a nie linki, jest gdzies na forum jak wstawiac zdjecia i dobrze jak kolorowi by przykleili lub wstawili to tegoz watku

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do HOBBY UK

cron