Jaki rodzaj filtra do lustrzanki???

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Pn 03 sie, 2009 09:38

stary napisał(a):
jawik napisał(a):Wiadomo że dobry obiektyw to 80% szans na udane zdjęcie. Gdzie więc szukać informacji o rodzajach obiektywów, tak np do canona? Same cyferki w nazwie niewiele mi mówią.


Wszystkie obiektywy Canona z literka "L" sa z serii profi, wiec szukaj takich.
Polecam tez stronke dpreview.com, gdzie jest sporo opinii i testow aparatow i obiektywow.
Poza tym google pokazalo Lens Review, photozone lub fotopolis.pl


Dziwi mnie że w Lens-review (link powyżej) Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR dostał wyższe noty za ostrość niż Canon EF 50mm f1.8 Mk II - mam obydwa i muszę niestety przyznać, że co stałka to stałka i żaden zoom tego nie zastąpi... Prawdopodobnie są to oceny bardzo subiektywne userów tej strony.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Śr 09 wrz, 2009 11:29

ej no panowie bez przesady ale po jakiego grzyba polecacie jawikowi, ktory widac ze jest amaotrem obiektywy dla profesjonalistow? Ma wydac kase na cos czego i tak nie wykozysta?

Rychu - faktycznie dziwne, tym bardziej ze powazny fotgraf z gory odzuci obiekty o takim zakresie jak ten nikon.

jawik - dla powaznego amatora ktory mysli o rozwijaniu swych umiejetnosci na poczatek pasowaloby by miec:
1) kitowy obiektyw dla normalnego pstrykania
2) portretowke czyli (jesli o canonie mowa) EF x50 f1.8 (tani plastikowy ale o dobrej jakosci zdjec obiektyw) lub EF x85 f1.8 (duzo lepszy od poprzednika jednak znacznie drozszy)
3) tele do robienia zdjec ptaszkom i innym elementom oddalonym, zakrez zooma uzalezniony od zasobow finansowych
4) makro np. x100 jesli kasy dosyc
5) jakis szerokokatny np EF 10-22 ale to juz kosztuje sporo.
Jednak taki zestaw to dosc drogie hobby.

Kiedys widzialem jakies badania ze posrod kupujacych zestawy aparatow body+kit+tele okolo 85% wcale nie kozysta z tele lub sporadycznie. Tak wiec na poczatek amatorowi to wystarczy jeden uniwersalny obiekty, zazwyczaj kit.

Sam osobiscie mam taki troche lepszy kitowy obiektyw EF-S 17-85 IS USM i genralnie pokrywa tak 80-85% moich potrzeb, na pozostale to pewnie by sie taka portretowa 85 przydala jakies 15% i moze tele 5% :)

Edit:

e sorki, nie zauwazylem daty postow :p

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Cz 01 paź, 2009 14:09

Rych napisał(a):
stary napisał(a):
jawik napisał(a):Wiadomo że dobry obiektyw to 80% szans na udane zdjęcie. Gdzie więc szukać informacji o rodzajach obiektywów, tak np do canona? Same cyferki w nazwie niewiele mi mówią.


Wszystkie obiektywy Canona z literka "L" sa z serii profi, wiec szukaj takich.
Polecam tez stronke dpreview.com, gdzie jest sporo opinii i testow aparatow i obiektywow.
Poza tym google pokazalo Lens Review, photozone lub fotopolis.pl


Dziwi mnie że w Lens-review (link powyżej) Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G AF-S DX ED VR dostał wyższe noty za ostrość niż Canon EF 50mm f1.8 Mk II - mam obydwa i muszę niestety przyznać, że co stałka to stałka i żaden zoom tego nie zastąpi... Prawdopodobnie są to oceny bardzo subiektywne userów tej strony.


Rychu masz racje stalka to zupelnie co innego Canon EF 50mm f1.8 Mk II jest naprawde roznica w jakosci zdjec.

Avatar użytkownika
abftransfers
Bywalec

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): Śr 08 lip, 2009 10:30
  • Lokalizacja: NCL/LDZ

Cz 01 paź, 2009 14:57

abftransfers napisał(a):Rychu masz racje stalka to zupelnie co innego Canon EF 50mm f1.8 Mk II jest naprawde roznica w jakosci zdjec.


Skąd wiesz, testowałeś? :P

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 01 paź, 2009 18:56

Moze zoom Nikona dostal wyzsze noty od stalki Canona w ocenie obiektywow w grupie zoomy o podobnej ogniskowej?
Cos mi sie wydaje, ze trzeba by bylo porownywac obiektyw do innych w swojej grupie, np. wspomniany zoom Nikona do innych zoomow z podobnym zakresem ogniskowych i jasnosci, a stalke Canona do innych '50' :lol:

Avatar użytkownika
stary
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pt 06 mar, 2009 20:49
  • Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do HOBBY UK

cron