jakie mleko dla dziecka ze skaza bialkowa 8miesiecznego pros

Śr 11 cze, 2008 17:04

tak jak w temacie wyzej

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 11 cze, 2008 17:37

Ja mysle, ze najlepiej jak zapytasz w aptece, farmaceuta powinien cos doradzic. Z tego co wiem np. w Polsce takie mleko sprzedawane jest na recepte.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Śr 11 cze, 2008 18:35

moj 4m-czny synek ma skaze bialkowa i daje mu mleko sojowe, gdyz nie karmie piersia. Z tego co wiem, to chyba jedynym mlekiem sojowym dostepnym w sklepach bez zadnej recepty jest mleko sojowe firmy SMA. Idz z dzieckiem do swojego GP i niech on podejmie decyzje, gdyz soja jest dosyc mocnym alergenem i jesli dziecko sie na nia uczuli, to pozostana ci tylko i wylacznie specjalne hodrolizaty, ktore maja okropny zapach i smak i starsze dzieci nie chca ich pic. Wiem, ze moja kolezanka swojej coreczce podaje mleko kozie, bo mala ma skaze bialkowa, uczulenie na soje i nie chciala pic hydrolizatow. Poprostu pogadaj z GP. Poza tym specjalne mleka na recepte sa za darmo jak sobie to zalatwisz.

ps.w sumie to nie napisalas czy chodzi ci o mleko modyfikowane czy poprostu o mleko - jesli modyfikowane to wlasnie sojowe, a jesli o zwykle to polecam kozie bo najlepsze dla alergikow.

[ Dodano: Sro 11 Cze, 2008 18:49 ]
po dluzszym zastanowieniu sie, nie jestem pewna co do tego mleka koziego - zapytaj lekarza zanim cokolwiek dziecku podasz.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 11 cze, 2008 20:55

Potwierdzam wszystko co w poprzednim poscie Lucy napisala. Moje dziecko tez ma skaze bialkowa i po wizycie u GP otrzymujemy mleko na recepte bezplatnie. Mleko to jest w puszcze i nazywa sie ISOMIL - SOY PROTEIN INFANT FORMULA WITH IRON (mleko sojowe z zelazem). Takie samo mleko pod ta sama nazwa kupowalam w Polsce. Nawet puszka wyglada podobnie jest biala z czerwonymi napisami i ma misia na obrazku. Jednak bez wizyty u GP nie dostaniesz tego bez recepty.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Śr 11 cze, 2008 21:08

tylko wlasnie niemamy jeszcze swojego gp jestesmy tu od 1,5 miesiaca dzieci mi niechoruja niemialam potrzeby zapisywac a karmie piersia tylko mleko mi zanika podajcie dokladna nazwe mi mleka dla dziecka bez recepty wiek 8mies kiepsko u mnie z angielskim niedogadam sie w aptece

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 11 cze, 2008 21:15

Zarejestruj dziecko u GP, to bardzo wazne, bez tego takze nie dostaniesz bezplatnych recept. Poza tym przydziela ci opiekunke zdrowotna i ona bedzie mogla ci wszystko pozalatwiac jesli ty siedzisz w domu i sama nie mozesz. Ona takze skierowalaby cie do specjalisty po porade w razie tej skazy.

Jesli chodzi o mleka to idziesz do kazdego superkarketu lub innego sklepu, idziesz do dzialu dzieciecego i tam masz mleka do wyboru.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Śr 11 cze, 2008 22:05

no tych mlek jest mnustwo ale jak nazywa sie mleko dla dzieci ze skaza bialkowa?

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Śr 11 cze, 2008 22:07

Ja tez radze zapisac sie do GP. To trwa tylko chwilke, dostaniesz formularz do wypelnienia i po krzyku. A w przypadku dzieci to ryzykowne nie miec opieki zdrowotnej. Poza tym, jak napisala kolezanka poprzednim poscie, zostanie Wam przydzielona pielegniarka, ktora przychodzi do domu i sprawdza rozwoj dziecka, szczepienia itd.(np. tu jest obowiazkowe i bezplatne szczepienie przeciw pneumokokom). I zawsze mozesz w takiej sytuacji poprosic o tlumacza.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Cz 12 cze, 2008 06:51

Ja mojemu maluchowi daje mleko SMA (wysoy 0-12months) soya infant formula for cows` milk intolerant babies - zielona puszka.
A do lekarza dzieci powinnas zarejestrowac, bo przeciez musza miec opieke lekarska, poza tym dzieci maja darmowe wszystkie leki na recepte (nawet te, ktore mozesz kupic normalnie bez recepty).

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 12 cze, 2008 10:34

lucy dzieki po raz 2 :))))))) zapisze zapisze ale za 2 tyg zmieniamy dzielnice wiec niema sensu tu do przychodni tylko juz na wallsend zapisze ich /:)

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 12 cze, 2008 14:18

Wlasnie wrocilam od mojej GP, ktora jest polska pediatryczka i dowiedzialam sie, ze dziecku ze skaza bialkowa mozna dawac mleko kozie, ale przed pierwszym rokiem zycia nie jest mu ono potrzebne, poza tym przetwory mleczne mozna normalnie podawac.
Co do darmowego mleka sojowego na recepte to bede wiedziec chyba wieczorem, ktore jest wlasnie na recepte, bo moja pani doktor musi sie dokladnie dowiedziec (prawdopodobnie bedzie to to, o ktorym pisala Kasia , bo SMA z soja nie ma w wykazie, w ktorym sprawdzala doktor). Poza tym jeszcze dokladnie nie wiem jak sie to wszystko zalatwia od podstaw z tym darmowym mlekiem. Moza ktoras z dziewczyn, ktora dostaje takie mleko, moglaby wytlumaczyc od poczatku gdzie, co i jak??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 12 cze, 2008 15:56

a gdzie ty masz ta polska pediatryczke?

madziusiek21
Weteran

  • Posty: 535
  • Dołączył(a): N 30 mar, 2008 06:36
  • Lokalizacja: Newcastle upon Tyne

Cz 12 cze, 2008 16:10

niestety ale w Darlington, a to kawalek od NCL.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 12 cze, 2008 16:17

Ja nie jestem lekarzem i nie chce powazac opini pani doktor, ale z tymi przetworami mlecznymi bym sie zastanowila. Moj maly mial delikatna skaze i jak karmilam go piersia, a zjadlam np. troche wiecej sera czy jogurtu, albo czekolade, to byl momentalnie obsypany. Moja kolezanka miala podobnie. Jesli dziecko ma skaze bialowa to znaczy, ze jest uczulone na bialko mleka krowiego, a przeciez przetwory mleczne je zawieraja. Ale to jest tylko moje zdanie i doswiadczenia.

ande
Weteran

  • Posty: 369
  • Dołączył(a): Wt 15 kwi, 2008 17:27

Cz 12 cze, 2008 16:28

w sumie masz racje, ale powiem Ci, ze taka sama opinie jak dzis od pani doktor, slyszalam od mojego wujka internisty oraz od babci tez pediatry - jesli dziecko ma skaze bialkowa, to nie moze pic czystego mleka krowiego, ale moze jesc jogurty, sery, itp. Kazde dziecko jest inne i chyba poprostu trzeba samemu sprawdzic co dane dziecko moze, a czego nie. Skaza białkowa, czyli alergia pokarmowa, może być reakcją nie tylko na mleko krowie (choć to jest najczęściej spotykany alergen), ale również na gluten, orzechy, kakao, ryby, jaja i niektóre owoce - zwłaszcza cytrusy.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do RODZICE