Jechać czy zostać?

Wt 02 sty, 2007 21:33

Witam. Jak na razie jestem jeszcze w Polsce ale mam załatwioną prace w przetwórni owoców w Newcastle. Chciałbym zabrać ze sobą rodzine tzn. żone i 3-letniego syna. Wynagrodzenie wynosi tam 5,35funta/brutto. w wzwiązku z tym mam pytanie, czy zarabiając 1200funtów(z nadgodzinami) bede w stanie utrzymać rodzine? nie znam cen w sklepach a za mieszkanie najprawdopodobniej bede płacił 70funt.tyg/osobe
Czy jest możliwe jakieś dofinansowanie od panstwa(zasiłek rodzinny)
Prodze o rade!!!!!

DarRo


Wt 02 sty, 2007 22:04

DarRo napisał(a): czy zarabiając 1200funtów(z nadgodzinami) bede w stanie utrzymać rodzine? nie znam cen w sklepach a za mieszkanie najprawdopodobniej bede płacił 70funt.tyg/osobe
Czy jest możliwe jakieś dofinansowanie od panstwa(zasiłek rodzinny)


Odpowiedz na pierwsza czesc pytania:
Zdecydowanie tak

O zasilkach poczytaj tu

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Wt 02 sty, 2007 22:18

Wynagrodzenie wynosi w 70% £5,35/h.
Zbyt optymistycznie to widzisz(moim)zdaniem,gdyz nie jest to wcale bajka.Nadgodziny;z tego co slyszalem swoich godzin bedziesz mial dosc i mysle,ze nie bardzo bedzie Ci sie chcialo robic nadgodzin.
Za mieszkanie bedziesz rowniez placil,jak w Hiltonie,gdyz za rownowartosc Waszych 2 tygodni mozna wynajac tutaj ladne mieszkanko 2-3 sypialniane na miesiac(ja place £435/miesiecznie za 3 pokoje)a nie na 2 tygodnie.
Dotacje panstwowe sa i nie jest tak zle,ale na to trzeba czekac(czesto bardzo dlugo)wczesniej rejestrujac sie w Home Office co kosztuje £70(a slyszalem,ze od stycznia £150)i to takze trwa.Nic nie jest takie proste,jak Ty to widzisz.
Mysle,ze ktos Ci zbyt to wszystko ubarwil i na poczatek powinienes sprobowac sie dobrze rozeznac w sytuacji tutaj na miejscu.
Pozdrawiam.

bary


Wt 02 sty, 2007 22:52

1. jesli dobrze licze, to placac 70f/os/tydz wychodzi 840f/mies na 3 osobowa familie. kupa kasy! na pewno mozna znalezc taniej!
2. zakladajac ze zarabiasz 1200f/mies pozostaje wam 360f, a na 3 osoby to wg malo, choc przezyc mozna
3. wnioski: szukaj tanszego mieszkania, moze dodatkowej pracy dla zony, czytaj szczegolowe info o benefitach

powodzenia!

p.s.
rejesteracja w home office poki co nadal kosztuje 70f

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Śr 03 sty, 2007 09:24

DarRo napisał(a): a za mieszkanie najprawdopodobniej bede płacił 70funt.tyg/osobe


Nie zwrocilam uwagi ze pisze na osobe-sorry :oops:
To rzeczywiscie rozboj w bialy dzien.

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Śr 03 sty, 2007 11:04

Dziekuje wam bardzo za informacje! :D i mam jeszcze jedną proźbe, czy ktoś mogłby mi napisać np. ile kasztuje chleb itp. A jeśli chodzi o mieszkanie to na prawde bede próbował znaleść coś taniej! bo to rzeczywiście b.dużo

DarRo


Śr 03 sty, 2007 15:46

No nie, to jakieś fatum. Napisałam do Ciebie maila. Wylogowało mnie i nie "poszedł"
Napisałam tutaj, coś wcisnęłam i... znikło. Ale ze mnie fachura.
Daruję sobie.
Masz mój nr gg, my byliśmy w podobnej sytuacji, więc chętnie pogadam: 8399050.

Grażyna
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Pn 04 wrz, 2006 18:42

Śr 03 sty, 2007 17:01

DarRo napisał(a):Witam. Jak na razie jestem jeszcze w Polsce ale mam załatwioną prace w przetwórni owoców w Newcastle. Chciałbym zabrać ze sobą rodzine tzn. żone i 3-letniego syna. Wynagrodzenie wynosi tam 5,35funta/brutto. w wzwiązku z tym mam pytanie, czy zarabiając 1200funtów(z nadgodzinami) bede w stanie utrzymać rodzine? nie znam cen w sklepach a za mieszkanie najprawdopodobniej bede płacił 70funt.tyg/osobe
Czy jest możliwe jakieś dofinansowanie od panstwa(zasiłek rodzinny)
Prodze o rade!!!!!


jesli masz 5.35 brutto, to chyba musial bys robic duzo nadgodzin by ci wyszlo 1200 na reke ;/ niestety taka jest prawda. a odpoczywac tez trzeba.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Śr 03 sty, 2007 18:22

ja mam 40h/w i czasem jak sie zdazy to porobie pare h dluzej w tygodniu,ale wtedy marze tylko o wolnym i odpoczynku.
i jakos mi sie nie pali do nadgodzin,bo i tak nie mam na nic czasu,a pracujac jeszcze wiecej to mozna tylko spac i pracowac......
a to na dluzsza mete jest koszmar.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Śr 03 sty, 2007 19:01

jakieś 20 godz pod warunkiem żę nadgodziny +50%

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 03 sty, 2007 23:34

Jak widzisz nie jest to takie proste,jak to przedstawil Ci ktos"zaprzyjazniony",ale nie zalamuj sie i glowa do gory,bo najlatwiej jest sie poddac,ale to nie jest zadne wyjscie.Nalezy o swoje walczyc.
Znajdz sobie mieszkanie (normalne)tutaj i przyjedz sam(przynajmniej na trzy tygodnie)aby znalezc sie oraz swoje miejsce.Pozniej,jak juz zalatwisz sobie Home Office i NIN;zacznij zalatwiac reszte.Wowczas mozesz pomyslec o tym,zeby przyjechala do Ciebie ukochna z dzieckiem.
Nie mozna tak malego dziecka wystawiac na takie proby,a przynajmniej nie powinno sie.
Poczytaj uwazniej to co pisza na tym forum inni ludzie,a zrozumiesz o czym pisze ja.
Nie wszystko jest tak proste,jakby Ci sie to wydawalo,bo gdyby tak bylo to juz tutaj byloby ponad 10 milionow polakow,a nie 600 tysiecy.
Powodzenia!
::wales

bary


Cz 04 sty, 2007 21:02

[quote="DarRo"]Witam. Jak na razie jestem jeszcze w Polsce ale mam załatwioną prace w przetwórni owoców w Newcastle. Chciałbym zabrać ze sobą rodzine tzn. żone i 3-letniego syna. Wynagrodzenie wynosi tam 5,35funta/brutto. w wzwiązku z tym mam pytanie, czy zarabiając 1200funtów(z nadgodzinami) bede w stanie utrzymać rodzine? nie znam cen w sklepach a za mieszkanie najprawdopodobniej bede płacił 70funt.tyg/osobe
Czy jest możliwe jakieś dofinansowanie od panstwa(zasiłek rodzinny)
.Uważam Bary masz racje! DarRo na poczatek przyjezdżaj sam pozałatwiasz wszystkie formalności.Wierz mi, to trochę trwa.Miedzy innymi zasilki tez.Poza tym łatwiej i wiecej ma sie motywacji do nadgodzin.co daje tez zaoszczedzenie pieniedzy na mieszkanie dla rodzinki ja tak zrobiłam najpierw sama przyjechałam.Mąż z córka przyjechali na wakacje i zobaczyli jak sie zyje jak wspaniały jest tutaj klimat i ile można zobaczyć ciekawych rzeczy.Dalo im to motywacje do nauki języka no i podjecia decyzji zostania.w miedzy czasie znalazłam dla córki jedna z najlepszych szkól srednich /to opinia anglików -a teraz moja i mojej córki / mąż znalazł pracę a ja mogłam brać nadgodziny .wierz mi dla moich współpracowników zarowno Polaków jak i Anglików to wygladało'' upadła na głowę'' na co ja odpowiadałam mam tęsknic i ronic łzy to wolę spędzać czas w pracy. wiem to ciężka decyzja dla rodziny ale rozsadna !pozdrawiam jak chcesz wiecej czytaj forum :cheer: :horse:

Mietkor
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 09:30
  • Lokalizacja: North Shields/Głuchołazy

Cz 04 sty, 2007 21:12

ja na jego miejscu przyjechal bym razem z rodzina ... przy takich zarobkach spokojnie moze wynajac chate do 400F na miesiac i smialo i bez problemu by przezyli za to co zostanie ... no i co ze zalatwianie papierow trwa skoro dostanie zwrot od daty w ktorej zlozy papiery... jak sie zdecydujesz na przyjazd to pomoge wam z papierami calkowicie za darmo pomoge znalezc mieszkanie i w miare mozliwosci prace dla zony no i szkole dla dziecka... pozdro jak cos to pisz na maila

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

Pt 05 sty, 2007 01:47

Daro nie liczylabym na Twoim miejscu tak bardzo na te nadgodziny bo moga byc aczkolwiek niekoniecznie.Pozatem zeby przy takiej stawce godzinowej zarobic 1200 miesiecznie(to tez zalezy ile te nadgodziny mialyby byc platne) to praktycznie niewiele czasu pozostaloby na inne rzeczy np.: sen.Pozatem na to zeby moc zlozyc o zasilki musisz miec National Insurance Number i Home Office a to tez troche trwa.Proponuje (jak pozostali)zebys przyjechal najpierw sam zalatwil mieszkanie dla swojej rodziny i rozejrzal sie na miejscu co i jak bo ktos moze mowic duzo i ladnie a po przyjezdzie okazuje sie,ze nie jest wcale tak rozowo.Niezaleznie od Twojej decyzji zycze powodzenia! :D

Avatar użytkownika
dziadzia
Bywalec

  • Posty: 146
  • Dołączył(a): Cz 27 kwi, 2006 09:35

Pt 05 sty, 2007 11:53

zalatwienie NIN trwa tydzien a Home office trwa okolo 4 tyg tak ze wcale nie jest tak dlugo ....

Avatar użytkownika
rafal20ncl
Weteran

  • Posty: 496
  • Dołączył(a): Śr 01 lis, 2006 13:51
  • Lokalizacja: Washingon

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do RODZICE

cron