karta kredytowa i PPI

Śr 14 lis, 2012 12:19

Mój chłopak mieszkając już jakiś czas temu w Uk wziął z banku Lloyds TSB kartę kredytową
wszystko było ok spłacał ją...ale niestety "powinęła mu się noga" i stracił pracę. Mieszkał jeszcze jakiś czas w UK szukając pracy dopóki nie skończyły się oszczędności. Tak więc wrócił do Polski nie zamknął konta w banku ani nic nie zrobił z kartą kredytową. Na dzien dzisiejszy urosły mu odsetki (na pewno duże). Z tego co się niedawno okazało płacił Payment Protection Insurance...(sprawdzalismy na umowie o karte, w dodatku chłopak twierdzi że nie chciał ubezpieczenia podpisując umowe o karte kred.) i dzis zastanawiamy się czy da się coś z tym zrobić(może jednak to ubezpiecznie się przydało). Czy w takim razie jezeli miał to ubezpieczenie czy nie powienien sie zwrocic bo banku aby sami spałcili sobie tą karte kredytowa? Czytałam tez ze można się starać o zwrot tego ubezpieczenia jezeli sie go nie chciało a płaciło. Nie wiemy co w takiej sytuacji zrobić..Jeżeli się ktoś orientuje coś w tym bedziemy wdzieczni jezeli udzieli nam jakiś informacji :master:

lokomotywa90
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 20 wrz, 2010 11:31
  • Lokalizacja: false

Śr 14 lis, 2012 13:22

Nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze PPI placi sie aby uzyc go wlasnie w takich przypadkach jak np. nie splacanie karty z jakiegos powodu. ale automatycznie chyba sami tego nie zrobia.
Ja na waszym miejscu wypelnila bym druk o zwrot PPI, moze nie zwroca tylko pojdzie na splate karty. Najlepiej zadzwonic do banku i sie dowiedziec.

Avatar użytkownika
JustynaP.
Bywalec

  • Posty: 188
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 17:27
  • Lokalizacja: Newcastle

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron