Kierowca z pozyczonym autem :)

Wt 26 cze, 2012 12:10

hej, kopalam kopalam podobnego nie znalazlam ale jesli jest to bardzo przepraszam.
Mam pytanie chyba dosc ogolne. Jestem kierowca (powyzej 25 lat mam ;) ) i poki co w UK auta nie posiadam. Jednakze znajomy zaoferowal mi swoje auto do normalnej ekploatacji. Czyli on jest wlascicielem ale ja jezdze :D i teraz jak to wyglada prawnie? Czy ja jako ja musze miec jakies ubezpieczenie? (skoro tylko jezdze?) czy w chwili gdy wybieralabym sie na dalsza wycieczke potrzebuje info na papierze ze autko jest mi oddane w uzywanie?
I co jeszcze o czym nie wiem a wiedziec musze nim odbiore kluczyki?
Ogromnie dziekuje za wszelkie odpowiedzi

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 26 cze, 2012 12:38

Musisz być ubezpieczona na to auto.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 26 cze, 2012 12:40

czyli mozesz mi powiedziec cos wieccej? Jak gdzie kiedy? czy to na to konkretne auto czy ogolnie?

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 26 cze, 2012 12:43

Najlepiej, jak właściciel auta dopisze cię do ubezpieczenia na to konkretne auto, ale automatycznie wzrośnie mu koszt ubezpieczenia.

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Wt 26 cze, 2012 12:53

proffoto, dzieki za informacje :) Mysle ze akurat to nie bedzie problemem.

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 26 cze, 2012 13:40

Z tym ze wzrosnie to nie jest wcale takie pewne. Wprawdzie zniesli juz (albo maja) znizki za to ze jest sie kobieta, ale wczesniej dopisanie kobiety do ubezpieczenia dawalo Ci znizke w kwocie ubezpieczenia. Jedyne co jest pewnie, to ze policza jakies oplaty manipulacyjne za zmiany w polisie. Dobrze by bylo, jakby autorka postu miala juz jakies znizki z polski.
Jak juz bedziesz dopisana to polnuj tego, bo beda Ci sie naliczyla znizki za bezszkodowa jazde, aczkolwiek na ogol beda honorowane pozniej tylko przez ta konkretna ubezpieczalnie (choc nie zawsze). Natomiast wystarczy pozniej przez rok sie niej samodzielnie ubezpieczyc i po roku dostaniesz dokument z suma bezszkodowych lat, ktore beda juz honorowaly pozostale ubezpieczalnie.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wt 26 cze, 2012 14:03

Slonick, dzieki za obszerniejsze wyjasnienia. Czyli pisze maila do AXA w PL zeby mi wystawili papiera o ilosci ubezpieczen w PL. Zawsze to cos moze dac :) dzieki ogromne

pemkad
Weteran

  • Posty: 349
  • Dołączył(a): So 09 cze, 2012 14:08
  • Lokalizacja: łódzkie/NCL

Wt 26 cze, 2012 16:30

A ja przepraszam, za nienapisanie tego po polsku;) wlasnie przeczytalem swojego posta. Mam nadzieje ze mimo wszystko dalo sie to zrozumiec.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do MOTO UK

cron