kontynuowanie studiow w Anglii

Pn 19 lut, 2007 14:38

Witam wszystkich!!

Mam dosc skomplikowane wielowarstwowe pytanie/problem, moze zaczne nakreslenia sytuacji wyjsciowej:

Skonczylem technikum w Polsce, zdalem maturke, wyjechalem na studia w Niemczech, poduczylem sie tam jezyka, znalazlem roboty dorywcze, udalem egzaminy jezykowe - maturke mialem b.dobra wiec sie dostalem na Liberystyke (jako kierunek glowny, konczaca sie magisterka), plus Politologie i Mikroekonomie (jako kierunki poboczne, nostryfikowane w Polsce jako specjalizacje pozakierunkowe). Niestety z powodu recesji, ograniczenia rynku pracy w Niemczech, wprowadzenia oplat za studia i przede wszystkim braku pracy w zawodzie (jestem fotografem, mam male studio fot., ale pracowalem tez jako informatyk - HTML, PHP, JAVA i barman/kelner), po 3 latach w Niemczech i 4 semestrach Hiszpana, po 2 z Ekoniomii i Politologii chce wyniesc sie do jakiegos normalniejszego kraju (znowu!!), zalatwiam dziekanke w Mainz (tu studiuje) i zjezdzam do siostry do Ncastle. Angielski znalem na poziomie AE, chwilowo jest na poziomie komunikatywnym, gramatycznie poprawnym, ale bez finezji - kwestia odswiezenia i czytania/pisania po angielsku. Uwaga - wreszcie pytania:

Czy mozliwa jest kontynuacja studiow w Ncastle? (przeniesienie z Polski do Anglii, z Niemiec powinno byc analogicznie)
Jaki egzamin jezykowy trzeba miec? (wiem, banalne pytanie, ale wazne)
Jak wygladaja studia part-time? (w przypadku nie zalatwienia stypendium/kredytu trzeba sie jakos utrzymac)
* Czy Angielki sa rownie brzydkie co Niemki?
* Czy oplaca sie przyjechac autem do UK?
* Czy osoby ze sklonnosciami depresyjnymi wytrzymaja na wyspach dluzej niz kilka miesiecy, sluchajac Coldplay itp.?

To tyle, na temat i nie na temat, pytania z *gwiazdka sa nieobowiazkowe.
Chetnie nawiaze kontakt z osobami studiujacymi w Ncastle, w celu wymiany informacji, jeszcze chetniej ze studentkami w celu wymiany doswiadczen;)

z gory dzieki za info i wszelka pomoc,

z harcerskim pozdrowieniem

TOmek

Avatar użytkownika
TomekK
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 13:29
  • Lokalizacja: Legnica/Mainz

Pn 19 lut, 2007 15:26

Czy nie oplacaloby Ci sie bardziej zalatwic Erasmusa- zamiast dziekanki?
Wtedy przyjezdzasz tutaj na semestr albo rok, sam sie zorientujesz czy Ci sie podoba i czy chcesz tu zostac, czy lapiesz depreche czy tez nie. Poznasz profesorow, system nauczania. A jednoczesnie nie zamykasz sobie furtki w Mainz. Jesli po roku jednak postanowisz zostac w NCL- wtedy mozesz wziac w Niemczech dziekanke. ale w miedzyczasie zyskales dodatkowy rok zaliczony w Niemczech. ::wales


Generalnie o depresje sie nie martw- przyjdz na spotkania- szybko Cie wyleczymy ;)

Avatar użytkownika
Zielka
Moderator

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:45

Wt 20 lut, 2007 11:56

TomekK napisał(a):Czy mozliwa jest kontynuacja studiow w Ncastle? (przeniesienie z Polski do Anglii, z Niemiec powinno byc analogicznie)


raczej nie, chyba ze na jakiejsc podrzednej uczelni Ci pozwola. Jak juz pisano mozesz rok w ramach easmusa zrobic tyle ze oni malo placa wiec oprocz studiow trzeba pracowac aby starczylo kasy. Generalnie polski dyplom magisterski z uniwerku w UK jest traktowany jako licencjat no chyba ze jest sie po polibudzie wtedy jest to jako MSc. mozliwe tez ze pozwola kontynuowac ale po skonczeniu dodatkowego roku na wyrownanie poziomu.

Jaki egzamin jezykowy trzeba miec? (wiem, banalne pytanie, ale wazne)


IELTS 6-7.5 w zaleznosci od kieruknku lub odpowiednik w TEOFL. czasem niektore szkoly zadowalaja sie advancem lub proficiency.

Jak wygladaja studia part-time? (w przypadku nie zalatwienia stypendium/kredytu trzeba sie jakos utrzymac)


Generalnie szanse na stypendium sa dosc male wiec musisz liczyc 3 kolka za rok studiow + najbiedniej 500 na zycie co miesac. dodatkowo jako full time mozesz pracowac 20 godzin tygodniowo nie bedac opodatkowanym. Nie pamietam cen za part time ale wtedy studia troche sie wydluzaja (niektorym dosc znacznie).


* Czy Angielki sa rownie brzydkie co Niemki?---> bardziej, aczkolwiek zdazaja sie mile odstepstwa od reguly.

* Czy oplaca sie przyjechac autem do UK?---> imho nie.

* Czy osoby ze sklonnosciami depresyjnymi wytrzymaja na wyspach dluzej niz kilka miesiecy, sluchajac Coldplay itp.?--->panie daj pan na luz. zacznij sluchac ZZ Top, AC/DC a nie tej szmiry.

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Wt 20 lut, 2007 19:37

Proboszcz napisał(a):
TomekK napisał(a):panie daj pan na luz. zacznij sluchac ZZ Top, AC/DC a nie tej szmiry.


popieram w stu procentach moge dorzucic pare tytulow :mrgreen:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 21 lut, 2007 15:07

Niestety przed zamknieciem tzw. Grundstudium i zdania Zwiischenprüfung (egzamin konczacy swego rodzaju licencjata) nie mam mozliwosci brac udzialu w jakiejkolwiek wymienie - takze w Erasmus/Socrates.

Muzyka typu Coldplay smuci na wyspach, osobiscie nie ograniczam sie do Britpop´u i Britrock´a, wrecz sa to gatunki prawie niszowe. Moje spectrum rozciaga sie (streszczajac) od polskiej klasyki rocka/bluesa przez poezje spiewana, reggae, ska-dub-ragga rap, az po muzyke imprezowa w stylu Faithless, Prodigy, Fatboy Slim na muzyce latynoskiej konczac - Elivis Crespo, reggeton . (slownie: kropka)

dzieki za pomoc ... i optymistycze posty:D

Avatar użytkownika
TomekK
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 13:29
  • Lokalizacja: Legnica/Mainz

Cz 22 lut, 2007 17:19

TomekK napisał(a):Witam wszystkich!!

Mam dosc skomplikowane wielowarstwowe pytanie/problem, moze zaczne nakreslenia sytuacji wyjsciowej:

Skonczylem technikum w Polsce, zdalem maturke, wyjechalem na studia w Niemczech, poduczylem sie tam jezyka, znalazlem roboty dorywcze, udalem egzaminy jezykowe - maturke mialem b.dobra wiec sie dostalem na Liberystyke (jako kierunek glowny, konczaca sie magisterka), plus Politologie i Mikroekonomie (jako kierunki poboczne, nostryfikowane w Polsce jako specjalizacje pozakierunkowe). Niestety z powodu recesji, ograniczenia rynku pracy w Niemczech, wprowadzenia oplat za studia i przede wszystkim braku pracy w zawodzie (jestem fotografem, mam male studio fot., ale pracowalem tez jako informatyk - HTML, PHP, JAVA i barman/kelner), po 3 latach w Niemczech i 4 semestrach Hiszpana, po 2 z Ekoniomii i Politologii chce wyniesc sie do jakiegos normalniejszego kraju (znowu!!), zalatwiam dziekanke w Mainz (tu studiuje) i zjezdzam do siostry do Ncastle. Angielski znalem na poziomie AE, chwilowo jest na poziomie komunikatywnym, gramatycznie poprawnym, ale bez finezji - kwestia odswiezenia i czytania/pisania po angielsku. Uwaga - wreszcie pytania:

Czy mozliwa jest kontynuacja studiow w Ncastle? (przeniesienie z Polski do Anglii, z Niemiec powinno byc analogicznie)
Jaki egzamin jezykowy trzeba miec? (wiem, banalne pytanie, ale wazne)
Jak wygladaja studia part-time? (w przypadku nie zalatwienia stypendium/kredytu trzeba sie jakos utrzymac)
* Czy Angielki sa rownie brzydkie co Niemki?
* Czy oplaca sie przyjechac autem do UK?
* Czy osoby ze sklonnosciami depresyjnymi wytrzymaja na wyspach dluzej niz kilka miesiecy, sluchajac Coldplay itp.?

To tyle, na temat i nie na temat, pytania z *gwiazdka sa nieobowiazkowe.
Chetnie nawiaze kontakt z osobami studiujacymi w Ncastle, w celu wymiany informacji, jeszcze chetniej ze studentkami w celu wymiany doswiadczen;)

z gory dzieki za info i wszelka pomoc,

z harcerskim pozdrowieniem

TOmek


:mrgreen: jedym slowem : PRZYJEZDZAJ ...bedzie wesolo!

Eva
Weteran

  • Posty: 253
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 06:21
  • Lokalizacja: polska

Cz 22 lut, 2007 17:29

:D

[ Dodano: Pon 23 Kwi, 2007 23:31 ]
:P

Avatar użytkownika
TomekK
Rozkręca się

  • Posty: 61
  • Dołączył(a): Pn 19 lut, 2007 13:29
  • Lokalizacja: Legnica/Mainz

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron