Który uniwersytet/college najlepszy?

Śr 25 kwi, 2007 01:56

Hey!
Jestem zainteresowany studiowaniem w przyszłości w Newcastle lub jego okolicach. Chciałbym sie dowiedzieć, który universytet lub college w promieniu 20mil jest najlepszy? Może ktoś spróbuje stworzyć niewielką klasyfikacje. Wiem narazie o istnieniu Northumbrian University, Newcastle College, Gateshead College no i univerek w Durham ale to juz chyba wiecej niż 20mil od NCL.
Pozdrawiam wszystkich studentów!

Kamilo
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 04 sty, 2007 16:41
  • Lokalizacja: NCL / Gosforth

Śr 25 kwi, 2007 12:01

trudno powiedziec, ktora uczelnia najlepsza. punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. zwykle kto gdzie studiuje ten uwaza, ze tam wlasnie jest najlepiej. zalezy tez jaki kierunek cie interesuje. proponuje looknac na stronki uczelni. poza tym kazda uczelnia organizuje dni otwarte i tam mozna sie dowiedziec wszystkiego z pierwszej reki. polecam.

uczelnie w Noth East:
Newcastle University
Northumbria University
Durham University
Sunderland University

Newcastle College
Gateshead College
City of Sunderland College
New College Durham

Avatar użytkownika
FrAnia
Moderator

  • Posty: 482
  • Dołączył(a): Wt 29 sie, 2006 14:52

Śr 25 kwi, 2007 16:50

Jak na kierunki muzyczne to najlepszy bedzie newcastle college. Nowoczesna performance academy i super sprzet zapewniony. Szkola nastawia sie na produkcje management i oczywiscie performance. Jednak tylko nieliczne kursy klasyfikuja sie jako BA. Wiekszosc z nich to HND i Fdg.

Avatar użytkownika
Pavel_Muzyk
Rozkręca się

  • Posty: 80
  • Dołączył(a): So 27 maja, 2006 16:35
  • Lokalizacja: North Shields/Torun

Śr 25 kwi, 2007 22:10

Jesli masz wybrany kierunek- najlepiej przejrzyj oferty uniwerkow na stronach. Mozesz rowniez napisac do koordynatorow programow i dowiedziec sie wiecej szczegolow, zadac pytania, zeby upewnic sie, czy dany program spelnia Twoje oczekiwania.
Wszystko tak zalezy od kierunku- w jednym dobry jest Newcastle Uni, a w czym innym np. Northumbria.

Avatar użytkownika
Zielka
Moderator

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:45

Śr 25 kwi, 2007 23:42

Pawel, zgadzam sie z Toba w 100% :lol:
Jezeli chodzi o kierunki artystyczne, to zdecydowania najlepsza jest Performance Academy i to nie tylko w Newcastle i okolicach. Jest to jeden z najlepszych tego typu wydzialow w calej Wielkiej Brytanii.
A studia typu Fdg sa tym samym co BA. Po dwoch latach wystarczy zrobic rok top up i ma sie rowniez BA. To w zasadzie BA tylko podzielony na dwa etapy. Dla mnie osobiscie to lepsze rozwiazanie, bo po dwoch latach masz juz dyplom, a top up mozna zrobic gdzie indziej. Program studiow Fdg niczym sie jednak nie rozni od pierwszych dwoch lat BA.

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

Pn 07 lip, 2008 10:23

czy ktoś wie coś więcej na temat kursów ESOL lub ILTES w Durham college? może ktoś chodził na nie i może się wypowiedzieć jaki jest ich poziom, czy ktoś m aprównanie z gateshead college?

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Śr 09 lip, 2008 03:57

Hmm.. Perfecta 1 a gdzie Ty mieszkasz.? Sadzilem ze NC ale twoje pytanie o Durham wybilo mnie z tego toku myslenia:) Mozesz uzyc www.google.co.uk i zapytac o ranking szkol w UK(aktualizowany co roku) Tam znajdziesz odp.

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Śr 09 lip, 2008 09:24

od newcastle to ja mieszkam 15 mil :D

wiem że ponoć w durham college kursy angiuelskiego sa bezpłatne ale to jest wiadomość niepotwierdzona... Zaraz zadzwonię sobie do nich i dowiem się co i jak :)

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Cz 10 lip, 2008 23:05

Oki. to daj zanac co i jak bo moze sie przydac. (15 mil hmm - Conset?? :))

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 11 lip, 2008 10:00

No więc dzwoniłam i sam college nie znajduje się w Durham a w Framwellgatemoor. Dostępne sa wszystkie levele, kurs albo full-time (bezpłatny) 14 h w tygodniu albo part time (tu nic więcej nie wiem- płatny)

Na wizyty trzeba się umawiać na dwa tygodnie przed są już zarezerwowane terminy.

Szkoda że nikt się nie wypowie co do jakości nauczania, bo jakoś pomimo tego ze kurs full time jest bezpłatny nie zwrócono dotychczas większej uwagi na ten college i wszyscy "walą" do Gateshead.

A czy w Gateshead jak się jest studentem to można bezpłatnie korzystać z dostępnych środeków rekreacji i piękności dostępnych w collegu??

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

Pt 11 lip, 2008 12:41

Jako full-time student masz zniżki na siłownię i czasmi płacisz w sklepach z ciuchami 10% mniej ale to na tyle. Czy to Gateshead czy Newcastle nie masz szans na darmowy manicuire:)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Pt 11 lip, 2008 19:05

myślałam może że z siłowni można za darmo korzystać, skoro znajduje się w campusie

perfecta1
Bywalec

  • Posty: 123
  • Dołączył(a): Pn 18 lut, 2008 13:41

So 12 lip, 2008 00:24

Jesli dobrze pamietam to silownia w NC kosztuje 20 funi na miesiac i nie trzeba podpisywac kontraktu. NC dysponuje 2-ma silowniami - jedna na ktora ja uczeszczalem to wolne ciezary i maszyny typowo dla bodybuildingu, druga z kolei to fitness. Ta na ktora ja uczeszczalem nie dysponuje super sprzetem(np. brak bramki, wyciagow). Za 14 funi na miesiac bedac full-time student mozna dolaczyc do Northumbria University gdzie podpisujesz kontrakt na 3 miechy ale z gory mowie ze ze wzgledu na cene silownia jest prawie zawsze pelna takze jak dla mnie jak tylko skonczy mi sie kont. rezygnuje i ide gdzies gdzie jest moze i drozej ale moge zrobic co sobie zaplanowalem a nie ze musze czekac 10min. az sie lawka zwolni i nastepne 10 min. na hantle. Z karta full-time studenta wszedzie taniej.

[ Dodano: Sob 12 Lip, 2008 01:25 ]
Sorry - nie na temat :)

Avatar użytkownika
hursamir
Bywalec

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): N 29 kwi, 2007 09:13
  • Lokalizacja: Slask

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do NAUKA, COLLEGE, STUDIA

cron