ktos ma ochote pograc

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Wt 18 wrz, 2012 18:00

ok dzieki

Alracubba
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): N 19 sie, 2012 17:18
  • Lokalizacja: Durham

Cz 28 mar, 2013 02:09

Alracubba napisał(a):Hej mam pytanko do marcelbass, znasz moze fajne strony internetowe do nauki riffow na basie? Ja poczatkujacy jestem i chetnie skorzystam z porad kolegi. A tak przy okazji, czy ktos gra na perkusji? Ja jestem samoukime w obu instrumentach wiec to troche potrwa zanim bede przydatny do wspolnego muzykowania.



a ja polecam---> www.youtube.com ;]

też zaczynam naukę na bassie

pozdro

flavour_ed
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 02 sie, 2011 20:38
  • Lokalizacja: Sunderland/Warszawa

Pn 08 kwi, 2013 23:43

Drogi prerkusisto - basisto, mam już trochę w tym doświadczenie więc moja rada jest taka. Jeśli chcesz grać wspólnie z innymi muzykami musisz nauczyć się myśleć muzycznie co oczywiście przychodzi z czasem ale przy w miarę regularnych ćwiczeniach przychodzi samo. To tak jak z językiem trzeba trochę poćwiczyć ale same "riffy słowne" nie dadzą Ci znajomości języka. To tak tytułem wstępu odnośnie riffów.
Perkusja i bass to podstawa w każdej kapeli, jednakże wymaga sporo ćwiczeń. Jeśli chodzi o gitare basową to generalnie ma dać dolny dźwięk w całej harmoni utworu ( akordy, melodie itp) żeby tego się nauczyć najlepiej grać linie basową do jakiegoś utworu, bardzo dobrze grać blues bo tam można postawić pierwsze kroki w walkingu basowym ( jest technika gry która oprócz podstawy dogrywa inne dźwięki, bądź przechodzi "płynnie" w następny akord) który uczy myślenia o akordach i słuchania co inny muzyk zagra i dopasowania się do tego, bądź za sugerowania czegoś na gitarze basowej i w ten sposób muzycy słuchając się wzajeemnie tworzą muzykę, i to jest w ogóle podstawa do grania z innymi muzykami. Granie riffów nic nie pomoże, bo nie wszyscy znają konkretne riffy, no chyba że jest plan grania coverów muzycznych. Dlatego jeśli chodzi o gitarę basową to zapomnij o samych riffach a zacznij grać z utworami na mp3, youtube itp. Linia basowa ulubionego utworu i "jedziesz" i to Ci pomoże zrozumieć w ogóle istotę i znaczenie gitary basowej, mówiąc prostym językiem będziesz wiedział o co tu w ogóle chodzi.
Jeśli chodzi o perkusję to mogę Ci tylko doradzić to co wywnioskowałem i dostrzegłem na podstawie obserwacji i bliskim kontaktem muzycznym z kilkoma perkusistami. Perkusja na daje rytm, taniec i tempo utworu. To od perkusji zależy jak gra basista, czy gra w tym samym tępie szybciej czy wolniej, chodzi mi o to czy gra ósemkami czy szesnastkami czy nawet 32-ójkami bo od tego zależy dynamika utworu, nie jego tempo (prędkość) a jego dynamika (power). Odnośnie ćwiczeń ta sama zasada gramy do prostych utworów, wsłuchujemy się w perkusję i czujemy przy tym "flow". Oraz dużo ćwiczeń na nadgarstki na werblu, lub padzie perkusyjnym do ćwiczeń i robimy na przykład takie ćwiczenia: https://www.youtube.com/watch?v=9uvT_nChzvc i to jest podstawa.
Popieram szkoły na te instrumenty w postaci bądź ksiażek z płytami Cd bądź kursów video czy nawet YouTube.
Na koniec taka mała rada: Zdecyduj się na jeden konkretny instrument, i ćwicz bardzo dużo, jesli jesteś początkujący to nie ogarniesz dwóch instrumentów na raz, nie po prostu takiej możliwości. Bo najpierw musisz zrozumieć muzykę od strony muzyków a to zrozumiesz tylko grając z muzykami, musisz poznać role jakie pełnią konkretne instrumenty za nim rozszerzysz swoje instrumentarium. Na koniec dodam że jak zaczniesz już teraz, to za 3 lata będziesz fajnie grał.
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości oraz przyjemności z grania bo bez tego to nawet nie ma co zaczynać.

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

Wt 09 kwi, 2013 00:22

Ale jak chcecie jakiś fajną linie na bass prosze bardzo pierwszy przykład z brzegu, nawet z ćwiczeniami na perkusje :)
https://www.youtube.com/watch?v=nJpH5NkMb4w
Ja lubie sobie to czasem pograć bo bardzo wkręca :)

Avatar użytkownika
marcelbass
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011 09:03
  • Lokalizacja: Lubelskie

So 19 paź, 2013 11:06

Czy jest jakiś polski perkusista w okolicy ?

slawencjusz
Początkujący na forum

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Cz 02 kwi, 2009 07:16
  • Lokalizacja: gateshead

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do HOBBY UK

cron