LABRADOR RETRIEVER

Hobby łączy! Szukasz ludzi o podobnych zainteresowaniach? Zajrzyj tutaj.

Cz 12 kwi, 2007 05:54

Jestem zainteresowany kupnem, z pelnym rodowodem, szczepienia i ewentualnie microchip. Jesli ktos zna zaufana hodowle i moze sie podzielic info. W tej chwili odwiedzilem kilka i jestem confused. Widac, ze niektorzy hodowcy tylko dla zysku je trzymaja i ''produkuja''. A moze na forum sa milosnicy tej wspanialej rasy pieskow ?? Kwota jaka moge dac to maksymalnie £550 - £600 za szczeniaka i jesli chodzi o wiek to 7 - 12 tyg. Jak ktos cos wie, prosze o info. W sumie post pasuje tez do dzialu ogloszen, ale tam nie mozna dawac odpowiedzi, wiec w tym dziale pisze.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 12 kwi, 2007 08:28

Trzymaj sie z daleka od tzw. puppy farms, czyli duzych hodowli :-(

Jesli by chodzilo o czarnego labradora, to moglabym polecic bardzo dobre zrodlo. Moja tesciowa tam kupila swojego psa i jest to hodowczyni bardzo znana w rejonie i ogolnie polecana. Daj znac, czy czarne labradory Cie interesuja, to sie dokladnie dopytam o kontakt.

Mozesz tez sprobowac tutaj sie dowiedziec, jacy sa polecani hodowcy:
NORTHUMBERLAND & DURHAM LABRADOR RETRIEVER CLUB Mr P A Smith 01642 292965

Poza tym, zakladam, ze sie orientujesz, jakiej opieki labratory wymagaja - na pewno nie polecalabym tego psa do domu, gdzie musialby zostawac sam dluzej niz dwie godziny dziennie, i jesli mieszkasz daleko od terenow zielonych. Labradory musza sie porzadnie "wybiegac", i to codziennie, inaczej troche "wariuja".

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 12 kwi, 2007 12:39

Witaj Duende. Masz racje, ja nigdy nie kupilbym psa z takiej ''masowej'' hodowli, widzialem suki kompletnie wyeksploatowane, a wlasciciel mowil, ze to jej pierwszy miot bla bla bla, ze dopuscil dla zdrowotnsci, co jest jakims chorym mitem, ze przynajmniej raz w zyciu musi miec male. O labkach wiem prawie wszystko, moj wujek ma labradory od zawsze :) Marzeniem oczywiscie bylo by miec labradora z hodowli Foxrush, Sandylands, Tintagel Winds lub Rocheby. Jak mozesz to podaj namiar, nie ma znaczenia czy to bedzie czekoladowy, czarny czy piaskowy = kazdy jest sliczny. Nie wyobrazam sobie zakupu, bez odwiedzenia wczesniej pare razy hodowli, sprawdzenia warunkow rodzicow itp. Co do terenow, to tu gdzie mieszkam jest ich masa, blisko by wyskoczyc z psem autem nad morze, dwa parki. Jednak jesli chodzi o zostawanie samemu w domu, to niestety, az takiego komfortu nie ma. Pies by musial w jeden tydzien w miesiacu byc ok 6h sam w domu a reszta to albo ja albo zona. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Cz 12 kwi, 2007 18:50

Witaj Scofield.
Jestem posiadaczem wspaniałego biszkoptowego labradora.
Cudowna rasa, lecz kupiony w Pl. Pozdrawiam i zycze udanego zakupu.
Niestety nie mam pojecia o tutejszych hodowlach.

kolan
Rozkręca się

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Śr 12 lip, 2006 22:57
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 13 kwi, 2007 19:40

Scofield, napisz do mnie na jaleo@gazeta.pl

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Pt 13 kwi, 2007 20:25

poszlo ;)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pt 13 kwi, 2007 20:41

Zapomnialam, ze gazetowy szwankuje :evil: napisz na ewa-sj@supanet.com albo podaj swoj email.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

So 14 kwi, 2007 21:07

poszlo rowniez na ten drugi :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

N 18 lis, 2007 19:05

Scofield i jak kupiłeś pieska? Ja również chciałbym zakupic Labladorka :) Jeżeli jesteś już szczęśliwym posiadaczem daj znać gdzie kupiłeś. ?

Vodun


Pn 07 sty, 2008 23:07

ja mam cudowna suczke kupina pol roku temu. przed zakupem rowniez przegladalam ten watek...
jednak sposob w jaki kupilam nie nalezy do polecanych przez znawcow: mianowicie pierwsza lepsza gazeta z ogloszeniami (zolta) i pierwsze lepsze ogloszenie o szczenietach (to najbardziej pogrubione), brak rozeznania w temacie...ale tafilam w dziesiatke! sunia jest nieziemska!!!

chetnie wyjdziemy na spacer z innym labradorem(i nie labradorem).
mieszkamy na gosforth

asmoku


Wt 12 sie, 2008 07:09

Ja ze swej strony dodam tylko, żebyście koniecznie żadali kserokopii (i obejrzenia oryginału) zaświadczenia o braku dysplazji u rodziców. To poważna choroba, do której niestety labradory mają skłonności dziedziczne, a często kończy się bólem, całkowitą niemożnością ruchu i w konsekwencji uśpieniem zwierzaka :-(

Avatar użytkownika
wishina
Początkujący na forum

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Pn 11 sie, 2008 16:02

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do HOBBY UK

cron