list do Emigrantów polskich

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

So 10 lut, 2007 15:27

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

So 10 lut, 2007 16:42

Kolejny patriota,ktory jeszcze nie przejzal na oczy :wink:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 10 lut, 2007 17:04

dokladnie ;) on chyba nie cieszy sie zyciem :D hehehe

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

So 10 lut, 2007 22:05

Ahhhh... nie tylko on... będzie takich jak on więcej... ale Ja o to nie dbam :)

Avatar użytkownika
Norek
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Pn 22 sty, 2007 18:38
  • Lokalizacja: North Shields / BZG

N 11 lut, 2007 12:17

dobra odpowiedz z komentarzy:
pracuje w UK 5,5 lat.zainwestowalwm 700 tyz zl w nieruchomosci w Krakowie, place hotele , przejazdy, taksowki,restauracje i robie zakupy jak przyjezdzam do Polski.zostawiam duzo gotowki i utrzymuje mame.
chyba nie powiece ze moj wyjazd zrobil zle dla POLSKI.


albo ten:
Ja nie wracam, bo nie ma do czego, rząd do bani, niskie wynagrodzenie (przez kolejny rząd do bani),ceny jak na zachodzie europy lub wyższe. Do przedszkola chodziłem prywatnego, i płaciłem sobie sam za studia jak wielu którzy wyjechali, za ogromne składki zdrowotne kradzione co miesiac z mojej pensji wilekie g. miałem z tej całej opieki w tym chorym kraju, za dwa trzy pokolenia może da sie tu żyć ale na pewno nie teraz, lustrujcie się dalej gospodarka nie zając:((((( Ja zarabiam tu tylko 2.000 euro, w Polsce zarabiałem całe 860 zł, tu zostaje mi co miesiąc sporo kasy, w Polsce nawet mieszkając u rodzicó, nie było mnie na nic stać, dostają teraz co 3-4 miesiące 1500 euro, a ja nie muszę ich już się prosić - czy zarabiająć w Polsce nawet za srednia czyli 2500 zł da się samemu zamieszkać i wieść w miarę bezproblemowe życie? NIE! a tu nawet mająć minimum TAK, więc po co mam wracać? Żeby tyrać na głodową emeryturę, a żyć jak dziad? Dziękuję, frajerów szukajcie gdzie indziej.

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Pn 12 lut, 2007 04:13

ciekawe co on robi.. moze nie ma pojecia, ze moze byc inaczej..moze nigdy nie wyjezdzal by nie naruszyc jego poczucia polskosci.
I co mu daje prawo do oceny i pouczania innych?

Avatar użytkownika
Zielka
Moderator

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:45

Pn 12 lut, 2007 18:58

Zgadzam się z pierwszym zdaniem ... 'mówcie ich językiem, przejmujcie ich kulturę'.

Ja nie popieram przyjazdu do innego kraju i narzucania tutaj 'swoich zasad'. Jeżeli ktoś przyjeżdża do Anglii to powinien szanować ich kulturę, tradycję i 'adapt', dostosowywać się. Przynajmniej zacząć się uczyć języka angielskiego, wspierać usługi (co jest standardem w krajach rozwiniętych), wspierać ich tradycję.

Tak narzekacie na Polskę, że kiepski kraj i nigdy tam nie wrócicie itp. Sami tworzycie polonie, unikacie kontaktów z anglikami, nie popieracie ich kuchni (wolicie gotować w domu). Nie kupujecie ich piwa, wolicie polskie. Temat do dłuższego rozmyślania - ale skończy się to tak, że nie będziecie ani Polakami, ani Brytyjczykami. Będziecie imigrantami, a tego nikomu nie życzę. Nie wiem czy ktoś z was jest taką osobą jak opisałem, ale jeżeli jest to niech sobie po cichu przemyśli co chce osiągnąć będąc tu - bo drugiej polski nie będzie.

pozdrawiam :)

matthew
Weteran

  • Posty: 436
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 19:08

Wt 13 lut, 2007 12:17

Uwierz mi Mathew, tak naprawde to dla mnie nie ma aż tak bardzo znaczenia czy bede polakiem czy brytyjczykiem, chce byc sobą i tu mnie na to stać. Polskie piwo mi smakuje ale ich piwem tez nie gardze, tak obrazowo moge odniesc sie do wielu rzeczy (muzyka, jedzenie itp)

Avatar użytkownika
martinek77
Weteran

  • Posty: 1287
  • Dołączył(a): N 19 mar, 2006 13:17
  • Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY

cron